Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#706 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše: A Ukrajinky to dělat nebudou, jako ženský na to fyzicky nestačej.
Říkal jsi, že když byli ještě dohromady, tak jsi pobýval v CCCP. Tak bych nečekal, že tohle napíšeš...
Když jsem tam byl já v první půlce osmdesátek, tak baby na stavbě sekaly růčo elektriku, betonovaly, nahazovaly. Na trati jsem je viděl sochorčikom podbíjet koleje. Byl tam jen jeden chlap, ten kouřil a chlastal a jen je "řídil".
Tenkrát na to fyzicky stačily. A propo, ten fór, jak Ivan Ivanovič veze na pramici po Volze ženu do porodnice znáš?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#707 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:
EKKAR píše: A Ukrajinky to dělat nebudou, jako ženský na to fyzicky nestačej.
... A propo, ten fór, jak Ivan Ivanovič veze na pramici po Volze ženu do porodnice znáš?
Tak předpokládám, že v Českocourkovsku by se k ženským nikdo nechoval jako v Zemi, kde už včera sežrali i to, co si měli schovat na zejtra... A to s tím odvozem do porodnice znám se zuřivě pádlující sqaw na kánoji a indiánem, kterýho zve sousední náčelník na čerstvej tabák ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#708 Příspěvek od Celeron »

Jo, to je přesně ono, zcela výstižný popis, jak to bylo s prací ženskejch v CCCP.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#709 Příspěvek od pepik9 »

Nedávno v TV byl rozhovor s jednou, co tady na stavbě štukovala (mladší), a ještě jedna (65), co byla spokojená, že našla místo na stavbě.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#710 Příspěvek od EKKAR »

Tak natahovat rajblíkem štuk na stěnu zas není tak fyzicky náročná práce, jako kopat krumpáčem a házet z výkopu zeminu lopatou, jak jsem mnohokrát viděl v ruSSku dělat i ženský - nebo lézt na dráze pod vagóny a manuálně spojovat nebo rozpojovat "kuple", jako to dělají posunovači. Mimochodem v ruSSku ani na Ukrajině tuhle práci posunovači na dráze dělat nemusejí, tam místní dráhy používají automatický spřáhla "avtoscepka" typu SA-3 (CA-3 v azbukvicích), který pro rozpojení má na bok vagónu vyvedený drátěný táhlo, takže ani při spojování, ani při rozpojování není nutný lízt mezi vozy jakou nás.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#711 Příspěvek od vasekpetr1 »

EKKAR píše:... používají automatický spřáhla "avtoscepka" typu SA-3 (CA-3 v azbukvicích), který pro rozpojení má na bok vagónu vyvedený drátěný táhlo, takže ani při spojování, ani při rozpojování není nutný lízt mezi vozy jakou nás.
A jak Karle spojí hadice, když nemusí lézt mezi vozy? :D

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#712 Příspěvek od Michal22 »

V elektroodpadu se objevila vybrabčená skříňka od Tranzistorového měřiče úrovně z produkce Tesly.
Kdyby někdo měl zájem, dejte vědět co nejdřív, mohl bych ji zkusit zachránit.
Předpokládám, že do týdne zmizí.
Přílohy
12XN048.jpg
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#713 Příspěvek od kovar »

Zdravím přátelé. Dnes mám krásný ůlovek za 400,- kč. Je to nějaká likvidace věcí z českých drah.
Přílohy
IMG_20220629_202918.jpg
IMG_20220629_202926.jpg
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#714 Příspěvek od Lukas-Peca »

Oddělovací trafo z přejezdu. Údržba se patrně řídila heslem "věc zk...ená a pěkně natřená vypadá jako nová".

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#715 Příspěvek od RayeR »

Jo oddelovak se hodi, kdysi sem taky nakoupil ve sberne za podobnou cenu kolem 300, to byly este casy kdy sbernik nemel nad sebou kamery, tak rekl hodte to na vahu, hm to je xx kilo, tak to mate tolik, vemte si to...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#716 Příspěvek od Artaban001 »

Já jsem si odkudsi vymontoval zásuvky s vestavěným bezpečnostně oddělovacím transformátorem. Jako bonus mám to, že v případě neevropské zástrčky z toho leze 120V. nevýhodou je jen možnost 20W zátěž.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#717 Příspěvek od Hubert_79 »

Dneska jsem cestou z práce nahlédl do červeného kontejneru a tam notes Lenovo ThinkPad T430, říkal jsem si, potáhnu se s krámem a ono to nebude fungovat. Po zapojení a zapnutí se spustily sedmičky, samozřejmě bez hesla a disk plný bordelu a souborů. Tak jsem dal sedmičky do prdele, nainstaloval desítky a pohoda, jen jsem při aktivaci musel opsat číslo na ty sedmičky, nálepka naštěstí pod baterkou. Je to celkem slušný stroj, i5, 8 GB RAM a je v tom (dle programu od Kingston) zdravé SSD 240 GB. LCD to má lepší, než to z odkazu, má to 1600×900. Jediná "hnida" je poškození LCD nahoře, ale není to nic, s čím by se nedalo žít. Jo a chybějící mechanika, je tam prostě díra.
Přílohy
leninovo.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#718 Příspěvek od Michal22 »

Hele, asi bych ti měl popřát k dobrému úlovku :-)
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#719 Příspěvek od RayeR »

Celkem normalka, kolik sem uz nasel funkcnich PC a s datama, ty lidi sou proste liny si to po sobe smazat. Behem par minut lze vetsinou z dokumentu identifikovat majitele vcetne adresy a dalsich udaju... Parkrat totez i se smartphony...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#720 Příspěvek od Hubert_79 »

Jojo, není to poprvé, co jsem našel něco plné dat a nezabezpečené. Já se v tomhle nevrtal, ale bylo tam toho mnoho. Jo a uživatelské jméno bylo "admin" 😄
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“