Smršťovací fólie-rukáv

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Smršťovací fólie-rukáv

#1 Příspěvek od Celeron »

Došla mě stará zásoba smršťovacích rukávů, co se používají v různých průměrech třeba na izolaci jednotlivých bateriových článků, případně stažení více článků do jedné baterie. Nebo na plombování hrdel flašek s chlastem.
Různý barvy a průměry síla jen cca 0,1-0,2 mm, fólie je docela tuhá a dá se i zlomit. Něco podobnýho jako nabízí GME.
Jenže u těch PVC rukávů z GME píšou strašně malou smrštitelnost třeba z 95 mm na 90 mm, nebo z 44mm na 37 mm. To je nějak málo, to co jsem měl já se dalo smrsknout o 1/4 až o 1/3 průměru. Existuje to i z nějakých jiných materiálů s vyšší smrštitelností?
Dělám větší objednávku na TME a rukávy ani fólie jsem nenašel, jen bužírky. Netušíte prosím někdo, pod jakým názvem to vedou? Zkoušel jsem shrink sleeve, všechno možný v češtině a nic.
Dá se to objednat i jinde, třeba TopBatery, ale poštovný bude větší než cena pár metrů toho rukávu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od taz »

Zajdi do kterékoliv modelářské prodejny a vybereš si

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

v TME hledej v kategorii: Katalog ❯Vodiče a kabely ❯Smršťovací bužírky

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Kupuji u Pecky Teplem smrštitelná fólie smrštitelnost 50-70%. Jen se na ní musí opatrně s teplem. Ideální je obyčejný fén, při velkém teple se ráda trhá.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Já vím, že to prodávají v modelářských prodejnách, jen je problém že Jino a Avanti, který mám nejblíž, jsou zavřený, možná na věky. Avanti určitě.
Zrovna tyhle rukávy je potřeba zkusit na místě vhodnej průměr, přes e-šop to není ideál.
Jestli mají ty modelářský smrštitelnost 50-70% tak je to nejspíš z něčeho jinýho, než nabízí GME.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

Normální co se běžně prodávají jsou silnější. Modelářské mají stěnu 0.1mm, alespoň ty co mám doma. I ta 95mm jí má taky jen 0.1mm. Do 70mm se akorát vejdou tři 18650 vedle sebe.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Nepises jak velke potrebujes, ale da se to normalne bez problemu koupit treba tady maji ruzne velikosti az do obvodu pul metru https://www.ebay.com/itm/363542083693
Pisou ze se to smrskne o 50%.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Nojo, takže nezbude nic jinýho, než koupit na e-šopu vzorky různých průměrů po 1m, odzkoušet a pak objednat potřebný množství. On je trochu problém v označování, někdo označuje šířku rukávu, někdo průměr před smrštěním, pouze vyjímečně udávají obojí.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Ten co jsem ti nalinkoval uvadi obvod pred smrstenim.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“