Po zapnutí nejde zvuk

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Po zapnutí nejde zvuk

#1 Příspěvek od dvorak »

Po zapnutí televizoru, napojeném na settopbox, nejde zvuk. Ten naskočí teprve po zapnutí/vypnutí STB nebo odpojení/zapojení HDMI kabelu. Mám něco špatně nastaveno ? Děkuji.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

Jestli máš něco špatně nastaveno nwm - zato si "koleduješ", jestli vytahuješ (a zasouváš) kabel HDMI za chodu :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mikras »

Mě to taky dělá TV připojená přes HDMI. Takže napřed zapnu TV a pak STB a funguje to vždycky.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

U mě to samé, v obráceném pořadí zafunguje jenom vyjímečně (Orava LT830, TechniStar S2).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Funguje to vždycky a je jedno, jestli zapnu napřed TV a potom STB nebo obráceně.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hape »

Kombinace staré LCD TV Philips a DVD/HD rekordéru LG se chovala stejně. Když se zapnul DVD/HD rekordér dřív, než se TV přepla na HDMI vstup do kterého byl připojený rekordér a ten před tím stihl poslat nějakou úvodní komunikaci, tak šel obraz bez zvuku. Fungoval jedině postup na TV nejdřív aktivovat HDMI vstup a až pak zapnout rekordér, nebo když na to člověk zapomněl, tak odpojení a připojení HDMI kabelu. Nevěděl jsem, že se to nemá, nikdy se nic s TV ani rekordérem nestalo.
Zkoušel jsem i jiné HDMI kabely, ale to nepomohlo. Musela to být nějaká chyba ve vzájemné komunikaci přístrojů. Dost mi to vadilo, protože sem z dob analogové TV (nějaká Tesla) a VHS byl zvyklý, že se po spuštění přehrávání kazety automaticky zapla TV a přepla na správný SCART. Nic z toho s HDMI už nefungovalo - tomu se říká pokrok.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#7 Příspěvek od dvorak »

Ano, pokud nejdříve zapnu TV a potom STB, je to v pořádku. Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“