Zvar nerezu TIG-om problem.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#46 Příspěvek od Rellik »

termit256: Je to mořící pasta na nerezhttps://www.svarecikukla.cz/morici-gel-antox-e-71-extra/ nanese se, nechá působit a umyje teplou vodou... Případně tou elektrolýzou - Na to stačí voda s jedlou sodou a nějaký ten ideálně grafitový štětec... Je to v podstatě elektrolíza. Ten gel je prodejný pouze pro firmy, které svařují nerez... Aspoň by to teda tak mělo být...

EDIT: Jinak na to stačí nerezový ocelák, případně "skocbrite"... Pokud je to ovšem přepálené nepomůže ani jedna možnost...

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#47 Příspěvek od kutilmil »

To vsetko mam

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#48 Příspěvek od p32 »

Nechci dávat rozumy, ale co jsem to zpětně pročítal, tak ses vůbec nezmínil o druhu elektrody.
Laborování s průtokem plynu nedává moc smyslu, protože moc plynu je to samé jak málo. Více strhává kyslík z okolí a výsledkem je to jako by byl malý průtok. Dal bych prostě 8 l až do těch 7 l. Ten proud bys tam měl mít aspoň 80 A podle té síly materiálu, ale toho přídavného materiálu je tam nějak víc než je třeba. Jak jsem z textu pochopil, tak používáš DC.
Takže jaký druh elektrody používáš a jaký průměr?

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#49 Příspěvek od Rellik »

termit256: Dokážu od kámoše, co má prodejnu (jak jsem psal), sehnat svářečku s tím SPOT za 20k... Je to sice ukázková svářečka, ale dá rok záruku... Jako nová. Pokud bys měl zájem, písni SZ... ;) Dokonce by to byla ACDC a stejná značka, jakou mám i já doma... ;)

p32: u té 2/3mm mateiálu alespoň 90A. Jaká je to elektroda je celkem jedno... Průměr taky - záleží jak se nabrousí... Jinak na to vyhovuje právě ø2.4mm a ideálně zlatá, červená, nebo šedá. Ty sváry co jsem ukazoval byly všechny eldou ø2,4mm šedé (univerzální) barvě s průtokem 6-7l... ;)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#50 Příspěvek od termit256 »

Dik za nabidku, co je to za typ? Vcera jsem se dozvedel, ze kamos ma taky nejakou a pokud bude umet to bodovani, pujcil bych si ji na tu jednorazovou akci od nej. Kdyz tak se ozvu.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#51 Příspěvek od Rellik »

termit256: Byla by to JET TIG II AC/DC 200-S SPOT IGBT Welder Fantasy. Já mám doma tu samou jen bez toho SPOTu... ;)

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#52 Příspěvek od kutilmil »

Elektroda šedá fí 2,4. Uhle nabrusenia som skúšal rôzne.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#53 Příspěvek od p32 »

Tohle jsem chtěl vidět od tebe, ne od Rellika. Takže to máš vše správně a teď nám ještě vysvětli, proč ti to tedy nejde?

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#54 Příspěvek od kutilmil »

TO P32. Tak to keby som vedel tak by som bol heppy. Ja neviem proste..... Ísť to ide ale pozri sa ako. Ešte ma jedna vec zaujala. Na nete píšu že napríklad zvarenie joklu bez prídavného materiálu, že sa jednoducho zleje. Mne to tak ale nefunguje. Mne, jak sa tie jokle natavujú tak idú od seba a nie že by sa zlievali.... Musím ich spojit prídavným materiálom.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#55 Příspěvek od p32 »

p32 píše:... teď nám ještě vysvětli, proč ti to tedy nejde?
Chápej to jako štengrování. :lol:
Ještě jedno takové. Když se to odtahuje, tak nemáš náhodou přehozené kabely?

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#56 Příspěvek od renda15 »

p32 píše:Když se to odtahuje, tak nemáš náhodou přehozené kabely?
Když u DC tigu přehodíš kabely, tak ti uhoří elektroda, to není MMA svářečka.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#57 Příspěvek od p32 »

To je snad jasné, já jen (a psal jsem to) štengruji. Třeba ho to vytočí tak, že přijde na nějakou blbinu, čím se to děje. :wink:

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#58 Příspěvek od kutilmil »

Nie prehodené niesu. ale teraz sa opýtam tých čo majú skúsenosti. Zober si že daš dva jakle k sebe trebars s medzerou 0,2 - 0,4mm. Keď to natavíš bude to chcieť ísť k sebe alebo od seba? Mne to ide od seba. Pridaný drôt to pekne spojí. Správa sa to ako zváranie plameňom. Tam sa to tiež nezleje. A na plameň mám štátne.... síce x rokov prepadnuté.....

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#59 Příspěvek od renda15 »

Já mám zkušenost, že jak se to podaří spojit tak už se to pak slévá, platí to pro nerez a ve větší míře i pro hliník. Zkusil jsem teď také něco - v příloze svár příruby vařený SPOTem, takže je vidět, že i amatér může udělat vzhledově celkem pěkný svár.
Přílohy
tig spot.jpg

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#60 Příspěvek od kutilmil »

nevim co povedet

Odpovědět

Zpět na „Poradna“