SONY HCD-RX88 gumičky?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

SONY HCD-RX88 gumičky?

#1 Příspěvek od patrikvarga »

Nevie niekto rozmery gumičiek?
Podľa DS
3-016-570-01
3-024-405-01
Vďaka.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Elektroivicic nebo AME, případně koukni sem https://elektro.bazos.cz/inzerat/153747 ... tofony.php má tam různé gumičky, třeba si vybereš.

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od patrikvarga »


Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mikras »

Já si dovolím v tomto vlákně poznámku, respektive dotaz k tématu. Týká se kvality řemínků. Vlastním mj. tapedecky AIWA AD-R470 a Hitachi D-30s. Aiwu jsem pořizoval novou a vydržela asi 15 let, pak řemínky změkly a vytáhly se. Provázkovou metodou jsem změřil rozměry a někde koupil řemínky nové. Vydržely 10 let. Další už jen asi 5let a poslední se vytahaly během dvou let. Hitachi byla nalezenec, všechny řemínky, pryžové obložení kladek a další gumové věci na prach nebo bláto. Opět jsem poměřil řemínky, kladky jsem udělal ze zbroušeného těsnění do hadic, opravil jsem a hrál opět cca 10 let. Další postup byl stejný jako u Aiwy. Řemínky jsem kupoval pokaždé někde jinde, podle dostupnosti.

Dělám v něčem chybu? Jde opravdu kvalita řemínků do háje? Nebo mám jedovatý nábytek, ze kterého se něco odpařuje a guma po tom měkne? Máte někdo podobné zkušenosti, nebo naopak dobré s nějakým dodavatelem? Pomalu ztrácím chuť to pořád opravovat, nehledě na to, že když to selže, hrozí poškození kazety a už se bojím něco přehrávat. Podobnou zkušenost mám i s AIWA walkmanem, s gramofonem atd...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Už jsem to tu i jinde psal aspoň 10x, kvalita řemínků, kladek, obložení atd. je většinou horší než kdysi, pokud ne rovnou zcela bídná. Kdyby sis koupil řemínek, co vydrží 20 let, tak prodejci na ebay a čínští gumaři nebudou mít co žrát :roll: .

Bohužel už nežije pán z Hradecka, který kdysi repasoval rolky a podobné věci. Ten uměl poutavě povyprávět, čím se ty různé směsi liší, jak se to pozná a co všechno je zcela blbě.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Mikras »

Sendyx, děkuji za odpověď, projdu zdejší fórum, i když stejnak budu závislý na tom, kde potřebné řemínky budou k dispozici.
Jirka

Uživatelský avatar
AZK401
Příspěvky: 141
Registrován: 21 dub 2011, 02:00
Bydliště: Praha 4

#8 Příspěvek od AZK401 »

Ve starý míchárně gumy ve Svitu, měli několik tisíc receptur na různý směsi a dělali to nejenom pro vlastní potřebu (holinky, podrážky), ale i pro Rubeny, Barum atd. Ale s vývojem začali už za Bati :D.

U elektroniky byl vývoj asi takový, že renomovaný výrobce si objednával řemínky ze suprový gumy, protože si nemohl dovolit, aby jeho decky a grama za pár týdnů odcházely - a když nebyl digitál, tak jely celý dny - u nás v "klubu" i dvacetiletý Sonet (tady na to spíš než obava o renomé měla vliv ČSN). Totéž asi výrobce objednával na ND, pokud měl povinnost a svědomí. Když to uplynulo, tak si začal řemínky objednávat šíbr, kterýmu bylo jedno, jak dlouho to vydrží a u gumáren, který byly nejlevnější - ty neměly žádný vyvinutý receptury a kdyby, tak by nebyly nejlevnější.

Napadá mně srovnání s autobateriemi - kdo má dnes v autě dvacetiletou?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“