Dálniční známka na Slovensko

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

Dálniční známka na Slovensko

#1 Příspěvek od makak »

Dá se někde v Praze koupit dálniční známka na Slovensko ? Samozřejmě vím, že to jde přes internet, ale tam chtějí buď platbu kartou (což zásadně nedělám), nebo platbu převodem, ale 4 pracovní dny dopředu, což už nestíhám. Nechci to nechávat na poslední chvíli někde na hranicích...

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#2 Příspěvek od piCZus »

Dnes si snad v každém bankovnictví lze vygenerovat virtuální platební kartu, se kterou lze zaplatit a hned ji zrušit, což většinou rozdýchají i ti s obrovským stihomamem.

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#3 Příspěvek od kaja4 »

Před covidem jsem jel po slovenské i maďarské dálnici a platil jsem v hotovosti na benzinkách před dálnici.Snad to platí dodnes

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#4 Příspěvek od makak »

Aha, to by mohlo být řešení:
https://www.csas.cz/cs/caste-dotazy/co- ... ebni-karta
Tak možná mě to nakonec donutí to vyzkoušet. Ale jestli se to osvědčí, hrozí riziko, že na čínských e-shopech utratím majlant. :D

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Taky jsem jednou, když na mě ve firmě zapomněli, zakoupil známku na benzínce na D2.
A podle googla by ti ji mohli prodat v Praze v pobočce Autonapul.cz.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#6 Příspěvek od piCZus »

makak píše:Aha, to by mohlo být řešení:
https://www.csas.cz/cs/caste-dotazy/co- ... ebni-karta
Tak možná mě to nakonec donutí to vyzkoušet. Ale jestli se to osvědčí, hrozí riziko, že na čínských e-shopech utratím majlant. :D
Ano, to je přesně ono, akorát si před platbou pohlídej limity, konkrétně ten pro internetové platby. Nastavují se úplně totožně jako u fyzické karty. Následná platba se stejně bude autorizovat přes George klíč.

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#7 Příspěvek od jirys »

Znamka se da koupit i primo na hranici . Ale jen za eura ...

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#8 Příspěvek od Jodr »

Nastav si virtuální kartu. Zaplatím kartou cokoli (třeba i z Čajny, eBay, PayPal) karta po převodu změní číslo a případný zájemce o mé peníze má smůlu. Jediná otrava spočívá v tom, že musím změněné číslo karty z bankovnictví opisovat. Nechci dělat reklamu, takhle funguje třeba Revolut. Pro případné rádce, mám u nich na účtě jen pár drobných. Pokud potřebuju něco významnějšího zaplatit, peníze převedu na Revolut promptně z jiného účtu. 🤓. Kupuju i známku do Rakouska, Maďarska…
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#9 Příspěvek od makak »

Když virtuální kartu poskytuje přímo Česká spořitelna, proč do toho tahat další firmu ?

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#10 Příspěvek od Jodr »

makak píše:Když virtuální kartu poskytuje přímo Česká spořitelna, proč do toho tahat další firmu ?
No protože ji používám a v té době si spořka o něčem takovém nechávala jen zdát. Navíc kartu nemusím rušit, zruší se sama po provedené platbě 🙂
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Znamka sa da kupit aj cez mobilnu aplikaciu eznamka.

Dalsia moznost je znamku kupit na niektorej benzinke. Nemusi byt prva. Ak ju kupis ten isty den, hoci aj po jazde na dialnici, pokutu ti system nevygeneruje. Akurat ta nesmu zastavit policajti a skontrolovat znamku (netusim, ci to vobec robia).

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#12 Příspěvek od passion »

Keď som potreboval zaplatiť jedno auto vo februári, druhé v marci, tak už druhý rok bola apka eznamka nefunkčná. Po platbe kartou to vždy hádzalo nejakú chybu. Podľa hodnotenia apky to robilo všetkým.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#13 Příspěvek od tomasjedno »

makak píše:Když virtuální kartu poskytuje přímo Česká spořitelna, proč do toho tahat další firmu ?
Protože pokud při tom potřebuješ konverzi měny, tak přes Revolut to máš levnější. Např. u ČS za 1 € dáš dnes 25,513 Kč (devizy prodej, karetní transakce) a na Revolut právě teď 24,70.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#14 Příspěvek od makak »

To je dobré vědět, kdybych kupoval něco drahého. U dálniční známky úsporu 8 korun asi oželím.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#15 Příspěvek od makak »

Děkuju mockrát, známku mám, zaplaceno virtuální kartou.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“