Je tu nějaký stavební projektant (otazník)

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Je tu nějaký stavební projektant (otazník)

#1 Příspěvek od Celeron »

Přišel za mnou kámoš, zda bych mu neporadil a nepomohl jak postupovat. Chce na vesnici schodit starou stodolu a chlívy a možná za pár let na jejím místě postavit dvougaráž a dílnu. Zatím chce jen demolici novou stavbu nikoliv.
Byl na místně příslušným stavebním ouřadě a představte si, co po něm chtějí. Vypracovat přesnou projektovou dokumentaci stávajícího stavu stavby včetně veškerých rozvodů elektro, vody, kanalizace, topení a dalšího TZB, pokud je. 8O
Nevěřil jsem, ale je to tak, na demolici v tomhle kocourkově zvaným ČR je opravdu potřeba dokumentace stejnýho rozsahu jako k nový stavbě. A nedej bóže aby si na stavebním úřadě řekli, že tam může být azbest a pak je potřeba i EIA.
Nemáte s tím někdo zkušenost? Přijde mi naprosto de bilní abych tam zjišťoval jak tam byla v roce 1930 vydrátovaná elektrika. :roll:
Nedá se to odbýt jen stavebním pudorysem a řezem a napsat, že elektroinstalace je odpojená a nefunkční a předešlým majitelem vytrhaná?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Vytrhal bych po odpolednách co vyrvat jde a pak bych zavolal poliše, učunit podání na neznámýho permanentně opálenýho dylyno páchatele, za krádež vedení. Domluvit se s vyšetřovatelem, ať se nijak nehoní, že to není ani na pojistku, ale že ten spis půjde jako důkaz o dezolátním a nezdokumentovatelným stavu instalace na Stavební ouřad. A kdyby to nepomohlo, tak se domluvit s hatitěma, že si učuní cvičení, objekt zapálit a nechat kolem něj než shoří hatitě dělat strážnej kordón, aby se voheň nerozšířil. Škodu prohlásit za neurčitelnou a zanedbatelnou, bo stejně šlo o objekt určenej k demolici a nic kromě starejch krovů a možná nějaký starý napůl shnilý slámy nebo sena se v něm nic nenacházelo. Potom už nikdo k demoličnímu výměru žádný projektový dokundamentace požadovat nebude moct, všecko bude vypálený a basta ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

https://debaty.net/discussions/2867884- ... a-ouradech
Není to, nedej Bože, ještě památkově chráněné?
https://debaty.net/discussions/3123582- ... ene-budovy

S těma hatitěma to asi nebude tak jednoduché. Kdysi jsme s tchánem chtěli ekologicky zlikvidovat a odhlásit zkorodovanou škodovku, napadlo nás nabídnout ji místním hasičům aby měli na čem cvičit (jak to občas žádali), ale prý to není až tak jednoduché.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Auto na "cvičení" musí bejt ouředně odhlášený.
JENŽE.
Neodhlásí ti ho bez potvrzení o odevzdání k ekologický likvidaci. Nebo bez čestnýho prohlášení, že "vrak" máš kde uložit tak, aby neohrožoval životní prostředí, protože si ho chceš třeba přestavět na kurník nebo dětskou prolejzačku - a to mají právo u tebe doma nebo na místě který v tom prohlášení označíš, i ouředně zkontrolovat a zadokundamentovat. No a včil mudruj, ogare ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#5 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ano, úřad má pravdu. Ale jedná se o inženýrské sítě. Defacto to co je před elektroměrem, plynoměrem, vodoměrem....... A většina těchto měřidel byla většinou v budovách.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Jestli to je Zvuk na mě, tak stodola a chlívy neměla ani vodu, ani plyn, ani kanalizaci, pouze přívod elektriky jen "světelných 220" vzduchem dvojdrátem z obytný části. Ten přívod je po rekonstrukci obytný již několik let demontovaný. Nebyla tam ani motorovka, ta byla v kastlíku hned vedle níky ve zdi u vchodu do obytný, 2 x Premix, elektroměr a pojistky. Prostě tak jak se do kdysi na 1. republiky dělalo.
Takže sítě žádný.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od PavelFF »

Celerone, proč do názvu svých témat píšeš vždy na konci "(otazník)"?
Nemohl bys prostě použít znak "?" ?
Na konci vět taky nepíšeš "(tečka)".

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jjilek »

Poškodit střechu, ono to za pár roků postupně spadne a pak všechno řešit najednou ve stavební dokumentaci. :)

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#9 Příspěvek od HF_Tech »

Není to tak hrozné. Hledej na netu heslo pasport stavby.
Stačí podle vzoru nakreslit půdorysy podlaží a přívody vody a elektřiny do objektu a vyplnit průvodní formulář. Někde do poznámek se pak dá uvést, že je to čistě jen pro účely zbourání. Někde do poznámek se dalo uvést i že to je jen k účelu demolici a pak stačilo zakreslení půdorysu a těch přípojek.
Jediný problém může nastat, pokud půdorys budovy hrubě neodpovídá tomu, co je zakresleno v katastru nemovotostí. To by pak mohli prudit ještě se zaměřením od geodeta.
Nicméně pokud chce na místě něco stavět a budova nehrozí, že při pádu něco poškodí, tak je lepší demolovat až v okamžiku, kdy je možné stavět. Někdy to ušetří dost papírování.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#10 Příspěvek od milosak »

My chceme do budoucna taky demolovat dům, elektřinu jsme nechali v domě odpojit
a přívod zapojit do nového sloupku na hranici pozemku.
To jsem zvědavej jestli po nás dokumentaci taky budou chtít :D
Dům je starý 386 let

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

PavelFF píše:Celerone, proč do názvu svých témat píšeš vždy na konci "(otazník)"?
No protože ? je v názvu vlákna pravidlama fóra zakázanej. Nebo snad už né? Nebo to pletu a je to v pravidlech jinýho fóra?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#12 Příspěvek od pepik9 »

Když se tady v kraji prováděla digitalizace katastru, tak jim stačil pasport, ale to byl katastr, ne stavební úřad. Pokud se původní dokumentace nezachovala, měl by stačit i jim.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Co se týká autovraků, místní SDH vede profík a ty papíry vyřeší prakticky za majitele auta. Pak to samozřejmě zničí v rámci cvičení. Takže to asi takovej problém nebude.

K té bouračce - znám borca, co koupil obrovskou stodolu a uvnitř postavil RD. Stodolu shodil až v okamžiku, když se chystal udělat střechu. Tenkrát to asi šlo, možná je to dnes jinak.

@Celeron: Chystám se zakázat i samohlásky. Ale nechám to až na 1.dubna :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

Ještě před nějakými 40 lety prošlo nechat starou stodolu spadnout a pak jenom odklidit suť.
Když se pak úřad zeptal, dostal odpověď: "Já nic neboural, spadlo to samo".
Dost pomůže, když se tou dobou prožene nějaká živelná událost.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

ZdenekHQ píše: @Celeron: Chystám se zakázat i samohlásky. Ale nechám to až na 1.dubna :D
Tak ten otazník je zakázanej na jiným fóru. :oops: Vím to, jelikož jsem byl za něj zjebán.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“