HP PhotoSmart B109f - poskodena hlava?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od workhard »

Já koupil za litr BROTHER DCP-1510E a tím pro mě experimenty s inkoustem doživotně skončily.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Na pouzivanie mam LaserJet 5L a UMAX PowerLook II.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Tak koukám, že s generálkou mojí á trojkovou Brother MFC6490CW jsem měl proti vám docela kliku. Akorát že už je zase prázdná a znova zaschla a větší cartrige do toho snad neexistují. Kašlu na ní, její A3 scaner naštěstí dupe jak víno.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#19 Příspěvek od kejki »

workhard píše:Já koupil za litr BROTHER DCP-1510E a tím pro mě experimenty s inkoustem doživotně skončily.
Koupil jsem tu jen laserovku (bez skenu) v téhle řadě a ten tisk byl fakt hnusnej. Pak tu někdo doporučil dolévací Epson a to byla taky chyba, zasychají barvy. Škoda té jehličkové Brother, to jsem se ukvapil :lol:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od workhard »

Mně to stačí, recepty přečíst jdou, příklady do školy taky, jen skenovatelnost vytištěné vstupenky na koncert teď bohužel nejde ověřit. Občas jsem na samolepky barevně tiskl panýlky k přístrojům, tak jedině snad to bude chybět.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Skener.
Přílohy
hp_photosmart_b109f_scanner_4.jpg
hp_photosmart_b109f_scanner_3.jpg
hp_photosmart_b109f_scanner_2.jpg
hp_photosmart_b109f_scanner_1.jpg

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

rnbw píše:Skener.
Aneb jak z hračkového motorku udělat krokový.
Náklady jsou zřejmě výrazně nižší než ortodoxní dvoufázový krokový s driverem. Životnost vlivem ojíždění komutátoru taky.
Jinak ten mechanismus může být dost přesný, vymyšlený vtipně, před 40 lety by nad tím nějaký mladý robotik skákal radostí.
Teď nejspíš statisíce takových mechanismů po krátké době díky chybě B200 končí v lepším případě v recyklovně, v horším někde na africkým pobřeží ve skládce.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Tento hrackovy skener vraj dokaze vertikalne rozlisenie 2400dpi. Asi staci prevod do pomala a ten snimac otacok.
Skusim zohnat nejaky vhodny fototranzistor, ci to ozije po jeho vymene.

V tomto modeli aspon chyba tlaciarne nezablokuje skener - ten fungoval.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

Dvojitý fototranzistor je tam proč? snímá to současně bílý i černý proužek aby měl lepší referenci černé/bílé?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Vyhrabal som tento srot, poriadne odlezany :D

Fototranzistor som vymenil za PT5529B/L2/H2-F. Skener ozil, uz sa pohybuje normalnou rychlostou a da sa aj skenovat. Ale zda sa, ze ma problem - pri kalibracii po zapnuti narazi viackrat do laveho konca.

Rukou ho polozim do stredu a zapnem. Pekne bez tvrdeho narazu dojde az dolava, senzor zablika, posunie sa doprava a potom zas dolava, kde hlucne narazi. To sa parkrat zopakuje.

Urobil som pokus - zastavil ho rukou v strede (aby si myslel, ze tam je lavy koniec). Potom sa posunul o kusok doprava a nasledne dolava, ale o vacsi kus (presiel cez povodnu polohu). Zda sa, ze kroky dolava su vacsie ako kroky doprava.

Ze by nevhodny fototranzistor?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“