Prodám UPS - Prodáno

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

Prodám UPS - Prodáno

#1 Příspěvek od fredis »

Bez baterií, foto v odkazu. Cena 450 Kč, nabídky do SZ.
https://photos.app.goo.gl/JKkovCvyQD4sz8Nx5
Naposledy upravil(a) fredis dne 14 říj 2022, 09:48, celkem upraveno 1 x.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Co do toho patří za baterky a snese to i externí aku připojený na kabely?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#3 Příspěvek od fredis »

Původní nemám u sebe, zjistím a napíšu. A externí aku by to nemělo snýst proč?
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

12V 9Ah dva kusy.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Některý značky/typy mají ve firmwaru zadanou omezenou dobu funkce při výpadku hlavního napájení a i když by to jinakvýkonově snesly, tak se proto nedají použít jako dlouhodobější záložní zdroj - prostě mají interní baterku na (např.) 10-15 minut funkce a pak se s příslušným akustickým varováním vypnou i když baterka ještě není vyčerpaná, takže i když je připojíš na externí aku s několikanásobně vyšší kapacitou, tak prostě chcípnou taky bez ohledu na stav baterie a i případný aktivní chlazení vnitřku. Už mi to udělalo několik UPSek, třeba u některejch APC je to i otázka nastavený verze FW.
Proto se ptám.

Jinak za těch 450,- by se o ní dalo uvažovat - dej si mě do pořadníku.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#6 Příspěvek od fredis »

Tak to nevím jak to má tahle. Možná se ozve někdo kdo to ví nebo zkoušel. Jinak s tebou počítám.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

fredis píše:Původní nemám u sebe, zjistím a napíšu. A externí aku by to nemělo snýst proč?
Jeden z problémů je, pokud to výrobce nemá správně galvanicky oddělené, takže se vstupní nebo výstupní napětí může nějak spojit s DC rozvodem AKU baterie.
Konkrétně FSP mohou být dost nebezpečné

Pak jde někdy také o to, že polovodiče jsou mizerně chlazené a pokud se použije AKU s výrazně vyšší kapacitou, zatížení trvá déle (než se AKU vybije) a polovodiče se mohou přehřát

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hape »

EKKAR píše:Některý značky/typy mají ve firmwaru zadanou omezenou dobu funkce při výpadku hlavního napájení... ... vypnou i když baterka ještě není vyčerpaná, ....
To mi nedává moc smysl, aby to dělaly schválně. Mám doma celkem 3 různé UPS (500 - 750 VA) a ani jedna nemá problém svoji baterii zcela vybít.
Předčasné vypnutí by mohlo nastat asi u staré baterie, kdy při odběru velkého proudu klesne rychle napětí vlivem zvětšeného vnitřního odporu na hodnotu pro vybitou baterii, přičemž ale k úplnému vybití nedojde a po odlehčení po vypnutí UPS napětí opět stoupne.
Nebo v některých obslužných programech UPS je možné nastavit, že se vypne v okamžiku, kdy v baterii zbývá ještě třeba 20% kapacity baterie.
Něco jiného je, jak píše monterjirka, když je připojená externí baterka s vyšší kapacitou a nebylo s tím při návrhu UPS počítáno. Potom při zátěži blížící se jejímu maximu může dojít k vypnutí UPS z důvodu přehřátí, ještě než dojde k vybití akumulátoru.
monterjirka píše:...nemá správně galvanicky oddělené, takže se vstupní nebo výstupní napětí může nějak spojit s DC rozvodem AKU baterie.
Myslím že to tak má i moje letitá APC Back - UPS CS 500.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ked ma UPS vymenitelnu bateriu bez nastroja, je bateria galvanicky oddelena od siete. Napr. takmer vsetky UPS APC (okrem najstarsich verzii plechovych Back UPS). Ine UPS treba pri vymene baterii kompletne rozobrat, tam vyrobca oddelenie baterie neriesil.

Napr. APC BK600EI ma obmedzeny beh na pol hodinu. Ked testujem a bateria je este dobra, tak po pol hodine sa vypne (bez akehokolvek zvuku). Po dalsom zapnuti vydrzi kludne este 10 minut, potom sa uz vypne s pipanim.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#10 Příspěvek od houmr »

Tak zrovna takové ty klasické malé bílé APC bych řekl, že nemají - Mám dvě 12V baterie v sérii, připojené k solárnímu panelu. Ke každé baterii mám jednu malou APC a na střídačku s nimi zavlažuju. Jako ostrovní, do sítě je nestrkám. Jednou to ale napadlo mého synátora a děly se zajímavé věci, tekly nečekané proudy...

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#11 Příspěvek od VASEK_W »

Přidám se s jedním poznatkem o času chodu ...
Bratrovi jsem minulý týden zprovozňoval na jeho nová kamna s výměníkem jako zálohu oběhovky při výpadku elektriky starou UPS-ku, co se mi válela ve skládku minimálně deset let.
Je to typ APC Cyber Fort 350, viz přiložené fotky.
Po připojení automobilního akumulátoru ho vzorově dobíjela na konstantní napětí kolem 13,35V, a po vytažení ze zásuvky zapípala upozornění na výpadek. Opakovala ho každých 40 sekund, a připojená kontrolní lampička svítila. Přesně po dvou hodinách provozu vydávala asi 2 minuty dlouhý nepřerušovaný pískot a teprve pak se vypla. Stačilo ji (i při vytaženém kabelu ze zásuvky 230V) jen zmáčknutím tlačítka opět "nahodit", a jela zase dvě hodiny, než dlooooouhým tónem upozornila, že zase vypne. Třetí start opět bez problémů. Ale další dvě hodiny pípání už bych asi nervově navydržel, tak jsem ji vypnul.
Tudíž ideální kandidátka na zálohování. Za dvě hodiny kamna určitě vyhoří, a pokud bude chtít náhodou topit dál, tak jen zmáčkne start tlačítko a přiloží. Autový akumulátor vydrží mnoho hodin jejího chodu.

Vašek
Přílohy
UPS1.jpg
UPS2.jpg

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#12 Příspěvek od passion »

Cyberfort350 mám doma, nepozeral som osciloskopom čo z neho lezie, ale klasické obehového čerpadlo bez elektroniky, a aj motor vrtule na drevosplyňovacom kotli ovládaný plynule triakom, robili celkom hluk.

Zamčeno

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“