Multimetr Husolu EM5510

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Multimetr Husolu EM5510

#1 Příspěvek od Celeron »

Před časem jsem koupil víceméně kvůli luxmetru, hlukoměru, vlhkoměru a teploměruEM5510 Navíc to má zodolněnej plastgumovej futrál, takže přežije dost hrubý zacházení. Zkoušel jsem i další funkce, co to umí a je na orientační měření vyhovující.
Je prodávaný se šňůrama a hrotama a taky je u toho K-čková sonda na externí teploty. Při přepnutí na °C to měří interní teplotu sondou v přední části meřáku, kde je i luxmetr a mikrofon a vlhkoměr.
Včera jsem chtěl použít na měření teplot součástek ve zdroji K-čkovou sondu a tak jsem ji podle návodu připojil černým na COM a červeným na mA, °C.
A nedělo se nic, stále to měřilo vnitřní sondou, na ohřev K-čka žádná reakce.
Je to nějaký divný, co by mělo u takovýhleho multimetru přepnout z vnitřní na venkovní sondu? Koukal jsem dovnitř, u zdířky mA,°C není žádnej spínač reagující na zasunutí banánku pro případný přepnutí na venkovní sondu. Jedině jestli to není řešený nějak elektronicky.
Když připojím sondu od EM5510 k teploměru TM-1300K tak měří stejně jako sonda od TM-1300K.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

RTFM nepomohlo?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#3 Příspěvek od ccode »

Není termočlánek přerušený ? Nejdříve bych ho změřil ohmicky, měl by tam být hodnota blížící se 0 ohmů. Pak by se dal ještě ověřit zda po zahřátí dává nějaké napětí v řádu mV, pro Kčko to budou asi tuším jednotky mV - to se dá najít v tabulkách a záleží na teplotě studeného konce.

Tímto by se vyloučila závada termočlánku.

edit: jo on jinde funguje, tak to je rada k ničemu :-(

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:RTFM nepomohlo?
Jestli myslíš read the fucking manual, tak to jsem z nouze největší samozřejmě provedl. Jestli tam vykoukáš něco chytrýho, tak je přiložen hned v úvodu vlákna. :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Zkus přepínač AC/DC, něco mi říká, že TEN by mohl mít žádanou funkci při měření teploty ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Závada nalezena! Zdířka mA,°C je společná i pro proud do 400mA a je jištěná trubičkovou pojistkou 0,5A. Pojistka na první pohled vlákno v cajku ale ohmetrem nekonečno. Přiznám, že jsem s Husulákem malý proudy nikdy neměřil a tak ta pojistka je nejspíš přerušená od začátku, nebo časem uhnilo či se utrhlo vlákno v pájení.
Takže externí sonda teploty měří, rozdíl sond je na pokojovce pouhých 0,2°C.
Přepínání interní - externí je opravdu elektronický. No tak hlavně že to nebylo nic horšího, záruka skončila před dvěma měsíci.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“