Co je to za stroj ve filmu Kde alibi nestačí ?

⭐ Zde budou výběrově umístěny vzpomínky, manuály a popisy dnes už vesměs neaktuálních zařízení a další historické materiály, které se tématicky nevejdou do sekcí "Opravy a restaurování starých elektropřístrojů" či "Návody, schémata, manuály, literatura, katalogové listy"

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#61 Příspěvek od samec »

Lenže tá s válečkem na nudle vedela tlačiť aj štyri strany naraz. To zatiaľ žianá laserovka nedokáže. :D

DODATOK:
Ešte mám dvojvrstvový traktorák z dvoch na pohľad bielych papierov, ktoré tlakom nejako zreagujú a ten spodný sčernie. V kombinácií s obyčajným papierom sa nič nedeje.

Ale mám odložené aj klasické čierné kopiráky, ešte neviem na čo. Zaujímavá je čiernosť. Možno by tým šlo vylepiť vnútro nejakej optickej komory proti odrazom. Zaujímavá je hrúbka. Zaujímavo to špiní. Napríklad v kombinácií s bielym oblečením. Možno to má zaujímavú vodivosť a prípadné antistatické vlastnosti. Boli aj farebné kopiráky. Tie by mohli mať zaujímavé chemické zloženie.
Naposledy upravil(a) samec dne 08 bře 2021, 11:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#62 Příspěvek od Ruprecht »

Tiskárny musíte srovnávat na váhu :) Jedna kladivová tiskárna proti stejné váze laserových tiskáren :wink:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#63 Příspěvek od Celeron »

Jasně, jenom trojfázový třísloupkový trafo z jejího zdroje 54V pro kladívka jsem měl co dělat zastrčit do regálu, odhadem 40 kg. Už tam je přesně 30 let a asi tam zůstane navěky. Ani nevím, proč jsem ho tenkrát zprivatizoval. :oops:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#64 Příspěvek od rnbw »

Mozes z neho urobit nejaku obrovsku nabijacku baterii. Alebo ho odviezt do srotu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#65 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Mozes z neho urobit nejaku obrovsku nabijacku baterii. Alebo ho odviezt do srotu.
Možna jsi to trefil, nabíječku ne, ale startovací zdroj na náklaďák. :lol:
Do šrotu bych musel vysekat vinutí, jinak by za to nic nebylo. jen ať tam zůstane. 8-)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#66 Příspěvek od sinclair »

Taky vlastně nevím, proč tyhle trafa přechovávám. Jednofázové, 0,5 a 1kVA/24V z divadelních reflektorů i jednofázový 2kVA a 3,5kVA/24-32V z rozvaděčů nouzového osvětlení. Všecky jsou dvousloupkový provedení s L-plechy a přepojitelné sekundáry na 12V. Ten 3,5kVA má primár 220/380/440V.
Asi pro to jejich precizní bytelný provedení, který dokud není prolitý, nebo úplně pod vodou, tak bude fungovat za všech okolností..
Prostě mi bylo líto, nechat je sešrotovat.
Ale neměl bych je, kdybych pro ně neměl místo. Pro ty 0,5 a 1kVA mám i občasný použití, to je fakt :D Nemít je po ruce, musel bych improvizovat, jako skoro všichni.

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od ec1045 »

Na jedné slezině kluci vyprávěli, jak migroval systém na novou mašinu (mnoha procesorový server). Měli na to jen jeden několik hodin, aneb na díl to odstavit nemohli. Na původním stroji se udělala konzerva (za zálohoval se stav všech procesorů a pamětí) vykopíroval se obsah všech disků. V nové mašině byl již nainstalován systém a v něm emulátor původního stroje. A do toho emulátoru se nakopírovala ta konzerva a obsah disků, po spuštění se pokračovalo přesně tam kde tu starou mašinu „zastavili“.

Zvědavost jim nedala tak se do té zálohy podívaly a zjistili, že v té staré mašině byl jen systém a emulátor ….. u čtvrtého emulátoru to vzdali, aneb už se jim nepovedlo, zjisti nic o mašině, co emulovala. Ono tam úplně na spodku mohl klidně běžet kód z IBM 360 …. Takže ono do dnes těch sálových mašin je v provozu pořad dost jen jsou schované pod několika emulacemi.

Ona sama IBM360 je tak na půl emulátor aneb umí spustit kód s IBM 1401 aneb na 32(36 tj. 32 + 4 bity parity) bitové mašině jde zpustit kód z 6 bitové mašiny. Holt v IBM zaspali dobu, a aby měli dost programového vybavení tak to IBM 360 navrhli tak aby s minimálním úsilím uměla spustit kód z IBM 1401. Díky tomu má IBM 360 tak atypickou znakovou sadu tj. EBCDIC.

Nedávno proběhla zpráva, že ty programy co napsali někdy v 60. a 70. letech, jaksi přestávají stačit na současný objem zpracovávaných dat. Ono je totiž jednoduší napsat emulátor a k němu několik berliček co ohnou ten původní program, aby dělal co je potřeba a migrovat systém/program na úplně jinou architekturu. Na emulace a berličky obětovat velmi výraznou část výkonu jen aby se nemusela rozjíždět databáze od začátku. Krásný přiklad jak to může dopadnou byla migrace databáze registru vozidel … tam šlo o prd, takže si to mohli dovolit ….

Mimochodem IBM 360 zavadla 8 bitový standart ….
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

Uživatelský avatar
Xeon_sk
Příspěvky: 491
Registrován: 02 úno 2011, 01:00
Bydliště: Bratislava IV

#68 Příspěvek od Xeon_sk »

Krimi film s Hrušínským a Brzobohatým "Strach". Na konci, približne v 1:34 sa objaví záhadný magnetofón. Ak som dobre videl, má anglické popisky okolo ovládacích prvkov a pravý kotúč sa otáča opačne ako bolo a aj je obvyklé. Aký to môže byť magnetofón?
Přílohy
Strach magnetofón.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#69 Příspěvek od Celeron »

Není to nějakej hodně starej studiovej Otari? Ty mívaly šikmej přední panel. Ale ta zavíraci bedna spíš vypadá na něco reportážního.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#70 Příspěvek od samec »

A čo to logo na kryte?
Přílohy
logo.jpg
Naposledy upravil(a) samec dne 11 kvě 2021, 20:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#71 Příspěvek od Hubert_79 »

Ten kryt vypadá jako dřevěný kufr.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#72 Příspěvek od samec »

Hubert_79 píše:Ten kryt vypadá jako dřevěný kufr.
A je čiernej farby.

Odpovědět

Zpět na „Historie a vzpomínky na doby dávno minulé“