Petice za zachování vysílače Liblice jako technické památky

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#31 Příspěvek od Hill »


Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#32 Příspěvek od Celeron »

Tady si můžeš počíst. Je to sice domrvenej elektronickej překlad ale něco málo info tam je.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#33 Příspěvek od mi-ro »

..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#34 Příspěvek od Crifodo »

Hill píše:To platí pro všechny památky a technické zvlášť.
Úspěch petice vidím jako velmi nepravděpodobný. Neexistence internetové formy, načasování na začátek doby dovolených, vybrakování technologie vysílače jako takové. Jak jsem z textu petice pochopil, Libličáci "vysílačem" rozumí už jen ty stožáry jako takové. Technická památka ve své komplexní funkčnosti, jako je tomu třeba u Grimetonu je stejně fuč.
Na takové věci je mimořádně blbá doba a přiznejme si, i dějinné rozpoložení obyvatelstva. Jinak řečeno, lidi budou mít plnou hlavu starostí jak se vyrovnat s brutálním zdražováním energií a všeho, k technické historii je módní spíš opovržení než respekt a ochota financovat, poměr k nějakým veřejným prostředkům aktuálně předvedla "vláda" se svými aférami.
Myslím že si ani neuvědomujeme, jak hodně jiní museli být Švédi, když si ten Grimeton dokázali hýčkat.
Možná byla malá šance zachovat Liblice ve funkčním stavu na odlišném kmitočtu pro nějaký jiný účel, vědecký nebo navigační nebo podobně, ale to začíná a končí rovněž na financích.
Je nová doba.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#35 Příspěvek od Hill »

Přesto, že si od toho taky moc neslibuji, jsem dnes ve 14:15 u Marků v Liblicích odevzdal petiční arch s podpisy z Jičína, Nového Bydžova, Moravské Třebové, Havl.Brodu, Vyškova, Šestajovic, Hořic a Benešova nad Ploučnicí.
Šlo ovšem převážně o generaci těch, kdo, jestli to nedělali sami, pamatovali v rodině někoho, kdo si věšel anténu a lovil možná i na galenit.
Z těch, kdo mě s tím poslali do háje, jsem dostal celkem očekávatelné odpovědi:
- pro mě za mě, posledních třicet let jsem na středních vlnách nic neposlouchal
- kolik lidí na to ještě má rádio?
- ty instituce se stejně nedohodnou, kdo tu údržbu zaplatí, když to nehodlají používat ...
Ale taky jednu neočekávanou:
- v osmašedesátém jsem poslouchal Hradec, vysílal nějaký den déle, než Liblice...
Nikoho jsem nepřemlouval k podpisu. Buď sám chtěl, nebo nepodepsal.

No to je jedno. teď se ukáže, jestli to vše k něčemu bylo.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#36 Příspěvek od EKKAR »

Fandím tomu moc, ale v našem prostředí jsem pesimista, že to fandění k něčemu bude. Bohužel, na veřejný mínění se u nás nikdo z hlavounů neohlíží.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#37 Příspěvek od Sandal »

Taky jsem předal několik podpisových archů. Paní povídala, že ve čtvrtek, tedy zítra, budou petici odesílat, a že děkuje všem, kdo petici podepsal.
Tak si držme palce :prst: , snad budeme mít štěstí.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#38 Příspěvek od lumca »

Pokud jste neregistrovali tak Topolná je dole.

https://www.lupa.cz/aktuality/video-kon ... odstrelen/

A vy tady strašíte s podpisovým archem.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#39 Příspěvek od EKKAR »

Jak mají ty kurwy naspěch, aby to už už bylo dole a ve šrotu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od workhard »

Když jsem viděl, kolik by stála jen výměna kotvících lan, ani se tomu nedivím.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#41 Příspěvek od PavelFF »

V diskuzi pod jedním z mnoha článků o odstřelení antén byl názor, že dneska lidi hořekují nad zbouráním vysílače. Ale kdyby se měla taková stavba dneska stavět, tak by zase všichni z okolí hromadně psali petice proti takové monstrózní stavbě. Jeden se nazavděčí.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#42 Příspěvek od Kremik »

Takže se vlastně chovají jako magnetické pole. To taky brání změně procházejícího proudu :-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#43 Příspěvek od Celeron »

Hill píše: podpisy z Jičína, Nového Bydžova,
Nikoho jsem nepřemlouval k podpisu. Buď sám chtěl, nebo nepodepsal.
Mě nikdo nepřemlouval, protože za mnou nikdo nebyl a ani jsem nevěděl, kde a kdy se něco podepisuje. Ten můj jeden klikihák by stejně vůbec nic nezměnil.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#44 Příspěvek od mi-ro »

Taky nvm. Jardo, kde a kdo sbíral ty podpisy?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#45 Příspěvek od Hill »

Mohl kdokoliv, přece tady jsem vyvěšoval ke stažení petiční arch i s instrukcemi, co a jak.
Navíc jsem využil toho, že se nám do Prahy sjeli lidi, akce to byla pravda trochu od jiného fochu, na Bastlírnu kouká občas jen jeden z nich. Ale předem jsem je mailem obeslal, jestli znají ve svém okolí někoho, komu to něco říká, ať to zkusí. Dva přivezli pár podpisů, někdo to na místě podepsal mně, a cestou z Prahy jsem to nechal v Liblicích u Marků. Termínově to bylo dost napnuté, věřím, že mít na to o týden víc, taky by se toho víc nasbíralo, něco mezi 32 a 36 není nijak oslnivé číslo. Zapomněl jsem ty podpisy sečíst, ale na ty archy se ještě nějaké vešly, třeba se na ně ještě v Liblicích někdo podepsal.
Taky nevěřím, že tento počet zvrátí osud tyček, tady rozhodují finance. Celonárodní sbírku pamatuji z osmašedesátého, ta byla na zlatý poklad republiky, ze kterého dnes moc nezbylo, jestli vůbec něco, a něco jsem zaslechl o sbírce na Národní divadlo, ta vypukla o 87 let dřív.
Antény, které bez užitku stojí, asi mnoho lidí nepřesvědčí, aby finančně přispěli na údržbu, zvlášť, když těch 87 let od poslední sbírky nastane až v roce 2055...

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“