Samsung WD14F5K5 pracka chyba 0E

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

Samsung WD14F5K5 pracka chyba 0E

#1 Příspěvek od martilulin »

Pracka mela vadne topne teleso, po vymene provedena kalibrace a program Eco Drum Cleaning ktery normalne dobehl do konce, pracka vypousti,napousti ohriva jak ma. Jenze pokud vyberu jakykoliv jiny program pracka po par minutach napise 0E a to i kdyz dam treba jen suseni. Nikdy jsem tuhle chybu nevidel a v servisnim manualu zminena take neni, nemate nekdo napad kterym smerem jit?[/b]
Přílohy
IMG-20220702-WA0017.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

0E je pretecenie. Netecie ti nahodou okolo telesa voda?

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#3 Příspěvek od procesor »

samsung 0E pozri...

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#4 Příspěvek od martilulin »

Diky za odkaz, neocekaval jsem, ze pri zavade ventilu bude OE jak tam rikaji. Takze jsem prezkousel ventily a ty makaji, jenze pak me napadlo zmerit ovladaci napeti...to obcas je a obcas neni. Takze znovu rozborka a zavada musi byt na desce, pokud z toho oloupu ten izolacni sajrajt.

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#5 Příspěvek od martilulin »

Takze, pracka zacala vypisovat 5E chybu, vynikajici, normalne vypousti vodu, vse OK a pak pri suseni 5E. Jelikoz jsem nic spatneho nenasel, pracku jsem demontoval na casti a poctive zkousel mozne I nemozne. Ma to dve cerpadla, no a jedno vypada takto, videl jsem je spalene, zamotane chuchvalci vlasu, ale zlomenou hridelku...
A je to 80w verze, vsude se daji sehnat 35w-60w ale 80w nikde :-(
Přílohy
Screenshot_20221020_082011_Gallery.jpg

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#6 Příspěvek od Vlafig »

U praček Samsung je po několika letech provozu deska elektroniky samý studeňák. Je třeba desku opatrně vyjmout, odrolit ten izolační "sajrajt" a propájet celou silovou část. U poslední pračky Samsung jsem našel cca 20 studeňáků, pračka se chovala prapodivně, občas se sekl program, přestala točit bubnem, někdy i úplně zhasla. Po propájení je vše OK. Třeba to s uvedenými závadami úplně nesouvisí, ale je to dobrá prevence dalších možných problémů.
Naposledy upravil(a) Vlafig dne 20 říj 2022, 11:44, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

To je u značky Samsung samozřejmě ostuda. Tohle jsem o jiných značkách nečetl a ani neslyšel. Pokud se to propájí, tak to už vydrží skoro na věky, ale mělo by to být pořádně udělané už ve výrobě. Občas to vypadá, že potřebují být horší než číňani nebo turci nebo se k tomu záměrně chystají.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“