Herní NB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#31 Příspěvek od GeXeS »

Paráda, někam jsme se pohnuli, já jsem spokojen a autor vlákna asi taky 8-)
Díky za tu recenzi, zas tolik času jsem hledáním trávit nehodlal. Ten testovaný kus má Ryzen 9 a RTX 3070, mnou odkazovaný kus má Ryzen 7 a RTX 3060, nějaký lehký pokles příkonu tam bude, tudíž i teplota bude o něco nižší (stupeň, dva, tři). Ale je vidět, že není moc kam se v tomhle segmentu jinam ohlížet, tyhle problémy tam prostě vždycky budou.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#32 Příspěvek od josef_novak »

Zcela běžně se děje to, že se sníží hluk (otáčky), který už se šplhal k 50 dB(A) a teploty zůstanou.
Navíc má výfuky chlazení do obou stran, takže tam neudrží ruku s myší (s teplotami nad 90 °C na CPU + GPU) a nepomůže ani kdyby byl levák, což je u herního NB blbost, chlazení má být vyvedeno dozadu! Pohnul ses blbým směrem.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#33 Příspěvek od keemo »

EKKAR píše:
keemo píše:
EKKAR píše:Na notebooku nic inovovat nejde. Aby z takový koncepce šlo udělat něco, co by bez kompromisů byť i jen vyrovnalo výkonem desktop, musely by se změnit fyzikální zákony. Zákon zachování energie a celková entropie vesmíru nic jinýho nedovolujou. A můžeš se kvůli tomu klidně stavět na hlavu a odpichovat ušama. Pokud má něco plnit skutkovou podstatu označení "notebook", dají se na tom výkonnostně hrát leda tak piškvorky.
chceš se vsadit?

https://eurocom.com/ec/main()ec
https://www.goldmax.cz/
tak ticho :D
No, myslím že ticho bys měl bejt ty - až z noťasu uděláš tohle: https://www.e15.cz/tema/vse-o-hrach-a-e ... ce-1389092 a ten noťas ti během pěti minut nechytne plamenem jak papírovej čert, tak bude teprve moct něco povídat.
jako vzdy mimo misu :D bavime se o hernich ntb a ty tu postujes odkaz na jakousi herni cimru ve ktere na stole truni klasicky desktopovy PC :D
A nevim proc by neco melo hned chytat plamenem a shoret, ty eurocomy maji vzhledem k pouziti desktopovych komponent /ktere se daji vymenit/ patricne dimenzovane napajeni a chlazeni. S tou cenou to je mimo rozpocet a zamereni tazatele...A kdyz se sejdou blbe okolnosti tak ti muze blafnout klidne i ultrabook v hlinikovem tele osazeny "nevykonnym" core M3...

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#34 Příspěvek od Wolfik »

piCZus píše:Vždyť ty Tridenty jsou 5-6 let staré nesmysly s CPU Kaby Lake, který je děravý jak řešeto a vyšlo na něj tolik záplat, že snížily jeho výkon o hromadu procent a to celé za přemrštěnou cenu. Starší desktop s touto konfigurací koupí daleko levněji.
Hrál jsem na tom v pohodě Resident Evil Village, Cyberpunk a Witchera 3 na 1080p vysoké detaily, tak nevím...
:lol:

Chtěl jsem jen upozornit na to, že na hraní her existuje mezi desktopem a herním notebookem praktická alternativa. Nemusí si kupovat zrovna ty Tridenty... ;)

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#35 Příspěvek od piCZus »

I desktop se dá poskládat do menší skříně a drží se standardů pro základní desku, grafickou kartu, zdroj apod. V tom Tridentu by šel vyměnit pouze procesor a paměti, protože vše ostatní je nestandardní, včetně externího (až) 330W zdroje bez aktivního chlazení. To už rovnou můžeš doporučit all-in-one i s monitorem.

Uživatelský avatar
ondra2022
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 13
Registrován: 12 srp 2022, 02:00

#36 Příspěvek od ondra2022 »

DeSade píše:
piCZus píše:Vždyť ty Tridenty jsou 5-6 let staré nesmysly s CPU Kaby Lake, který je děravý jak řešeto a vyšlo na něj tolik záplat, že snížily jeho výkon o hromadu procent a to celé za přemrštěnou cenu. Starší desktop s touto konfigurací koupí daleko levněji.
Hrál jsem na tom v pohodě Resident Evil Village, Cyberpunk a Witchera 3 na 1080p vysoké detaily, tak nevím...
:lol:

Chtěl jsem jen upozornit na to, že na hraní her existuje mezi desktopem a herním notebookem praktická alternativa. Nemusí si kupovat zrovna ty Tridenty... ;)
Tím myslíš Xbox?

Hele, taky by mi bodnul typ na dobrej herní NВ, né že né. :?

Co tak vybrat, co vykrystalizovalo z tohoto topicu?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

ondra2022 píše:...Hele, taky by mi bodnul typ na dobrej herní NВ, né že né. :?
Co tak vybrat, co vykrystalizovalo z tohoto topicu?
Že když pařit, tak na desktopu, protože NTB je z principu na hraní vhodnej asi jako lopata na sekání trávníku.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#38 Příspěvek od Wolfik »

Koupit přenosné herní miniPC :D (Trident rulez)

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#39 Příspěvek od DedVseved »

Rozměry toho tebou stále propagovaného (miniPC) Tridentu 410x137x396 https://www.czc.cz/msi-mpg-trident-a-12 ... 09/produkt vs. nějaká mATX bedna 381x192x351 https://www.czc.cz/silverstone-precisio ... 82/produkt , ve které si vyměním kdykoliv cokoliv, protože všechny komponenty budou standardních rozměrů https://iczc.cz/0jh1lmhlg4gb3bd1vronjfc15e-3_7/obrazek .

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#40 Příspěvek od Ruprecht »

U toho Tridentu nesedí buď rozměry, nebo popis "... jehož skříň má objem pouhých 10.36 litru"
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#41 Příspěvek od DedVseved »

Ty samé rozměry i litry přímo u MSI https://cz.msi.com/Desktop/MEG-Trident- ... cification

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od workhard »

Rozměry mýho stroje, kterej jsem vytáhl kdysi z konťoše ještě s PIII a už má asi čtvrtý střeva jsou 180x360x360 :)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#43 Příspěvek od DedVseved »

Buď rád, máš miniPC a nepotřebuješ ani Trident :lol:

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#44 Příspěvek od Ruprecht »

To já nevím, jak to myslí s těma rozměrama a litrama, třeba je to něčím vycpaný, nebo kus chybí. Nebo myslí objem zbývajícího vzduchu v bedně, co já vím :lol:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#45 Příspěvek od rnbw »

Mozno ten objem nepocitali, ale merali ponorenim do vody :D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“