Robotický vysavač z Číny dovysával

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Prve modely Roomba mali len casovac a spinac v narazniku. Po naraze sa to otocilo o nahodny uhol a skusilo ist dalej.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#32 Příspěvek od Michal22 »

Malá technická - LiDaR je jakoby optický radar.
Ale pracuje s laserem, většinou v neviditelném spektru.
Takže ano, optický, ale neviditelný.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#33 Příspěvek od termit256 »

Jo, roomba je jen hromada marketingovych kecu ale jinak k nicemu. Mel jsem to na zapujceni a vratil jsem to. Zkousel jsem i kamerove navadeni od samsungu. Lepsi nez roomba, ale taky nic moc. Ale aspon si delal mapu.

Ted mam Xiaomi Roborock S6 ktery vypada prakticky stejne jako ten tvuj na fotkach. Koberce mi nesmi do bytu, mam jen takove predlozky u postele a u sprchy a tam jsem mu zakazal jezdit protoze maji dlouhy chlup. Na drevenou podlahu je to k nezaplaceni.
Jinak tenhle funguje perfektne, udela si mapu a jede podle ni. Porad vi kde je, i kdyz ho prenesu do jine mistnosti, tak se trochu projede a za chvili se zorientuje a objevi se na spravnem miste na mape v mobilu. Naviguje se pomoci toho lidaru a prubezne upravuje mapu, v naraznicich to ma mikrospinace. Vsechno vcetne aktualni polohy, drah kde jezdil apod je videt v apce na mobilu. Tohle je nejlepsi reseni ovladani co jsem zatim videl. Nechas ho projet byt, udela mapu, rozdelis si ho na mistnosti abys mohl jednim kliknutim uklidit jen vybrane pokoje, jednoduse vyznacis kam nema jezdit a o vic se nestaras. Osobne si to nemuzu vynachvalit.

Mopovani je uplne k nicemu, je tam jen nahrzka na par ml vody. Nikdy jsem to nepouzil, ale taha to pod sebou kousek hadru a aspon tim setre prach.

Jestli je to tim mikrospinacem zjistis kdyz do narazniku drcnes prstem, mel by se zastavit a pokracovat jinde.

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#34 Příspěvek od Robert18 »

Jo fungoval a ovládal se stejně jako píšeš (a taky docela slušně uklízel).
Už jsem psal že jsem to zkoušel a reaguje a rozhodně to není jen mikrospínač
na linku tady předtím je viděl jako náhradní díl a vypadá to že tam je umístěný nějaký vcelku složitý obvod.

A jak jsem psal sice na lidaru vidí vše v místnosti (jeho umístění na kraji je pěkně pitomé kvůli soklům) al i když na mapě je vidět že je zapíchnutý do stolu a ví že tam je stejně se ho pokouší projet. Jinak předtím jo když ho člověk někam odnesl tak se rozhlídnul a hned se chytnul. O to víc mě štve, že nefunguje a že ho nejsou schopní opravit.

Kontaktoval jsem Alzu jestli s tím něco jako nehodlají dělat tak uvidíme.
Do vysavače jsem nezasahoval a je ve velmi slušném stavu, Tak když ho neopraví tak ať mi ho vymění.
Naposledy upravil(a) Robert18 dne 26 zář 2022, 23:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#35 Příspěvek od pocitujlasku »

ja mam xiaomi ale bez laserovej navigacie a tiez robi to, ze pred prekazkou spomali, teda ide podla zapamatanej mapy.
co sa tyka mopovania, ono je to skor zotriem prach vlhkou handrou. ale ak mas doma zvierata a male deti, tak je to super vec. vecer pustis a povysava omrvinky a chlpy. samozrejme to nenahradi sobotnajsie upratovanie, ale je to skor na take priebezne zametanie.
co som tak skusal ta na mojom to vyzera, ako keby mal jeden spinac. kdekolvek pritlacim naraznik, tak sa zasuva cely, nie iba jeho cast
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#36 Příspěvek od Robert18 »

Tak Alza mile překvapila,

vysavač vyměnili za nový a už zase pěkně vysává.
Zajímavé je, že i když je zvenku stejný tak má jistě jiné vnitřnosti, pojezd a ventilátor vysavače bude zcela jistě jiný. Je o 30tis kusů dle SN mladší.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“