Vázací drátek na prodávané kabely.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Vázací drátek na prodávané kabely.

#1 Příspěvek od Brozicek »

Prakticky na všech nových zařízeních, která jsem kdy koupil, byly přiložené kabely fixovány drátkem zvláštního plochého provedení. Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, z jakého důvodu se používá tento typ vázacího drátku.
Tato hloupá otázka mne napadla až teď, když jsem rozbalil nový Dual USB kablík.
Je to:
- Levná výroba ?
- Nebo aby se vázací drátek nezařezával izolace kablíku ?
- Nebo proč je vázací drátek tohoto provedení a proč ho všichni používají ????
Hloupá a asi zbytečná otázka. Třeba někdo ví nebo najde nějaký racionánlní důvod toho provedení vázacího drátku.
Přílohy
Stahovací drátek.jpg

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Stejný provedení se prodává jako vázací drátek pro zahradnictví, jen to bývá zelený. Normálně to kupuju a používám na všechno možný. Provedení je asi kvůli lepší manipulaci se silnějším průměrem. Jiný důvod mě nenapadá.
Přílohy
934_dratek-vazaci-v-plastove-kleci-s-pvc-potahem-0-6mm-delka-30m-2495311689.jpg

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#3 Příspěvek od ZVUK2000 »

Brozicek píše: Levná výroba ?
Asi bude levnější spojit tepelně dva pásky k sobě než izolaci jako u běžného drátu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Nejspis to vyrabi tak, ze zatavi spoustu natazenych dratu vedle sebe mezi dve folie a pak to rozriznou. Bude to vyrobne podstatne levnejsi nez zastrikavat jeden drat do plastu. Nepotrebujou vstrikolis, chlazeni... Staci na to relativne jednoduchy stroj ala laminator a par rezacich kotoucu.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#5 Příspěvek od Ruprecht »

Je to spousta drátků v normalizované rozteči v pásu pro automatické balení/kroucení. Dají se odtrhnout po jednom a zakroutit i ručně a taky se tak používají.
A jsi si jistý tím drátkem? Existují i verze plast/tuhý plast :wink:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Cena je určitě podstatná - tyto pásky jsou nejčastěji z pokoveného železa, nebo nějaké Fe slitiny. Plastový povlak chrání povrch vázaného předmětu.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#7 Příspěvek od ZVUK2000 »

Achab píše: - tyto pásky jsou nejčastěji z pokoveného železa, nebo nějaké Fe slitiny.
Také mám menší balení :D
Přílohy
utahovací drát.jpg
utahovací drát 1.jpg

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“