Hormann HSE2 BS náhrada

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

Hormann HSE2 BS náhrada

#1 Příspěvek od cabernet »

Nazdar majstri,
viete prosim o najakej univerzalnej nahrade, ktoru dokazem naprogramovat priamo z pohonu Hormann alebo z jestvujuceho funkcneho orig. ovladaca. Riesim nejaky mechanicky odolnejsi a mozno lacnejsi ovladac, ako uvedeny HSE.
Dakujem.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#2 Příspěvek od jirkati »

Tak to jsem sám zvědav, jestli něco takového existuje. K vratům jsem dostal dva ovladače a když jsem jeden zničil, tak jsem taky hledal levnější náhradu. Nenašel. S těžkým srdcem jsem vydal peníze za nový ovladač Hormann.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Na niektore ovladace sa da kupit nahradny kryt.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaZ »

1) tato řada používá technologii zvanou Bisecur. Kódovaně obousměrně komunikuje na 868 MHz a není zcela easy to nějak nahradit.

2) existuje jakýsi no-name ovladač s označením SE594 a ten údajně má nahradit originál Hormann. Ale jak je již z předchozí věty zřejmé, nemám s tím žádnou zkušenost. Navíc (pokud je to z PRCu, jako že na 99% jo), tak čekat větší mech. odolnost než u německého výrobku je asi naivní...

Jinak mi tedy originál fakt nepřijde jako mechanicky málo odolný. Ono je totiž s ním potřeba zacházet jako s elektronikou a ne jako s kusem šutru apod.

Nicméně protože jsme na ebastlírně, tak jistě není problém si k originálu svépomocí vyrobit nějaké "pancéřové" pouzdro. Pochopitelně nesmí být z vodivé hmoty, to dá rozum... Volil bych skelný laminát, nebo možná výtisk na 3D tiskárně z polyamidu apod.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#5 Příspěvek od tomasjedno »

cabernet píše:Riesim nejaky mechanicky odolnejsi a mozno lacnejsi ovladac, ako uvedeny HSE.
Dakujem.
Mechanicky odolnější a přitom malý je HSD2-868 BS. Levný ale není.
Mechanickou odolnost tvého HSE2-868 BS můžeš výrazně zvýšit tímhle ochranným návlekem, ten ti podrží pohromadě i rozkřápnutý ovladač.
Nové pouzdro na HSE2-868 BS ti můžu poslat za 500+poštovné, jeden kousek mám.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#6 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, občas používám toto: https://www.hadex.cz/t335b-dalkove-ovla ... ajeni-12v/ , k tomu ovládače třeba tyto:https://www.hadex.cz/t331a-dalkovy-ovla ... 4-kanalovy
a snižující stabilizátor z cca 24V na 12V https://www.hadex.cz/m412-napajeci-modu ... j-s-lm317/
Může to mít o něco horší příjem než hormann, ale za ty prachy

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Ty jsi to nečetl, viď. DO od Hormana jedou na 868MHz a mají plovoucí kódování. Takže i kdyby jsi naučil nějakou 868, komunikovat s vratama nebude.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Poradna“