TECHNICS SU-C800UM2/SE-A900SM2

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

TECHNICS SU-C800UM2/SE-A900SM2

#1 Příspěvek od fizby »

Zdravím. Měl bych prosbu zda někde nemá zkušenost s opravou této sestavy. Mám na mysli jestli se dají zkoušet klasicky pomocí generátoru a osciloskopu.
Sestava je hluchá/němá ( kontrolky svítí ) a ani ukazatelé vybuzení nic nedělají.
Poradí někdo jak vyzkoušet zda je chyba SU-C800UM2 nebo SE-A900SM2? Děkuji.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Preamp má výstup, koncák ma vstup. Pokud tedy prvky přepneš na toto rozhraní a ne na propojení tím jejich kabelem, můžeš výstup z preampu pustit do jiného zesilovače a do vstupu zesilovače stačí sáhnout kouskem drátu drženým v ruce, jestli se z repro ozve brum. Pokud si najdeš servisní manuál, budou tam jistě popsané i signály na tom propojovacím rozhraní, tam klasické audio bude také, tedy generátorem a osciloskopem můžeš směle měřit.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#3 Příspěvek od fizby »

Zaky, děkuji. Zkusil jsem propojit PRE Out s In a signál na výstupu je. Ale přes ten propojovací kablík to nechodí. Kablík jsem proměřil a je dobrý. Servisní manuál ještě nemám. Je tam IO M37470M2.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Otázkou je, jestli to po tom jejich kablíku umí chodit, jestli to není jen ovládání a signál nemá chodit, jak píšeš, to netuším. Nebo to dřív chodilo a přestalo?
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#5 Příspěvek od fizby »

Ano, chodilo to pouze přes ten propojovací kablík. Jiné propojení tam nebylo. Ptal jsem se majitele a ten ani nevěděl, že to jde propojit i jinak ( já taky ).

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Na elektrotanya je servisní manuál a vypadá to, že tam ten audio kabel má být taky.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#7 Příspěvek od fizby »

Dík. Vypadá ( podle manuálu ), že je to tak a majitel je mimo. V pátek přijde z dovolené, tak uvidím. Ještě jednou děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“