LG40LF632V logocyklus

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#16 Příspěvek od JaDu »

Reagujem oneskorene, lebo bývam aj mimo internetu. To chceš vedieť aké mám multimetre a osciloskopy? Infraohrev nemám, ani s bga čipmi si neviem rady. Nerobil som zo seba majstra sveta, ale nie som ani úplný analfabet. Či je na doske chybná eMMC nejdem polemizovať, lebo nepoznám spôsob, ako to určiť. U mňa je tento čip toshiba, skhynixy sú tam 2+2 čipy, zrejme ddr-ky. Ty si vieš poradiť s eMMC alebo riešením býva iná doska?
Fogovic-ovi som písal, ešte pred tvojou správou, je to tiež bez odozvy.

Uživatelský avatar
dulode
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 43
Registrován: 24 dub 2022, 02:00

#17 Příspěvek od dulode »

ok, predtým ako to budeš chciet poslat si podľa SM pomeraj všetky kľúčové napätia. LG vie stáť na logu napríklad aj pri poruche tunera, čo nie je také neobvyklé v čase búrok

Inak viem Ti to urobiť de facto aj na počkanie a so zachovaním plnej funkčnosti CI modulu a HDCP protection.. Je to pomerne častá závada týchto typov TV. Dal by som Ti sem aj adresu na môj servis, ale neviem ako to tu chalani majú s reklamou. Keď tak doriešime to cez PM

Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#18 Příspěvek od JaDu »

Dobre, no ozvem sa asi až na budúci týždeň.

Uživatelský avatar
dulode
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 43
Registrován: 24 dub 2022, 02:00

#19 Příspěvek od dulode »

ale v pohodééé.. máš čas .. od utorka do 27-meho som už aj tak vyčasovaný čo je 3 dni pred dovolenkou, a to už kašlem na telky satelity a iné harampáaty :D

Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#20 Příspěvek od JaDu »

Máš private message.

Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#21 Příspěvek od JaDu »

Stále to nemám vyriešené, dulode je zatiaľ vyťažený. Naskytla sa iná pomoc, ale vraj pri chybnej emmc sa mohli stratiť CI kľúče v nej, s ich obnovou je však problém. Majiteľ má magio, tak to nevyhovuje. Trochu sa v týchto veciach strácam. Nie som si istý, či hdcp kľúče sú ci kľúče. Tu bolo písané, že prepísaním eeprom AT24C256 prídem o hdcp kľúče. Teda nie sú v emmc, pričom eeprom pre 40LF630V je v ponuke sahy.cz, čo mi už nedáva zmysel. Je pravda, že takéto kľúče sú nutné pri platených službách na autentizáciu tv, príp. na šifrovanie spojenia s poskytovateľom služby? Pre sledovanie programov cez tuner sú potom zbytočné.

Uživatelský avatar
dulode
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 43
Registrován: 24 dub 2022, 02:00

#22 Příspěvek od dulode »

1, magio ma HDCP protection default aktivovaný
2, kľúče potrebuješ napríklad aj pri pozeraní SAT alebo DVB-T s CI modulom
3, neviem čo predáva šahánek nekupujem od neho
4, hlavne nezasahuj do žiadneho chipu a nedávaj to ani nejakému domácemu kutilovi. hrozí to že telka síce pôjde ale hdmi a ci dekoding nie
5, zajtra mi dojde ešte jedna LG 60-tka s podsvitom, nedeľu mám volnú a pondelok mam zatiaľ voľné (kôli dovolenke, ktorá sa mi nakoniec posunula som na tie dni nič nebral.)
Stále platí ponuka že oprava na počkanie...

Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#23 Příspěvek od JaDu »

Dulode, poslal som SS.

Uživatelský avatar
dulode
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 43
Registrován: 24 dub 2022, 02:00

#24 Příspěvek od dulode »

jóóój s tebou je to komplikovane jak so starou pannou pred prvou súložou :D :D

Uživatelský avatar
dulode
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 43
Registrován: 24 dub 2022, 02:00

#25 Příspěvek od dulode »

keďže neodpovedáš cez PM skusím tu. mainboard mi došiel včera poobede packetou. Full dump urobený + kľúče zazálohované., viď obrázok
Obrázek

jediné čo potrebujem vedieť od Teba je to aký tam máš panel, pretože priamo pre LGxxLF632 dump nemám, ale mám 630 , 650 a 652 čo sú tie isté mainboardy. Takže odfoť nálepku na korpuse telky s čislom panelu, respektíve napíš mi to do sms. Hľadaj niečo ako Hynix LC400DUH a pod a skus to stihnúť cca do 11-stej aby som ti to ešte stihol odoslat, lebo potom až po 11.7

Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#26 Příspěvek od JaDu »

Poslal som PM. Ja som už stratil nádej, že by to bolo ešte pred dovolenkou, keď si mal na ňu odísť včera. Foto panela som našiel v mobile, ale neviem, či je z tohto tv, k nemu sa dostanem zase najskôr zajtra.

Uživatelský avatar
JaDu
Příspěvky: 238
Registrován: 25 bře 2010, 01:00
Bydliště: Liptov

#27 Příspěvek od JaDu »

Vďaka pomoci od dulode je tv už u svojho majiteľa a údajne robí všetko, čo má.

Uživatelský avatar
dulode
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 43
Registrován: 24 dub 2022, 02:00

#28 Příspěvek od dulode »

JaDu píše:Vďaka pomoci od dulode je tv už u svojho majiteľa a údajne robí všetko, čo má.
to som rad, lebo mlady mi den pred dovolenkou oddrbal prevodnik na lvds kabel na tester takze som si bol na 100% isty dumpom a klucami, CI a HDCP ale nebol som si celkom isty ci nebude naplriklad prehodeny zrkadlovo obraz bo dump som mal len zo 650-tky, ale u tychto typov je gro v eeprom a dokial sa na nu nesahne tak v eMMC je to jedno co tam das pokial zachovas hierarchiu..

P.S: nevidim dobro, ali nadam se da je sve v redu sta sam pisao. puno sam danas popio a lose vidim :D

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“