Jak protáhnout kabel

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#16 Příspěvek od Cowley »

Je možné do té šachty a následně do novoduru nasunout tuhou standardní 3m PVC trubku 16mm?

Zkusil bych provléknout stávající silon do nové trubky a tu potom jako korálky navlékat a spojovat jednu po druhé do sebe a strkat jí do novoduru spolu se stále napnutým silonem.

Třeba je to zaseknuté někde kousek od konce.

Nicméně je to možné takto odtrhnout a zjistit jak daleko ten cucek je.

Inspekční kamera by byla samozřejmě nejlepší řešení - mělo by být v zájmu vlastníka areálu mít tuto kabelovou trasu funkční.

EDIT: na kolika metrech z celkových 80m je to 90st. koleno? 10/70 nebo 40/40?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#17 Příspěvek od mi-ro »

Podle terénu spíše 40/40. A šachta je cca 1m, takže nasunout něco delšího nepůjde.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#18 Příspěvek od Cowley »

Záleží taky jak je ten novodur hluboko, ale na 1m by se 16mm trubka mohla prohnout a vsunout do novoduru.
Nebo ji nakrájet na 1m kousky a použít spojky nebo originál hrdlo a zkusit kam až to půjde zasunout.
Vysavač nebo fukar na listí už tady samozřejmě zazněl... Ale to je první pokus průchodnosti, pokud se budeš chtít na původní silon vykašlat.

Edit: třeba silon při pokládce secvakli mezi dva novodury a nepůjde použít.

Edit 2: někdo třeba disponuje množstvím závitových tyčí, můžeš je po metru spojovat spojkami a utahovat maticemi proti rozpojení a do kolena dopravit nový zátahový provázek s něčím kovovým.
Z druhé šachty potom dojet do kolena s magnetem a u kolena první zátah odchytit.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#19 Příspěvek od RadekB »

Tyhle pera se daji i pujcit, jinak já je mám a půjčit ti je můžu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Hlavně foukej, necucej. Pokud je v trubce voda, tak vysavač spolehlivě odpravíš, jako já v Hudečkový u hřbitova, chráničky cca 40 mm průměr bez kabelů a špagátu od baráku k elektrický bráně.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od PotPalo »

Tak určite by som necucal vysávačom priamo neznámu rúru s možnosťou jej zatopenia. Dal by som tam na koniec napríklad starý plastový kýbel a do jeho dna k hornému okraju urobil otvor ktorým budem vysávačom cucať. Keby tam bola voda, tak ostane v kýbli, kľudne aj viac litrov, do vysávača sa nedostane. Ideálne by bolo kýbel presvietiť aby sa videla voda a či je už špagát pretiahnutý. V prípade vody kýbel oddialiť, nechať ju odtiecť, a potom pokračovať.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#22 Příspěvek od mi-ro »

Děkuji Radkovi i ostatním, Radku, je to trochu z ruky. Ale inspirovali jste mě, mám doma vysavač-vyfukovač listí. Má to ústí cca 100mm a docela to fičí. Tak když se to nepodaří jinak, budu foukat!! A co že by bylo jako nejvhodnější projektil? Co molitanovou kouli?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#23 Příspěvek od Cowley »

Igelitová taška jako padák.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Celý problém bude v té zatáčce . Možná by to tedy šlo profouknout s tím igelitovým balonkem , ale i tak ta zatáčka je problém , tam měla být šachta , Právě s investorem bych projednal alespoň otevření potrubí v místě zatáčky . ostatní bude hračkou .

Uživatelský avatar
DusanEm
Příspěvky: 16
Registrován: 03 led 2019, 01:00

#25 Příspěvek od DusanEm »

Tiež mám názor ako BOBOBO, s možnosťou konzultácie s investorom o vybudovaní šachty v mieste zlomu. Pravdepodobne nebudete posledný, kto tam bude musieť niečo pretiahnuť, alebo tam budete musieť znovu niečo preťahovať a čím viac toho tam bude, tým to bude komplikovanejšie.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#26 Příspěvek od Cowley »

Jak to nakonec dopadlo?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#27 Příspěvek od mi-ro »

Zrovna dneska jsme pokračovali. Do trubky zasunuli 3/4 hadici, okolo utemovali a pustili vodu. Následně jsme zjistili, že zhruba v polovině (30m v pravoúhlém zlomu musí být ještě jedna šachta. Bohužel zarostlá dřevinami. Takže to kluci musí odkrýt a pak budeme pokračovat. To už snad bude jednoduchý.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#28 Příspěvek od Cowley »

Takže předci nebyli zas tak "blbí" :)
Jen se na šachtu zapomnělo...

A další záhadnost bude minulost.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“