Tonery Minolta

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Tonery Minolta

#1 Příspěvek od Celeron »

Chtěl jsem dělat nejakej "hodobožovej tisk" na Minoltě Page Pro 1250E. Vzal jsem novej toner, co mám v regálu asi 2 roky, že ho strčím do tiskárny a pak zase vrátím na běžný tisky původní toner na dojetí.
Rozbalím a čumím. V tom zavařeným pytli je něco úplně jinýho. Toner i s válcem dohromady, 1250E má rozdělený. Nejdřív jsem si myslel, že to je nějakej "duální model" ale je širší, do tiskárny se nedá zasunout.
Na krabici je seznam tiskáren, do kterejch pasuje a Minolta Page Pro 1250W tam je. Pokud vím, E a W se liší jen znakovou sadou, ne konstrukcí tiskárny.
I kdybych našel fakturu, kdo mě to prodal, nejspíš si asi s vrácením ani neškrtnu, co?
Horší je, že na netu se už tenhle toner dost blbě shání. Nojo, ale potřebuju tiskárnu s Centronixem, ta se snad už dnes nová nasežene. A navíc ty součastný plastový recykláty se za chvíli rozsypou...
Ach jo, zase nějakej problém. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

PagePro 1250E a 1250W maju rovnaku mechaniku, akurat E podporuje jazyk PCL a W nie.

Mozes akurat tak zistit, do coho ten toner patri a skusit ho predat.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

A přesypat ten toner a dokoupit jen čip nemůžeš? Nebo tam čip není?

Já když jsem teď viděl, kolik při výměně vyhazuju starýho toneru u 1350E, tak jsem prostě přepnul na kvalitnější tisk. Jenže teď to stejně asi "žere" jen ten čip a toner jako vždycky zůstane...

https://www.tonersyp.cz/tonerovy-prasek ... tran-6523p

Atd.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

ZdenekHQ píše:A přesypat ten toner a dokoupit jen čip nemůžeš? Nebo tam čip není?
Ne ani na toneru, ani na válci nejsou žádný kontaktní plošky. Právě proto si tu Minoltu stále nechávám, zase jeden problém co není třeba řešit. Prý jsou i drivery na W10 a W11, tak proč ji vyhazovat.
Dosypání není problém ale toner je 6000 stran a většinou po tý době odejde stírátko. Ten na kterej jedu taky nebyl novej ale nasypávanej u fy, už nepamatuju název. Válec už má taky něco za sebou, dva, možná i tři tonery. Píšou mu 20 tisíc stran ale většinou se někde nalepí flek a neodejde na slepotu. Blbý je, že manažér tisku s počítadlama chodil jen na XP, takže nevím, kolik toho má za sebou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

S podporou PCL by to malo chodit v lubovolnom OS. Napr. pre 1350E je aj 64-bitovy driver, ale vo Windows 10 nefunguje (spadne aj s celym print spoolerom). Rozchodil som to vsak s HP Universal Print Driverom.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já marně sháním driver pro 1350E a WIN7. Ale ten, co umí opravdu to, co starší drivery, tj. komplet nastavení.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše: Mozes akurat tak zistit, do coho ten toner patri a skusit ho predat.
Můžu Ti někam poslat pár fotek ve větším rozlišení toho toneru, jestli nepoznáš pro jakou tiskárnu to je?
Díky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“