Dynamická směrovka na koncové lampě

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

Dynamická směrovka na koncové lampě

#1 Příspěvek od marshal »

zdravím,
nemáte někdo zkušenost s dynamicku směrovkou ?
koupil jsem na vozík koncová multifunkční světla které mají dynamickou směrovku. Napadlo mě jak se bude ta směrovka chovat když bude napájená z blinkrů. Nebude se přerušované napájení z blinkru hádat s dynamickou směrovkou, když má jiný cyklus svícení ?
děkuji za názory.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Co je dynamická směrovka?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaZ »

Dynamická směrovka je taková ta frikulínština, co mě vytáčí už od okamžiku, kdy jsem ji poprvé v roli blinkru spatřil. Prostě běhající světelnej pruh...

Podobná blbost jako "malůvky" z LEDek namísto normálních předních světel apod.

Lidi neumějí jezdit, ale kravin je na silnicích jako kdyby je shora shazovali buldozerem.

Autora původního dotazu bych spíš upozornil ať si dá bacha na to, zda ten bazmek má všechna náležitá schválení, protože jinak ho s tím vyrazí na první STK.
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 27 črc 2022, 20:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Po privedeni napajania sa to postupne rozsvieti a zostane svietit, nie?

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#5 Příspěvek od marshal »

postupné rozsvěcování řady diod, zkoušel jsem to na stole, má to interval odhadem asi 1 sec

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

tak to pokusne zapoj na voziku a vyzkousej, kazde auto ma smerovkovy "interval" jiny...

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#7 Příspěvek od Kvicala_r »

Jo, regulační předpis říká, že v nějakém čase (mám dojem 200ms) musí dosáhnout minimálního požadovaného světelného výstupu a následující LED už jsou jen zbytečný marketing/opičárna :roll:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#8 Příspěvek od tomasjedno »

Já to za zbytečnou opičárnu nepovažuji. Blinkry mají být nápadné, a mně tedy připadají ty dynamické nápadnější.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#9 Příspěvek od Yarda1 »

tomasjedno píše:Já to za zbytečnou opičárnu nepovažuji. Blinkry mají být nápadné...
Já to považuji spíš za nebezpečnou opičárnu.
Právě proto, že je to nápadné. Když to začne jezdit po ulicích a silnicích v množství větším než malém, řidiči si na to zvyknou a může se stávat, že přehlédnou auta co ještě budou mít normální blinkry.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Jsem si jist ze se nasel nekdo kdo podobny argument uvadel i v dobach, kdy se zmena smeru udavala mavanim ruky z okna :-)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#11 Příspěvek od tomasjedno »

Yarda1 píše:Když to začne jezdit po ulicích a silnicích v množství větším než malém, řidiči si na to zvyknou a může se stávat, že přehlédnou auta co ještě budou mít normální blinkry.
Jo a taky by měla být všechna auta stejně velká a šedivá, protože mezi velkými a barevnými se malé šedivé snadno přehlédne :D

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#12 Příspěvek od makak »

Problém vidím v tom, že ten běžící pruh připoutává větší pozornost, než by měl. Normální blinkr řidič vnímá tak nějak automaticky a hned ví, že auto bude odbočovat. Zatímco na tu opičárnu se zakouká a přehlédne něco mnohem důležitějšího. Signály mají být viditelné, ale také jednoduché. To by si taky mohl někdo dát za okno blikající nápis "odbočuji vpravo", nejlépe ve všech světových jazycích po sobě, aby i cizinec věděl.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#13 Příspěvek od tomasjedno »

A taky by měla být všechna auta nudná a hnusná na pohled, aby neodváděla pozornost od řízení a nesváděla k obdivným pohledům.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#14 Příspěvek od Kremik »

Mě to nijak neruší. Velmi mi však vadí, když má někdo blinkry blíže středu vozidla než světla. V prvním okamžiku to vnímám jako že bliká na opačný směr.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#15 Příspěvek od PixelOrgy »

tomasjedno píše:A taky by měla být všechna auta nudná a hnusná na pohled, aby neodváděla pozornost od řízení a nesváděla k obdivným pohledům.
Tady je spis problem, ze cokoliv "moderni" == spatny :-)))))

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“