Pokládka dlažby systémom Levelin, vaše skúsenosti.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Kdyz je tam napsano vertical, tak to bude obklad, malokdo chodi po stenach, takze je to mnohem krehci nez dlazba.
Pokud budes kupovat dlazbu, vyhni se vyrobkum firmy RAKO, je to naprosty smejd.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#17 Příspěvek od mihal »

termit256 píše:...Pokud budes kupovat...
:lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Njn, je mi jasne, ze tam ten obklad stejne da, a aby se nerozbil, da na nej koberec ze sberneho dvora a pojisti to parketami ktere dostal na topeni kdyz bourali mistni kulturak :-)

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#19 Příspěvek od piCZus »

Jednou jsem zažil v pronajaté chatě dva koberce na sobě, ten puch se nedal vydržet.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#20 Příspěvek od Cust »

termit256 píše:Kdyz je tam napsano vertical, tak to bude obklad, malokdo chodi po stenach, takze je to mnohem krehci nez dlazba.
Pokud budes kupovat dlazbu, vyhni se vyrobkum firmy RAKO, je to naprosty smejd.
Od Raka mám dlažbu a to jak slinutou, tak klasickou glazovanou. Nemám s tím sebemenší problém. No, je fakt, že sparovacka byla divoká, tu bych vzal příště jinde...
Kde jsi měl problém?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Koupil jsem rektifikovanou dlazbu 45x45cm protoze jsem chtel jen minimalni spary. Byla kriva jak prase, neco podobneho jako zde https://youtu.be/mRxqw_L5Ov0

Nektere kachle z jednoho baleni mely hladky, jine pomerne drsny povrch. Kdyz jsem je utiral papirovou uterkou namocenou ve vode, u tech hladsich to pekne klouzalo, u drsnejsich papir obrusovalo tak ze z nej zustavaly takove zmolky, nebo jak to popsat. Tak hrozne jako na tom videu to nebylo, ale podobne. Uplne vsechny kachle byly v jednom smeru prohle do U (pri pohledu shora) a z druheho smeru byly cca 5cm od hrany prohle zase na opacnou stranu. Mam nekde fotky, ale myslim ze to video je vypovidajici. Podle vyjadreni rako jsou nerovnosti do 2mm v norme a nejdou reklamovat. Ty nerovnosti byly prave kolem tech 2mm. Nemel jsem cas se s tim drbat a premerovat a nasledne cekat mesic na vyrizeni reklamace, tak jsem je vyhodil a koupil nejake spanelske a ty byly v pohode. Nastesti jsem toho mel jen cca 5m². Rako je proste odpad a nikomu to nedoporucuju.

Sparovacku ti doporucuju epoxidovou ceresit CE89. Mel jsem z toho zpocatku trochu strach, ale perfektne se s tim dela da se to krasne z kachli setrit (nekte na YT je video), spary nemeni barvu a jsou naprosto vodotesne. Kdyz jsem placnul zbytek na papir, bylo to mirne pruzne podobne jako klasicke epoxidove lepidlo po vytvrdnuti.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

Někdo s tebou vyjebal a prodal ti dvojku nebo dokonce trojku jakost. Dost běžný, na mě to taky zkusili v místní kachlíkárně. Už to zabalili.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od termit256 »

Bral jsem to v SIKO. V raku mi tvrdili ze u rektifikovanych zadnou 2 jakost nedelaji a ze tohle je podle nich v norme.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#24 Příspěvek od Cust »

Taky bych to viděl, že ti někdo prodal to co mělo byt na vyhození. Já mám velikost 60x30 cm 45x45 cm a vada tam nebyla.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Na vyhozeni to bylo, ale podle vyrobce je to v jejich 2mm toleranci, takze s tim nenadelam nic. Proto pisu ze Rako nebrat.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#26 Příspěvek od piCZus »

https://www.rako.cz/file/edee/katalogy/ ... log_cz.pdf

Zajímavé porovnání max. rovinnosti lícních ploch standardní vs. rektifikovaná, každopádně je to pod normu, se kterou machrují.
Přílohy
rovinnost.png

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#27 Příspěvek od termit256 »

No, dokonce ±2mm :-)
Rako je totalni smejd.
Sloupec "dosahovane hodnoty" je k nicemu, jen marketingovy zvast. Dosahnou ji mozna tak u jedne kachle z tisice :-)
Abych mel u rektifikovane dlazby rozdily 1,2mm ve velikosti kdyz mam sparu 2mm, bych je kopnul do prdele. Kazdy si dovede predstavit jak by to vypadalo.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#28 Příspěvek od piCZus »

Jedině to poskládat vedle sebe nanečisto a otáčet s tím, aby to k sobě co nejlépe sedělo a podle toho to přilepit. Jenže komu by se chtělo s tímhle takhle drbat.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#29 Příspěvek od Cust »

Mě to na "tenké" spáry vyšlo, ale ta norma je zlá.😎

Odpovědět

Zpět na „Poradna“