Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#826 Příspěvek od ok1hga »

MiraSt píše:Elektronka v lese..?
no jo, rostou . . .
EKKAR píše:Taky by to mohla bejt AZ 11 v novějším provedení baňky.
EKKAR píše:Jinak jednu takovouhle AZ11 jsem měl, právě i podle těch kolíkovejch vývodů a centrálního bakelitovýho sloupku s "klíčem" se jí to hodně podobá.
ale jen tvarem baňky . . . a patice je jiná !
uvnitř je úplně něco jiného a vždy je to vidět ! u AZ11 vždy DVA samostatné, přímo žhavené systémy !
Přílohy
AZ11.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#827 Příspěvek od Celeron »

xsc píše: Ale koukal jsem, že se dělá i verze S, co je tomudle podobná.
Jo, tu jsem myslel, mám ji doma, výrobce J/J. Čepicovou EL509 jsem snad nikdy v ničem neviděl ani neměl. Ale ta co mám má jen tři kulatý díry nad sebou v anodě.
Asi je to opravdu trioda EC360. Nevím o ničem, v čem by v dobách bolševika byla.
Naposledy upravil(a) Celeron dne 06 říj 2022, 08:32, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#828 Příspěvek od Lukas-Peca »

Je to EC360.

EKKAR: s AZ11 má ta lampa společné asi jen to, že je udělaná ze skla a bakelitu. Žádnou další podobnost tam nevidím :)

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#829 Příspěvek od RayeR »

Pokud uz by to mela bejt usmernovacka s touhle patici a tvarem, tak me napada leda UY1N (jednocestna).

Jo v lese se toho najde, kdyz si neteri spoluobcani pletou/pletli les se skladkou...

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#830 Příspěvek od Eleman »

Na fotce je uvnitř jasně vidět jedna mřížka. Takže žádná usměrňovačka, ale trioda. Nejspíš skutečně EC360, provedení tomu odpovídá. Pro "jistotu" stačí nálezcem porovnat zapojení patice, a pokud není přerušené žhavení, tak žhavicí napětí a proud s datašítem.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#831 Příspěvek od danhard »

PotPalo píše: Včerajší nález v lese: elektrónka. Označenie nemá. Nechcete ju niekto?
EC360, pár jich mám.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#832 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Čepicovou EL509 jsem snad nikdy v ničem neviděl ani neměl.
Tesla používala sériové žhavení, takže v Tesle color byla PL509. EL509 byla asi jen v zahraničních TV se žhavícím trafem, něco jako v Rubínu.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#833 Příspěvek od GeXeS »

Zdroj pro nabíjení nějakého elektrokola. Výstup 54,6 V, 2A. Vyhozený kvůli naštíplému síťovému kabelu :roll:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#834 Příspěvek od rnbw »

Dnes tam bol maly LaserJet, asi P1005. Mrtvy, nesvieti LED.

P.S. Zaseknuty EJECT na SA-CH34 sposobuje tlak spodneho plechu na tlacidlo <<. Mozno je to nasledok hodu do kontajnera.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#835 Příspěvek od Crifodo »

Kam to všechno dáváš? máš třípatrový sklepy nebo tak velkou stodolu?

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#836 Příspěvek od RayeR »

Power banka Verbatim 49947 13Ah, vypada funkcni az na vyclochtany USB konektor, jesi pujde nak rozumne rozebrat - zadny sroubek, vypada to lepene...

EDIT: tak bylo to jednoduse na zacvaky (po delsi strane 3, po kratsi 2), takze rozebiracka v pohode. Nekdo jeden velky USB konektor kapanek zamacknul dovnitr az se utrhly kontakty z PCB, ale samotny PCB bez poskozeni, takze pripajeno, opraveno :)
Přílohy
pwrb.jpg

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#837 Příspěvek od MiraSt »

Rádio Unitra, dva walkmany, myš s kuličkou (vypadá jako nová), mixer ETA 1042. Nejel. Rozborkou zjištěno: vadná pojistka a střelený odrušovák. Po výměně pojistky se to rozjelo a nestřílelo. Kondik jsem vycvaknul. Komutátor krásně šedý a nevyjetý takže to nemá moc naběhané. Vzhledem k tomu, že tohle je nesmrtelný stroj z ETY Hlinsko a příslušenství se k tomu stále dá dokoupit tak to nabízím. Za dvě stovky. Zbytek zadara pokud by to někdo chtěl do sbírky. To rádio má ještě plombu. Volkmen Aiva nemá kryt baterií.
Přílohy
PA241238 1 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#838 Příspěvek od PotPalo »

Síce to nieje zo zberného dvora ale z burzy (z kopy s vrtákmi, skrutkami, závitníkmi...), ale zaujímalo by ma čo to je. To štvorcové vpravo hore má rozklepanú stranu na ktorej to stojí, akoby sa do toho bušilo kladivom. Výrazník štvorcovej diery? Tie dva troj-plechy, každý inej hrúbky plechu a rozmeru, a vyzerajú byť ručne robené, nakoľko sú nepravidelné a okraje sú akoby pilníkom šmrdlané. K čomu slúžili? Najprv ma napadlo že sú z rotora motorčeka, ale čo ten bez diery, a navyše, kto by to ručne vyrábal? A prečo tam boli iba tieto dva?
Přílohy
P1120873_.jpg
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#839 Příspěvek od EKKAR »

Podobně vypadaly samodomo urobený kominický škrabky, který se pomocí matky a šroubu vkládaly mezi závěsný lanko a kulový závaží - po "vhození" do komína se to za lanko vytahuje zpátky a vyškrabává to zevnitř komína nánosy sazí a dehtu. Kus bez díry může bejt ještě neprovrtanej polotovar. Táta vzhledem k tomu, že měl mezi kotlem a vrškem komína nějakejch 12 metrů, měl podobnejch škrabek a udělátek kila ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#840 Příspěvek od PotPalo »

Až na to, že majú priemer cca 25 mm. Tým by vyčistili akurát tak výfuk od auta.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“