Jaký obor na SPŠE

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#136 Příspěvek od Hubert_79 »

Miluj bližního svého, jako sebe samého.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#137 Příspěvek od Cust »

Hubert_79 píše:Miluj bližního svého, jako sebe samého.
:-)
jop, šlo mi o slovo LÁSKA

Tak se prosím zkuste také podle toho chovat. Třeba zde na fóru, nikomu se neposmívat a když už se vás někdo dotkne, tak to přejít s odpuštěním. ;-)

A já se vám omlouvám za to, že jsem vás označil za jelimany. Pokusím se, aby se to už nikdy neopakovalo!

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#138 Příspěvek od scorpions-cz »

kéž by se všichni věřící tak chovali. Hlavně ti ve vedení církví.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#139 Příspěvek od Cust »

Víš škorpione, nejde očekávat, že se nějaká skupina lidí bude chovat lépe než druhá. Všichni jsou jen lidi. Ale jde o to si uvědomit, že je něco ne úplně OK a že by se na tom mohlo zapracovat. Lenost je svinstvo a motorem je chuť. A je jedno, jestli v lidských očích dostaneš poplácání po zádech nebo ne.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#140 Příspěvek od samec »

Kremik píše:Tak počátek problému tkví už v tom, že nemáme přesně nadefinováno co je to Bůh. Pak se těžko můžeme bavit o tom jestli je nebo není.
Skús Jánovo evanjelium

Na počiatku bolo Slovo
a Slovo bolo u Boha
a to Slovo bolo Boh
...

To nie je beletria, ani zbierka poézie. To je úvodná axióma skrípt veľmi vysokej matematiky... Tam najdeš pravdu o Bohu, o Svete, o živote, o všetkom, aj o tom, prečo sú vojny, prečo to Boh dopúšťa, prečo Boha nevidieť a prečo je to dobré. Samozrejme nie každý má hlavu ako Einstein. Preto sú ďalšie tri evanjeliá pre bežných ľudí.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#141 Příspěvek od ZVUK2000 »

samec píše:
Kremik píše:Tak počátek problému tkví už v tom, že nemáme přesně nadefinováno co je to Bůh. Pak se těžko můžeme bavit o tom jestli je nebo není.
Skús Jánovo evanjelium

Na počiatku bolo Slovo
a Slovo bolo u Boha
a to Slovo bolo Boh
...
A fyzik tomu říká " velký třesk" :D

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#142 Příspěvek od JiriTom »

Putin je můj bližní a mám ho milovat?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#143 Příspěvek od xsc »

Musíš tak, jak to bylo v jedné parodii. On po mně kamenem, já po něm chlebem funguje dobře jen v tom případě, když už je ten chleba pořádně tvrdý :-)
Jinak čistě z církevního hlediska je Putin a celá ortodoxní církev pro katolíky vlastně banda kacířů (a my zas pro ně), neboť obě strany v roce 1050 své představitele vzájemně prohlásily za kacíře a vyloučily z církve, včetně všech následovníků :-)

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#144 Příspěvek od scorpions-cz »

Custe to máš pravdu a v tom se s tebou nehádám. Jenom si myslím, že pokud někdo věří v boha, přijal víru, chodí třeba pravidelně do kostela, tak by se podle té víry měl chovat. Jinak je to jenom alibismus.
Já jsem nevěřící. Jsem za to rád. A v životě jsem udělal určitě hodně špatností, ale dokážu se s tím srovnat. A co je pro mně nejdůležitější? To abych se v rámci možností měl dobře JÁ, MOJE RODINA A MOJI BLÍZCÍ.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#145 Příspěvek od Cust »

ZVUK2000 píše:
samec píše:
Kremik píše:Tak počátek problému tkví už v tom, že nemáme přesně nadefinováno co je to Bůh. Pak se těžko můžeme bavit o tom jestli je nebo není.
Skús Jánovo evanjelium

