Hledám schéma na osciloskop

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kutil_Tim
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#31 Příspěvek od Kutil_Tim »

Díky za příspěvky. Zatím jsem žádné jiné schéma na dvoukanál nenašel. Dík za parametry obrazovky od - Davidsev. Ty odkazy na aukro jsou zbytečné. BM566 kupovat opravdu nebudu a tu obrazovku co mám je právě z tohoto osciloskopu. Zatím mám jen ty dvě varianty, jak jsem již uváděl. Trochu to pozměním, zaměním někde tranzistory. Nejprve otestuji jednotlivé bloky v simulátoru a pak se pustím do stavby. Jen násobič budu muset někde okopírovat. Nemám voltmetr na 10 kV. Dá se to obejít přídavným děličem, ale už jsem si sáhl na 2,5 kV a docela mi to stačilo. V tomto směru se mi nechce laborovat. Tak pokud by měl někdo nějaké nápady, tak dejte vědět. ( Ta hádka o „ I „ byla zbytečná ).

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od stepa »

Tak me napadlo, mozna to je blbost a nevim jakym smerem se chces ubirat. Co takhle okopirovat nejaky osciloskop, neco z nej vypustit a pozmenit, aby ti to vyhovovalo...treba tu zminenou 566ku, ze ktere mas obrazovku.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#33 Příspěvek od Sendyx »

Já bych si koupil BM566, vyndal z ní vnitřek, nechal z ní krabici, přepínače, kryt báně, trafo, veškeré ovládací prvky a něco do té škatule nabastlil, třeba by to vlezlo i na původní placáky :D

Uživatelský avatar
Kutil_Tim
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#34 Příspěvek od Kutil_Tim »

A viděl jsi schéma na BM 566, to bych nedělal. Nelíbí se mi, je nadměrně komplikované. Co by šlo udělat jednou kvalitní součástkou, dělají třemi horšími. Konstrukčně se mi to také nelíbí.
Pokud máte nějaké schéma z osciloskopu, tak mi ho zašlete.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od stepa »

Kdyby sis to poradne precetl, tak ja to uvadel jako priklad. Dokumentace se schematy mas tady, tak si stahni co se ti libi.
http://www.radiotechnikatabor.cz/tesla/

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#36 Příspěvek od stephunk »

Neviem neviem, BM566 sa mi pozdáva, je pravda že obsahuje snáď 1300 súčiastok, ale ide do 120MHz. Ak to niekoho baví, jeho obšľahnutím sa vyejakuluje pri stavbe až až! :wink: :D

Osobne obdivujem ľudí, ktorí idú do DIY škopku, no zároveň im vôbec nerozumiem.
K BM566, ak všetko osadíš, pospájaš a zošróbuješ, zistíš že nevieš zohnať tunelové diódy, ktoré myslím sa tam použili.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od stepa »

stephunk píše:K BM566, ak všetko osadíš, pospájaš a zošróbuješ, zistíš že nevieš zohnať tunelové diódy, ktoré myslím sa tam použili.
Vis, oni pak zacali delat verzi s modifikovanou casovkou, kde uz nebyly tunelky, takze zadny problem nehrozi a muze v klidku bastlit. Ale jsme zase OT

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#38 Příspěvek od mtajovsky »

Dneska se nebastlí už dlouho z ekonomických důvodů. Až na malé vyjímky. Je to koníček, a jako takový něco stojí, nevydělává. Já to chápu, sám jsem tím prošel. Ale musím říci, že co se týká měřáků, tak skoro všechno ubastelné jsem nakonec odvezl na půdu na chatu a na stará kolena si pořídil tovární. To ubastlené pracovalo, ale vždy tam bylo nějaké ALE. Zůstaly jen zdroje a RC generátor.

Nicméně to období amatérské výroby všeho možného bylo nenahraditelné (a krásné).

Uživatelský avatar
Kutil_Tim
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#39 Příspěvek od Kutil_Tim »

Díky - stepa - za link, ale ten už jsem projel křížem krážem, tam mi moc inspiraci nepobídli.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#40 Příspěvek od SMITH »

:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Kutil_Tim
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#41 Příspěvek od Kutil_Tim »

Jo, jo. To taky jsem viděl a navíc je to jednokanál.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#42 Příspěvek od SMITH »


:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od stepa »

SMITH píše:Nemáš niekde popísanu upravu časovky aby sa nemuseli použíť tunelky ?
Tak se podivej do servisniho manualu k tomu scopu. Kdyz delaly 2 verze, tak jsou 2 verze manualu...nekdo psal ze 566 je s tunelkami a 566A je bez tunelek, ale pak zase nekdo psal ze tomu tak neni. Slo o zmenu kalibratoru a synchronizace. Kazdopadne tady o tom psal Jeff111, ze ma ten manual, tak se zkus zeptat jeho, jestli by ti ho neposlal...ja jsem se v tom zase tak hluboko nevrtal a nezajimal se o to, protoze ten scop doma nemam. Sry OT :oops:

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“