Výběr mobilní klimatizace pro plochu do 20m2

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Výběr mobilní klimatizace pro plochu do 20m2

#1 Příspěvek od robo »

Začínají horka a tak že bych si do svého kutlochu o velikosti 14m2 pořídil mobilní klimatizaci. Po poledni se mě do okna opře slunce. Dal jsem folii na sklo, žaluzii a večer když vlezu na balkon tak z panelu sálá teplo. Pro rouru udělám otvor pod oknem. Je to panelák. Klimu bych rád smart tedy mít možnost dálkově zapnout. Párkrát v týdnu přicházím až večer takže bych klimu hodku, dvě dopředu zapnul. Dále by jednotka měla mít automat. odpařování kondenzátu. Fajn jsou automat-man nastavitelné horní lamely výdechu. Jednak se tak lépe šíří chladný vzduch z klimošky a pokud je vypnuto tak zavřené lamely zabrání zaprášení vnitřku jednotky. Hledal jsem a četl a skončil u Sencor
https://www.sencor.cz/mobilni-klimatizace/sac-mt9030c Tahle má vše co hledám. Nemám rád Sencor, před mnoha a mnoha léty to bylo jinak. Jednu serii jiného označení stahovali z obchodu že se ta prodírá izolace a muže dojít k požáru což se asi i stalo. Nějaký hluk fakt neřeším, místnost je malá tak nebude potřeba aby jela nonstop. Nebo co jiného koupit aby to mělo tech. výbavu co bych rád a s cenou do nějakých 14000kč. Děkuji

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Není lepší něco připlatit a dát klasickou klimu ?

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#3 Příspěvek od josef_novak »

Podívej se na energetický štítek, hlučnost je 65dB a nad 70dB je v tabulce hlučnosti napsáno tohle: trvalý dlouhodobý zvuk nad tuto hranici má negativní vliv na zdraví. Ten hluk tě bude štvát.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Resilo se to i zde aspon 100x (prakticky kazdy zacatek leta) s vysledkem ze to je v praxi nepouzitelna blbost. Asi jako otevrit si dvere od lednicky. :-) Najdi si ty vlakna.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od doktor365 »

Funguje , měl jsem doma na zkoušku. V práci jsme měli u serveru. Teď je v plynové kotelně. Doma bych ji nechtěl, velký krám, hlučná a potřeba ten výdech. Když už tak podparapetni,ale s ní nemám zkušenost.

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#6 Příspěvek od lopez »

Ja mám doma mobilnú. chladí to dobre ale je to fakt hlučné. 2x by som to nekupoval a radšej trochu doplatil za klasiku.
Konkrétne GUZZANTI GZ 1200 mám doma. U mňa to beží fakt len ked sa rozhodnem že je lepší hluk jak teplota.:D
Dá to izbu+kuchyňu bez problémov na 25C.
Len musel som doriešiť ten "podtlak" - (ako tak)... a komu vadí hluk tak nech to nerieši a priplatiť za klasiku.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Mám problém se sluchem, jedno nic a druhý sluchadlo. Když přijde na věc tak se "vypnu". :) Přes den hodlám zapnout občas když bude extrémní teplo. A hlavně před spaním v místnosti trochu srazit teplotu, když to bude nutné. To by mohlo stačit. Mám trochu větší kousek stroje daitsu v kanclu, velikost asi do 20m2 kde je několik monitorů, skříň s komponenty a tam bych přes léto jinak chcípl. Zapnu klimu a srazím teplotu z 29°C na cca 25°C a to už se dá nějaký čásek přežít.
Ten Sencor má slušnou apku do mobilu, dobrý je jak se samo plynule mění sklon výdechu, mohu a nemusím tu funkci využít. Ještě si opatřím nějaký teploměr na měření teploty v místnosti s daty přes net a na mobil. Kolikrát se vracívám večer takže by se hodilo kouknout kolik je °C a podle toho tu klimu před příchodem zapnout.
A teď stojím před problémem, to jsem věděl že mě čeká, udělat díru 150mm do železobetonu, hloubka snad 300mm, z venku je nějaké zateplení. V místě pod oknem zleva vedle radiátoru. Je to celek okno plus balkonové dveře. Není to nosné, prý tak by to s tou armaturou nemuseli přehánět. Z toho mám trochu vítr, osobně na to nejsem dostatečně vybaven. Budu muset někoho sehnat. Nějaká zkušenost s jádrovým vrtáním? Nemá někdo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Tu dieru by som nerobil a do zateplenia uz vobec nie. Radsej si kup "normalnu" pouzitu klimu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Takže opakování je matka moudrosti.
Každá mobilní klimatizace s výfukovým chobotem je fyzikální a ekonomická blbost. Prostě saje z místnosti vzduch, část ho trochu ochladí a vrátí do místnosti ale většinu horkýho fouká chobotem ven. A jelikož je tím pádem v místnosti podtlak, tak všema škvírama jde dovnitř venkovní vzduch, kterej je v létě skoro vždy teplejší než ten v místnosti.
Taky jsem si ji kdysi koupil, vůbec to nefunguje, používám ji na stavbách pouze ve funkci vysoušečky bez vývodu horkýho vzduchu chobotem ven.
Pokud někdo píše opak, tak ať si dostuduje základy fyziky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