Na počiatku bolo Slovo
a Slovo bolo u Boha
a to Slovo bolo Boh
...
A fyzik tomu říká " velký třesk" :D
Jakožto vědecký pracovník Ústavu jaderné fyziky AV ČR, v.v.i. ti s klidem v srdci rád sdělím, že se jedná o zcela rozdílné jevy. To čemu se říká velký třesk je zrození hmoty a času. Ta hmota nevznikla z ničeho. Jen před tím nebyla.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#146 Příspěvek od JiriTom »

xsc píše:Musíš tak, jak to bylo v jedné parodii. On po mně kamenem, já po něm chlebem funguje dobře jen v tom případě, když už je ten chleba pořádně tvrdý :-)
Já bych ten stůl nepřehodil.. :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#147 Příspěvek od Cust »

Jo a samec, nenapsal to o tom slově náhodou Mojžíš ve své první knize Genesis?

Edit:
Tak jsem si to ověřil, jo píše to Jan. Mojžíš píše: "Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi." Pak dále pokračuje: "Bůh tvoří slovem." Jan to prostě přepsal úderněji.

No, pokud tedy přiznáme, že před velkým třeskem neexistoval čas, tak bych uznal Zvukovi i ten Velký třesk jako počátek, ale moc se mi to nelíbí. :-)
Naposledy upravil(a) Cust dne 05 čer 2022, 19:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#148 Příspěvek od EKKAR »

Mojzes žádnou Genesis nenapsal, celej ten pamflet pojmenovanej "Bible svatá" je kompilát textů, pocházejících z doby dávno po éře v něm nazývaný "Exodus" jako záznamy ústních podání legend starejch mudřeců. Krom toho se vůbec netuší, jestli biblickej Mojza vůbec uměl psát ... Navíc evangelií bylo sepsáno mnohem víc, než dneska uznávaný čtyři - který se v mnohokrát převypravovaný podobě dochovaly až do dneška - proč zrovna ty čtyři "přežily" a z ostatních se zachovaly jen zlomky nebo dokonce jen povědomí o jejich dávný a polozapomenutý existenci, dneska už těžko někdo zjistí. Faktem zvostane, že texty připisovaný jednotlivejm evangelistům prošly za svoji existenci mnoha úpravama ať chtěnýma, tak i nechtěnýma a o pravdivosti a úplnosti jima předkládanejch skutečností se dá dneska velice úspěšně pochybovat. Jsou to prostě ex-post učuněný záznamy dávno předtím vzniklejch ústních povídaček a legend. To, že si na těch textech nějaká skupina lidí po dobu víc jak 2000 let (protože samotný křesťanství je staší než údajná legenda o životě a smrti židovskýho proroka jménem Jozua) postavila základ k ovládání dalších osob je prostě jednoznačný zneužití znalostí a schopnosti psychologicky ovládat dav pomocí sugesce a indoktrinace názoru ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#149 Příspěvek od Cust »

Ekkare, ok, není prokázáno, že celý Pentateuch napsal Mojžíš. Nicméně je to dost o jeho životě a říká se tomu prostě Pět knih Mojžíšových. Je zcela jisté, že o své smrti Mojžíš sám napsal. A jestli uměl psát? Vždyť byl vychován jako syn Egyptského faraóna, kterému se dostalo nejvyšší vzdělání toho světa. Styď se Ekkare, že o něm tak píšeš. :-)
Co se týče Evangelíí, tak si to prosím nastuduj , je to posáno, tady už to přesahuje rámec...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#150 Příspěvek od tomasjedno »

Cust píše:ti s klidem v srdci rád sdělím, že se jedná o zcela rozdílné jevy. To čemu se říká velký třesk je zrození hmoty a času. Ta hmota nevznikla z ničeho. Jen před tím nebyla.
Pokud vím, tak současná věda soudí, že před tím nebylo ani žádné “před tím” - tedy že neexistoval ani čas.
Jinak já to taky vnímám tak, že Genesis a Big Bang Theory jsou jen dva různé popisy téhož procesu (jevu).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“