Jak se zjiš￾uje èerný odbìr?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#16 Příspěvek od dolac »

Kocur píše:No kdyby braly 1W,tak by to možná těch 1000kw za rok udělalo,spočítal jsem asi 107 cívek v elektroměrech × 24h=2568w za den×365dní=937320w,ale potřeboval bych vědět,jestli ten 1w elektroměr může vzít,je tu někdo,kdo to ví,jak se říká přibližně přesně? :lol:
Zbytek by se rozpočítal na ztráty,elektroměry jsou starý několik desítek let a nebyly od té doby nikdy promazány.
Spotreba jednej napäťovej cievky indukčného elektromeru je cca 0,8W až 1,3W (3VA až 5VA). Takže to sedí. Každému majiteľovi garáže musíš pripočítať cca 10kWh ročne naviac pri jednofázovom elektromeri a cca 30kWh pri trojfázovom.

http://www.elektromery.com/sk/index.php ... 9074510938

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#17 Příspěvek od Kocur »

No s revizí elměrů je to horší,domluv se s většinou důchodců na revizi.Každej ti řekne,já tam skoro nejsem.
Jinak ten odkaz na ty elektroměry je dobrej,díky,ale naskýtá se otázka,jestli ty ztráty v cívce nejsou myšlený při odběru.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#18 Příspěvek od helios »

Kocur píše:No s revizí elměrů je to horší,domluv se s většinou důchodců na revizi.Každej ti řekne,já tam skoro nejsem.
Jinak ten odkaz na ty elektroměry je dobrej,díky,ale naskýtá se otázka,jestli ty ztráty v cívce nejsou myšlený při odběru.


Straty v elmere sú myslené spotreby napäťových cievok, ktoré sú napájané stále, takže ich spotreba nezávisí od toho, či je elmer zaťažený, alebo beží naprázdno.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#19 Příspěvek od dolac »

helios píše:
Kocur píše:No s revizí elměrů je to horší,domluv se s většinou důchodců na revizi.Každej ti řekne,já tam skoro nejsem.
Jinak ten odkaz na ty elektroměry je dobrej,díky,ale naskýtá se otázka,jestli ty ztráty v cívce nejsou myšlený při odběru.


Straty v elmere sú myslené spotreby napäťových cievok, ktoré sú napájané stále, takže ich spotreba nezávisí od toho, či je elmer zaťažený, alebo beží naprázdno.
Presne tak, a k týmto stratám by sa mali prirátať aj straty v prúdovej cievke, ktoré sú potom uvedené pri menovitom odbere. Lenže pri tých číslach čo si tu uviedol, tam je odber minimálny a tieto straty sú zanedbateľné.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#20 Příspěvek od Kocur »

Dobrá,já jim to spočítám,díky za vstřícné odpovědi.Nikdy jsem neměl elektroměr rozdělanej,budu muset v budoucnu nějakej starší kuchnout a proskoumat.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#21 Příspěvek od kbulda »


Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#22 Příspěvek od kbulda »

takhle je to celé

http://www.elektronik.borec.cz/ele48.pps#256,1,Jak jde dohromady marihuana a elektřina

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od stepa »

No docela drsny...sikmooci se nezdaji :)

Uživatelský avatar
Ax12589
Příspěvky: 1
Registrován: 26 čer 2019, 02:00

#24 Příspěvek od Ax12589 »

Zdravím

Prosím mají všechny transformátory 400V v obci vlastní měření?
Jaká je odhadem ztráta ve vedení cca 1,5km?
A jak je to když každý má teoreticky jiného dodavatele el...
Jaké jsou najnovější postupy zjišťování?

Dékuji

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#25 Příspěvek od PeteBurns »

Uz teraz ta maju ;) :twisted:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#26 Příspěvek od Hill »

Zjišťuje se stále stejně. Jak fyzickou kontrolou celistvosti přípojky před elektroměrem, jako jestli do ní není něco připojené, tak podle rozdílu mezi dodanou energií a součtem naměřených odběrů. Pak nastupje vylučovací metoda, často stačí jen klešťový ampérmetr. Některé metody tu jsou už výše uvedené.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#27 Příspěvek od FERYACT »

Pokud má kontrola někam sáhnout tak u elektrikáře. Provede si černý odběr sám.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“