RFT rádio Sound Solo

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

No je to celý taková "vrčivá" alchymie. Keramiky přes diody jsou známá věc ale to blokování grece obou střídavců a plusu proti zemi jsem snad nikdy v ničem neviděl. Ta dioda s větší kapacitou byla nejspíš nějak načatá.
Dnes jsem do baterkovýho prostoru ještě nabastlil 3S1P LiIon 18650 Parkside 2,5Ah s odpojovačem na Umin 3,3V/čl a Umax 4,1V/čl dobíjených trvale 200mA pokud je rádio připojený na 230V. Pryč s tím z baráku. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#17 Příspěvek od adakar »

Diody v mostíku skutočne potrápiť môžu, aj bez ich prerušenia, skratu, či zjavného zvodu. Vo VL100-vke, kde po dlhom čase prevádzky varilo sieťové trafo, som sa s tým stretol. Po časovo nekonečných zahrievaniach a schladzovaniach prišlo až na mostík s "dobrými" diodami. Dodnes neviem čo im to malo byť, ale po ich výmene bolo po závade. Neverím však, že sa takéto niečo môže ešte niekomu zopakovať, naviac s inými diodami... Druhotne odstrániť závadu možné je určite častejšie... Strieda, ktorej pôvodne navrhnutá úroveň jej vyfiltrovania obvodom plne postačovala, v obvode so závadou môže vadiť... Napríklad v prelaďovanom vstupnom dieli, pomerovom detektore...

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“