pracovní stůl v bytě

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#16 Příspěvek od jandu »

Na šťastie som tento problém mal iba za mlada v dome u rodičov. V bloku sme mali 2 generačný byt, kde som si obsadil malý kuloch bez elektiky, okna, vetrania - manželke bol iba na odkladanie bordelu. Zaviesť elektriku pre nás nie je problém. No a potom som postavil vlastný dom a už pri projekte som si vyčlenil miestnosť v pivnici 5x3,8 m. Samozrejme muž mieni - žena mení a tak mi zostal kutloch pri kotly ústredného topenia cca 2x3m. Ale stačí. Plechárinu, vřtanie, zváranie v prv vyčlenennej miestnosti, ktorá slúži ako sklad záhradníckyc potrieb a kvetov.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#17 Příspěvek od kevin_mitnick »

Z toho plyne pouceni, ze nejvetsi prekazkou tvorive bastlirske prace je Manzelka a proto ji je potreba eliminovat...

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od brtnik »

takto jsem to kdysi øešil já, pracovna je tvoøena pracovní deskou a policemi na pøístroje, uzavíratelnými ve skøíni pomocí žaluzie. Takže dá se i v obýváku, po uzavøení je to jen další zajímavá skøíò... Na foto je tìsnì po dokonèení ještì bez rozvodù a osvìtlení.
Cílem bylo vytvoøit pracovištì v obýváku, které bude bezpeènì uzavíratelné pøed dìtmi a pøitom maximálnì funkèní. Skøíò s klasickými dvíøky jsem zavrhl - otevøená dvíøka zabírají pøíliš mnoho prostoru a jsou i nevzhledná (otevøená skøíò vedle zavøených vypadá vždy neuspoøádanì). Na stùl se vejde i CRT televize 55cm bez problémù, náøadí a kabely jsou teï zavìšeny v úchytkách po bocích a pøibylo pár polièek na souèástky, chemii a další nutné drobnosti. Osvìtlení mám lineární záøivkou (neháže stíny). Skøíò jsem si dìlal sám, materiál stál asi 4,5 tisíce, nejdražší položkou byla žaluzie...
Přílohy
P1010072a.jpg
uzavøeno žaluzií
(117.04 KiB) Staženo 125 x
P1010070a.jpg
otevøená pracovna v obýváku
(139.3 KiB) Staženo 248 x

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#19 Příspěvek od nxn »

Co to máš za oscop. mě to připadá jako ten ruskej co máme ve škole a to vykresluje "jedna báseň" místo obdélníku skoro sinus... :D
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#20 Příspěvek od stasek »

Tak mám svou cimru, ve který spím a bastlím. Jelikož mám zájmů spoustu a elektrobastl je jen okrajový, mám ještě dílnu, ale tam se musí topit v kamnech, tak tam teď moc nechodím. Žena říká, že je to chlív, tedy stůl na fotce, nakonec i ponk v dílně. Neodporuju, i když to pracně uklidím, za půl dne to tam vypadá stejně. Výhoda je, že nemusím nic sklízet, když se mi nechce, a to je skoro pořád. :D
Přílohy
DSCF2590.JPG
(201.31 KiB) Staženo 221 x

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#21 Příspěvek od Filda »

Jak se na to tak dívám tak jsem docela rád že nebydlím na bytě :roll: ......... Máme tu (na baráku) tolik místností že nebyl problém si jeden zabrat. A to dokonce naši ještě do budoucna plánují, že udělají další pokoj na půdě kam bych dílnu přestěhoval (abych měl víc prostoru).
Na bytě bych nemohl mět ani tolik "elektro bordelu" ve kterém se tak rád hrabu....

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#22 Příspěvek od jandu »

Mne sa ten výraz "elektro bordelu" veľmi hnusí. Veď o akom bordeli môže byť reč, ak viem presne, kde čo mám na stole, ak pracujem? Veď je to nič iné, ako pracovný poriadok. Ak s prácou skončím, tak sa to uloží na patričné miesto /úložište/, ale ak to mám mať po ruke, tak je to "poriadok"!!!!!
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#23 Příspěvek od Hill »

Velcí kluci říkali, že v bordelu musí být pořádek. V dílně má být přehledné útulno.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#24 Příspěvek od jandu »

A o to sa mi jedná. Ak to niekto vidí na "bordel", tak nemá prehľad.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#25 Příspěvek od Filda »

jandu: ne ne ne .............. ja nemyslel bordel na stole (tam to mám uspořádané), ale myslím elektrobordel jako: vnitřnosti rádií, kopírek, TV, videí atd atd...... Toho mám na půdě hodně ..... rád se v tom hrabu pač tam vždy něco dobrého najdu (co se dá použít)

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#26 Příspěvek od jandu »

Toho mám plný barak. Akorát manželka mi v tom zavadzia!!!

Ešte že je na počítače už dosť vekovatá, tá by mi dala za môj názor. HI.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#27 Příspěvek od SMITH »

nxn píše:Co to máš za oscop. mì to pøipadá jako ten ruskej co máme ve škole a to vykresluje "jedna báseò" místo obdélníku skoro sinus... :D
Ak dobre pozerám je to rusák C(S) 1-94. Dobrý a malý scop ak je nastavený .
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od brtnik »

Zdravím, ten skop je opravdu C1-94, je už letitý, ale s dobrou sondou a nastavením kompenzace dìlièe je pro oblast TV i jiného "bastlu" naprosto dostaèující, na první otázku jsem nereagoval (kdo zná školní techniku a její stav ví, že ne vše funguje ideálnì). Obdélník do 40MHz zobrazuje jako obdélník! Digitál to není, ale tady se bavíme o nìèem jiném, ne o tom, co leží na stole. Stovky pøístrojù se opravovaly bez schématu a osciloskop staèil na to, aby se zjistila funkènost uzlu èi bloku. Odeèítání milivoltù z køivky tak nebylo potøeba. Dneska mám digitál v notebooku a pro bìžné èinosti v TV technice stejnì sáhnu radìji po tomto spolehlivém stroji (mimochodem - pøed cca 17 lety jsem jej koupil od "dealera" sovìtské techniky za neskuteèné 3 tisíce!).

Ještì k tomu bastl koutu - samostatná místnost je ideál a pro nìkteré èinnosti i nutnost (tiš￾áky, soustruh atd...). V paneláku jsou vždy omezené možnosti a pokud se k tomu nepostavím formou "tady jsem pán já", musím se pøizpùsobit. Je pravda, že mnoho vìcí jsem øešil s dcerou na klínì (pájeèka, vrtaèka atd. jsou pøece ty nejzajímavìjší vìci na svìtì) ale v okamžiku, kdy jsem "zatáhl roletu" jsem mohl odejít v klidu s tím, že mi na mém potenciálnì nebezpeèném stole nebude hospodaøit dvouletý prcek (na fotkách je vidìt mimo jiné kontrolka v horní levé èásti, která ukazuje vypnutí sí￾ového pøívodu na stùl...).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“