ta díra bude z druhé, zateplené části ústit na balkon. Z venku se dá olemovaná vsuvka s odnímatelnou uzávěrou, na zimu zavřít. Finální vzhled si dovedu představit že by perlinka nemusela být orvana kolem dokola. Tedy doufám že to dopadne nějak slušně. Klima je koupená a dle mého žádný zbrklý nákup to nebyl. Vše jsem zvážil, pro i proti. Vím že to všichni myslíte dobře a chápu váš pohled na věc. Ale moje argumenty proč nekoupit split nejsou zanedbatelné, cena-dobrý koupit až bych měl na cenu split klim. Velikost místnosti 12,5m2 obývaná jen mnou. Nepočítám s delším provozem během dne, místnost je malá a primárně jde o teplotu v místnosti před spaním. A poslední bod dovedu se hluku ubránit, umím "vypnout" sluch, pokud mě chce někdo v noci zbudit tak zvukem se mu to stopro nepovede páč je audio vypnuté.
add fyzika. Plastová okna, dveře umí slušně utěsnit místnost, teplo z venku neprojde a aby v místnosti nastal díky mobilní klimatizaci podtlak takové úrovně že "povolí" těsnění v okně či dveřích tak už v té místnosti není žádná žijící lidská bytost. A to klimatizace za hodku provozu určitě neudělá. V místnosti jsou i dveře do chodby které žádné těsnění nemá a pod dveřmi je asi cm škvíra.
Mobilní klimatizaci znám z práce a přes letní dny ji s velkým úspěchem používám. Možná jsem v té době v jiné dimenzi když podle fyzikálních zákonů by to fungovat nemělo.
Naposledy upravil(a) robo dne 16 čer 2022, 19:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Komu není rady, tomu není pomoci. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Jasne, ze to funguje, lenze ucinnost je dost mizerna. Nasavat to bude vzduch z chodby.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#13 Příspěvek od doktor365 »

rnbw píše:Tu dieru by som nerobil a do zateplenia uz vobec nie. Radsej si kup "normalnu" pouzitu klimu.
I pro splita musíš udělat díru 70 mm, pro potrubí a odtok.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

To mas hned polovicny priemer. A po montazi sa to utesni - nezostane ti tam diera, cez ktoru v zime unika teplo (a v lete vnika dnu).

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od robo »

Viděl jsem otevřené okno a v něm komůrkový plast. To vyzkouším jako první možnost než díra do železobetonu. Shlédl i video kde je v čase zkoušená klima z lidlu, místnost 12m2 a výkon té z lidlu je jen 7000BTU. Zas taková tragedie to nebyla. Časem sem hodím report z vlastní zkušenosti.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“