120W zesák a pár otázek

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od Darthy »

mně by ten SW stačil, takže sem se rozhodl pro aktivní SW, ale potřeboval bych, jestli se nedá někde najít 70-80W zesák pro SW, zkoušel sem ho hledat ale zatím nic moc, jen samé 2X80W do auta..atd

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od stepa »

A to chces stavebnici? nebo schema a navrh desky a udelat si to sam? nebo koupit hotovy vyrobek?

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od Darthy »

schema, návrh desky a já si to postavím sám..:) v rámci školních dílen

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od stepa »

A kdes hledal prosimte? V amaterskem radiu toho je jak nas*ano! Jeden priklad: Zesilovac 80W pro SW A...Konstrukcni elektronika 3/99 str. 26 Ale je to jenom konec bez aktivni vyhybky...ta se ale resila uz tady nekolikrat a zesilovace taky...takze pouzij cudlik HLEDAT :wink:

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od Darthy »

jo, to bude tím že sem nehledal zde na forku...:D

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od Darthy »

a tak mně napdlo když budu mít ten SW, tak bych k němu jen dodělal nějaké centrové a je to, to by taky šlo ne?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od stepa »

Darthy píše:a tak mně napdlo když budu mít ten SW, tak bych k němu jen dodělal nějaké centrové a je to, to by taky šlo ne?
Mas v tom jeste vetsi bordel nez jsem myslel :) . Zadny center delat nebudes...maximalne tak nejake regalove, nebo stojanove stereo bedynky.

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od Darthy »

:cry: pooč? však když mám jeden aktivní SW, udělám si ještě nějaký 50W center se středním a výškovým repro a zvuk je jak má být ne?

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od Darthy »

stepa píše: Mas v tom jeste vetsi bordel nez jsem myslel :) . Zadny center delat nebudes...maximalne tak nejake regalove, nebo stojanove stereo bedynky.
sakra a já si myslel že už tomu trošku rozumím...:D

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od stepa »

Dyt si predtim psal ze chces 2+1...a ted zase povidas neco o centeru. Tak co vlastne chces? Tos to zase zmenil? Kdyz budes delat center, tak to budes mit mono, udelat to samozrejme muzes, ale ja vychazel z toho cos chtel...kdyz to porad menis, tak jak ti mame radit? Si to srovnej v hlave, nez sem zase neco napises.

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od Darthy »

no mně ide hlavně o to, abych k tomu SW mněl i nějaké středy a výšky ale nece se mi kupovat tolik věcí zase i když pro nějaké menší stojany by se penízky našly...co by si doporučoval jako ty stojany třeba za druhy repro atd...?

já vycházím z toho co mi poradíte když řekneš že k SW se center nehodí tak já ho dělat nebudu a udělám co mi doporučíš...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od stepa »

ACHJO. Co jsem ti rikal at si prostudujes? http://audioweb.cz/ Koukal si tam uz vubec? Mas tam projektu 6 pulek, jsou tam i homemade domaci kina i sestavy 2+1, tak se inspiruj tam(z kina si vem predni satelity a mas to). Kolikrat to budu jeste opakovat(doufam ze uz naposledy)? Stavet k SW pouze center je podle me jako hazet perly svinim, zadny uzitek v tom nevidim, ale kdyz ti to bude vyhovovat, tak si to postav, ale rekl bych, ze se ti to pak libit nebude. Jake menice...opet vyse zminena adresa, z projektu si vyber kombinaci, ktera ti bude vyhovovat cenove i zvukove...vzhledem k tomu, ze nemas moc chechtaku, tak asi budes stavet z TVMek.

Návštěvník

#28 Příspěvek od Návštěvník »

Jestliže tomuhle rozumíš jako nikdo tady :lol: , nechápu co chceš stavìt?
To není jenom pilka fidli-fidli. To se musí pájet a znát taky nìco o souèástkách.
Každý kdo umí trochu bastlit ví o elektroakustice asi 100x víc než ty.
Z toho vyplývá, že se zaèneš za chvíli ptát, jak se používá pájka.

Bude nejlíp, když èas strávený asi zbyteènému stavìní(páè tobì to asi fungovat nikdy nebude) vìnuješ práci na nìèem, èemu rozumíš a za vydìlaný peníz si to kup, nebo nech udìlat. :?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od stepa »

Ja bych ho zase tak nezatracoval...kdyz ma chut, at stavi...ale napoprve od toho nemuze cekat zazraky(vim jak dopadly prvni moje repro). Ale predtim si musi kolega Darthy neco nastudovat, protoze jinak nic nepostavi...vsechno ma totiz souvislosti.

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od Darthy »

tak lidi za
1)to:Anonymní -neposuzuj člověka kterého vůbec neznáš! V elektronice se vyznám sem ve 2 ročníku na oboru Mechanik Elektronik (o elektroniku se zajímám celkem dlouho)jestli narážíš např na ty kondy tak to sem se ptal jen kvuli tomu že sem nevěděl jestli to bude mít vliv na zesák, ovšem nejsem zase takovy "bastlíř" abych rozumněl natolik zesákům - to není můj obor, kterému bych zrovna zvlášť rozumněl a mimochodem k zesilovačům se v učivu teprev blížíme...
a za
2) na audiowebu už mám dost přečteného(vše ohledně repro, ozvučnic, výhybek..atd) a díval sem se i na projekty, na centry,ale z tama sem se taky inspiroval tím SW
stepa píše:Jake menice...opet vyse zminena adresa, z projektu si vyber kombinaci, ktera ti bude vyhovovat cenove i zvukove...
to sem nějak nepobral zvlášť to "jake menice"...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“