SYKFY místo UTP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Tak jak jsem psal, nafoukal jsem tekutý mýdlo vzduchem z kompresoru do krkačky, až začalo na druhý straně lítat ven. Sykfáče se po cuknutí hnuly, tak jsem na jejich konec navázal a zaizoloval protahovací pero. Kupodivu, po těch letech šlo protažení ani ne moc těžko. Nakonec jsem na pero navázal UTP 6 a 2 x SYKFY 2x2x0,5. Protažení všeho najednou nešlo, asi moc velká bambule na spoji kabely-pero. Tak jsem protáhl nejdříve UTP, pak k němu izolačkou přilepil z boku 2 x SYKFY a tohle postupný šlo protáhnout celkem dobře.
Takže v co jsem se modlil se povedlo a doufám, že už nikdy nebudu tím krkem něco dalšího honit. :)
Jirka

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Takjsem všecko kolem LAN a telefonu vydrátoval a postupně zprovoznil až na jednu záležitost.
Záhada. 8O Mezi DSL splitterem a modemem bylo původně 17 m SYKFY 2x2x0,5. Po jednom páru šla DSL, po druhým telefon od domovní ústředny k podružnýmu telefonu. Obojí chodilo i najednou naprosto bez problému a to byl kabel 2x kompletně napojován zakroucením jednotlivých drátů . DSL běžně 21Mb. Při rekonstrukci datových rozvodů se vzdálenost splitter - modem snížila na 12 metrů ale je tam SYKFY 5x2x0,5. Použit zatím pouze jeden pár na DSL. Ačkoliv je vedení odporově v pořádku (celá kompletní smyčka s propojeným 2-3 pinem RJ11 na jedný straně a měřeno mezi 2-3 pinem RJ11 na druhý straně, 6 ohm) a pár není s ničím šluslý, DSL modem Comtrend se nepřipojí, svítí na něm trvale červeně ledka "INTERNET". Měla by svítit jen asi 1 minutu po zapnutí či připojení modemu (než se "chytne" na internet) svítit zeleně. Zkusil jsem přemístit modem na 2m RJ11 kabel ke splittru a tam chodí, takže v modemu to asi není. Zkusil jsem v SYKFY jiné páry, taky po jednom drátu ze dvou párů, připojit i odpojit stínění SYKFY na PE, nepoužité páry připojit na stínění, překřížit dráty v páru a stále NIC!!!! Nechápu... :( Nějaká indukčnost či kapacita kabelu zabíjí signál?? Teď jsem vyzkoušel mezi splitter a modem 100m klubo SYKFY 2x2x0.5 a chodí jen 8Mb, takže moje dýlka asi zase není tak zásadní. Snad nebudu muset SYKFY měnit, to by mě určitě kleplo...
Netušíte prosím někdo, co to proboha je :?:
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#18 Příspěvek od RadekB »

Jo, muze to byt kapacita kabelu

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jenda_KL »

vedení k DSL ústředně má dva kilometry a posledních 12 metrů to zabije, to se mi nezdá.
Ještě když jsme měli DSL tak přívod byl udělanej takovym bastlem, že tim snad nemohlo prolézt ani zvonkové tlačítko a přesto to chodilo.
Neruší to provoz po tom LAN kabelu, nebo nějaká bludná zemní smyčka ?
Jednou jsem řešil případ kdy switch ztrácel pakety a vinou byly dva stíněné kabely do dvou počítačů, jeden stačilo vyhodit a šlo to.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Jenda_KL píše:vedení k DSL ústředně má dva kilometry a posledních 12 metrů to zabije, to se mi nezdá.
Neruší to provoz po tom LAN kabelu, nebo nějaká bludná zemní smyčka ?
Jednou jsem řešil případ kdy switch ztrácel pakety a vinou byly dva stíněné kabely do dvou počítačů, jeden stačilo vyhodit a šlo to.
Já to mám 864+12metrů. Taky se mě vůbec nezdá vzdálenost, když to jede 21Mb. Mezi splitterem a O2 přípojnou krabicí je 9m SYKFY 2x2x0.5 a v zemi mají mnohopár. Nechodí to ani po přes bezdrát po odpojení všech LAN kabelů z Comtrendu, takže zemní smyčky a rušení odjinud tam taky není. Opravdu záhada. Ještě mě napadlo, zkusit samotnej odpojenej kabel na izolaci PU182 (500V Megmet). Třeba tam je něco, co ohmetr multimetru nezjistí. Ale ten kabel je z novýho kluba koupenej ještě před povodněma.
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Zemna slucka na UTP ethernete asi tazko... Na oboch stranach je predsa oddelovacie trafo.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem dnes prásknul SYKFY 500V megmetem. Některý páry mají hodně nízkej izolační odpor drátů mezi sebou a navzájem, řádově jednotky až desítky kilo! 8O Nový jiný 100m klubo má víc než 100 mega, což je na megmetu doraz. Vypadá to na skřípnutej, klepnutej nebo přejetej kabel nejspíš u výrobce. Zvláštní že není přerušenej a nebo vyloženě šluslej. Zbytek kluba je dobrej. Prostě smolík. Už jsem jednou měl CYKY 5Cx1,5, co měl jednu černou asi 4 cm vynechanou, nejspíš nastavení ve výrobě, takže se už ničemu nedivím. Tak jedině výměna, což mám šílenou radost....
Jirka

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#23 Příspěvek od pepik9 »

Jen pro zajímavost.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“