Holící strojek BRAUN 5414, jak rozebrat?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Plumr
Příspěvky: 6
Registrován: 13 led 2008, 01:00

Holící strojek BRAUN 5414, jak rozebrat?

#1 Příspěvek od Plumr »

Netuší někdo jak tento strojek rozebrat?
Chci se pokusit o výměnu akumulátoru, ale zatím se mě ani náznakem nepodařilo přijít na to jak dovnitř.

Obrázek

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#2 Příspěvek od nxn »

Možná sundat planžetu ty přepínače podebrat šroubovakem ...většinou bejvaj nasazený a pak to rozlousknou tako ořech...
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
Plumr
Příspěvky: 6
Registrován: 13 led 2008, 01:00

#3 Příspěvek od Plumr »

Když vydloubnu ty přepínače, tak se sundají jen ty černé krytky a šedivé středy jsou na pevno.
No a právě to "rozlousknutí jako ořech" se mě nechce riskovat, protože mimo baterie vše funguje bezvadně. A známe určitě všichni ty skryté "západky" o kterých když člověk neví, tak se ulomí. :(

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#4 Příspěvek od nxn »

A neni to s těma přepínačema tak že když sundáš ty černý vršky tak ty šedý můžou zalíst dovnitř..když se to podaří rozebrat....přirovnání....jako když se řebiku ukřípne hlavička..?
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
Plumr
Příspěvky: 6
Registrován: 13 led 2008, 01:00

#5 Příspěvek od Plumr »

Myslím, že tudy cesta nepovede. Pod tím je takový mechanizmus různých šoupátek co ovládají spínač a otevírání zastřihovače. Je mi jasný jak to myslíš. Něco jako se rozdělávala většina "tranzistoráků".
Spíš bude nějaká finta v té černé liště co je po stranách, ale nevím jaká.

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#6 Příspěvek od nxn »

Tak ty lišty zkus šroubovákem opatrně odloupnou ...možná tam budou takový zobáčky
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
Plumr
Příspěvky: 6
Registrován: 13 led 2008, 01:00

#7 Příspěvek od Plumr »

To je právě ono. To si taky myslím, ale je to strašně přesně udělaný a když nevím kde jsou, tak to s největší pravděpodobně praskne.
Dneska to nechám, ale budu rád za další podněty.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

u mého holícího strojku je v návodu popsán postup vyjmutí baterie z důvodu separované likvidace. Údajně se má vyšroubovat šroub v zásuvce pro šňůru.

Uživatelský avatar
Plumr
Příspěvky: 6
Registrován: 13 led 2008, 01:00

#9 Příspěvek od Plumr »

Tak bohužel. Strojek mám 8 let a přesto, že jsem návod našel, tak v něm nic není. Pouze tam píšou, abych strojek k likvidaci předal servisu Braun.
Šroub v zásuvce pro šňůru bohužel taky ne. :(

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Nevím jak tady u toho ale některý přístroje prostě nejsou určený k rozebrání. Zkrátka nedestruktivně to nejde. Jinak až ti to jednou upadne nechtěně na zem tak uvidíš jak to bylo zadělaný.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Rozobral (a vyhodil) som uz 2 brauny - drahsie, s LCD zobrazovacom nabitia. Oba nahle totalne umreli (po zaruke, samozrejme) - poistka spalena, nic nepomahalo. Tolko ku kvalite...

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#12 Příspěvek od kovka »

Tvuj dotaz me vyprovokoval vymenit si ve stejnem typu 5414 accu odkladal jsem to dlouho ale kdyz na sit holi tak jsem nespechal./je tam jeden-tuzkovy/ ted funguje i na accu dobre.
Ze spodni strany u sitoveho privodu po boku jsou dve vicka ktere musis vyloupnout,drzi kazde na dvou zobaccich,nozem to jde dobre,kryji sroubky. Dporucuju sejmout planzetu a po demontazi dvou sroubecku odejmout i celou hlavici.
Kryt/celni strana/ na kterem je zastrihovaci cast a spinac se demontuje posunutim smerem k sitovemu privodu / je na lyzinach/ asi o 0,5cm a pak jde vyjmout nahoru.Je zahaknuta do te cerne casti.
Motorek a sitovy privod zustanou uvnitr jsou na rozebiratelnych kontaktech.Preji uspech.

Uživatelský avatar
Plumr
Příspěvky: 6
Registrován: 13 led 2008, 01:00

#13 Příspěvek od Plumr »

kovka píše:Tvuj dotaz me vyprovokoval vymenit si ve stejnem typu 5414 accu odkladal jsem to dlouho ...
Tak to je přesně to co jsem potřeboval. Těch záslepek jsem si vůbec nevšiml. :oops:
Díky moc.

Uživatelský avatar
2repak
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2010, 02:00

#14 Příspěvek od 2repak »

Má vůbec cenu měnit aku ?
Mám ho taky a už neholí ani se sítí .
Ví někdo ot. motoru tohoto ?
Samozřejmě že mám vyhlídnutý nový který má 10.000 (panasonic) ale vůbec si nedokážu ten ,,fofr,, :-) představit .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Braunov som uz rozobral viac a vzdy som to potom vyhodil, lebo som to nerozchodil.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“