Asus WL-300g - uprava zapojenia PoE 802.3af

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Asus WL-300g - uprava zapojenia PoE 802.3af

#1 Příspěvek od rnbw »

Stary AP Asus WL-300g ma vraj podporu PoE podla 802.3af, ale nefunguje to so switchom Cisco.

Nesplna to totiz standard - nefunguje s PoE switchami, ktore napajanie posielaju medzi piny 1,2 a 3,6 (802.3af mode A). Funguje len s inline injectorom, ktory dava napajanie medzi pinmi 4,5 a 7,8 (802.3af mode B).

Zapojenie je dost zjednodusene - menic je natvrdo pripojeny medzi piny 4,5 a 7,8.

Chcel by som to upravit, aby to bolo podla standardu a teda fungovalo.

Pozeral som nejake schemy - spravne by tam mali byt dva usmernovace (jeden z pinov 1,2-3,6 a druhy z 4,5-7,8). Pri datovych pinoch by mali byt pripojene na stred primarneho vinutia oddelovacieho trafa.

Pre "blbe" class 0 zariadenie by snad na identifikaciu mal stacit odpor 25K (za usnermenim) bez potreby nejakych IO.

Dalej bude potrebne upravit 75Ω ukoncenie datovych parov - do serie s odpormi pridat kondenzatory 10nF.

Bude to fungovat alebo som na nieco zabudol?
Přílohy
Tu vidiet zapojenie 75R odporov pri RJ45
Tu vidiet zapojenie 75R odporov pri RJ45
Tu vidiet zapojenie usmernovacov
Tu vidiet zapojenie usmernovacov
Tu vidiet 25.5K odpor
Tu vidiet 25.5K odpor

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Este mi jedna vec napadla - a to bude asi najvacsi problem. Na vstupe je elyt 47uF/100V. Ten bude asi uspesne branit v identifikacii 25K odporu.

Riesenia s PD IO pripajaju menic (aj s elytom) az pri zvyseni napatia (napr. nad 40V).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“