Kúpa chladničky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

Kúpa chladničky

#1 Příspěvek od Devo70 »

Mám vyhliadnutú chladničku Whirlpool ARC 5774 (A+), ale zaráža ma jeden parameter - odolnosť pri výpadku prúdu iba 12 hodín. U ostatných typov je to podstatne viac (15 - 23hod).
Pritom to je novší typ. Kde asi bude problém? Hrúbka steny je u všetkých rovnaká, žeby druh izolácie? Alebo iná norma?

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Jindra2 »

Těch 12 hodin bude seriózní údaj, ty ostatní si jenom zlepšují image.
Jindra

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#3 Příspěvek od Devo70 »

Tak som ju kúpil. Zapol som ju po 24 hodinách po umiestnení v kuchyni. Vydáva pri chode divné zvuky. :? Pri prvom zapnutí išla ako lokomotíva, teraz sa mierne ukľudnila, ale aj tak sa mi to nepáči. To dnes takto funguje Whirlpool?
Ešte máme doma Indesit, ale tá ide potichúčky.

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#4 Příspěvek od DolfiG »

Ktosi kdesi poznamenal, že značku Whirlpool nikdy, ani keby ju zadarmo dávali. A skúsenosti okolia to potvrdzujú ...

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#5 Příspěvek od Devo70 »

S negatívnymi skúsenosťami tiež vymenujem, akú značku už v živote nie som ochotný kúpiť: Toshiba, Technics, Thomson, Philips, Sony, Nokia, Genius, Seagate, Energizer... Ale kúpa inej značky mnohokrát nič nevyrieši, je to ako príslovie - "Z kaluže do blata". Dlhú dobu mám pocit, akoby Slovensko (a celá východná Európa) bolo odpadová zóna a dovážali sa k nám výrobky, ktoré v západných krajinách výrobcovia nemajú šancu predať. Čo Nemcovi v obchode bez mihnutia oka vymenia, Slováka presvedčia, že je to v danej kategórii normálne a nejedná sa o závadu. :?: Alebo sa to stáva iba mne, žeby karma :?:

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#6 Příspěvek od DolfiG »

Ale nie, já mám takú istú karmu. Čo kúpim, to sa pos.rie, nezáleží na značke. Dokonca som až taký zúrivý, že ešte len vstúpim do obchodu a už kričím, že nechcem rozbalenú krabicu a ani nič skúšať, že si to v kľude odskúšam sám. No ani toto "opatrenie" veľmi nepomáha ...

A pri výpočtovej technike som sa za "odlaborované" veci do krvi pohádal s pár majiteľmi/ konateľmi. Dokonca ma vyhodili zo zoznamu dílerov.

Nemyslím si však, že by som ja mal niekomu ťahať tŕn z päty. V elektronike sa totiž každé šlendriánstvo vypomstí v tú najnevhodnejšiu chvíľu ...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“