Doutnavková vložka na starej sporákovej spínač

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Doutnavková vložka na starej sporákovej spínač

#1 Příspěvek od Behemot »

Dá se eště sehnat doutnafková vložka na starej sporákovej spínač v tom provedení, kdy se nasouvá na dva plechy ve tvaru fastonu? Nebo to budu muset vypájet, vymejt a vpájet do staré vložky novou doutnavku a rezistor, a s umytým spínačovým strojkem to teprva takto zase zrecyklovat?

Dojčlandští šmejdi to zase změnili (mj. tak, že kontakt je úplně ku hovnu), takže když bouchl u zákazníků rezistor před doutnavkou takovým z působem, že to vyrazilo až stovku pro celej barák, tak sem musel kvůli blbé doutnavce na místě vyměnit celej vnitřek.

Netušim esli rezistor bouchl sám od sebe, nebo se na něj napekl tuk z výdechu trouby co je 20 čísel pod tím (je naprosto ostudný jaký nebetyčný kokotiny normotvůrci řešijou, ale že 50 let není vyřešená instalační zóna nad šporákama, to je neuvěřitelný), zuhelnatěl a vypálil přes rezistor vodivou cestu…

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#2 Příspěvek od samec »

To sa tu už predsa riešilo
Třeskný kolaps sporákové kombinace

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Behemot »

neodpovídá to vůbec v ničem; nic neexplodovalo, není seškvařenej bakelit (jako myslíš to PVC?), nic nebylo shnilý a kde to sehnat, na což sem se ptal!, sem se taky nedověděl

prostě řachnul odpor

no asi nezbude než abych to opravil sám, čili koupit v elektru doutnafku a rezistory, po těchto zkušenostech, dva do série, aby i kdyby se prorazil jeden, tak druhej furt rezistoroval (přičemž s ohledem na sečtenou dielektrickou pevnost asi budou už rezistorovat na věky)

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Už se těším , až znova vyrazíš pojistky . :lol:

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#6 Příspěvek od nixdorf »

//edit: zákazník
Naposledy upravil(a) nixdorf dne 05 říj 2022, 21:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Behemot »

asi bys měl změnit medikaci :wink:

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#8 Příspěvek od mluno »

Už je to nějakej rok (zhruba 5 let), co jsem to měnil (nám nebouchnula, ale už skoro nesvítila, a při nějaké údržbě mě napadlo to zkusit vyměnit), normálně jsem došel do elektra, pán šáhnul pod pultík, a doutnavka zase svítí.
Měl jsem trochu obavy, protože ta doutnavka je tam mezi fázema na 400V (na sobě měla vyraženo 500V) a dnešní jsou jen na 250V kromě toho, že vypadaji úplně jinak. Koukám na KV https://www.kvelektro.cz/abb-signalizac ... 0-p1211134 to vypadá trochu jinak ale je na 400V. Tam, co je u nás KV bylo tehdy BB i ti to mají https://www.bbelektro.cz/abb-3916-23330 ... u-pripojku a asi to bude mít každé lépe vybavené elektro. Je lepší vzít to s sebou, oni by měli vědět.
Jinak ty staré sporákové kombinace se stále vyrábí, takže i náhradní díly by k tomu měly být.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Behemot »

to sou všichni úplně mimo? dyž vole píšu, že to je úplně-🤐-jiný-provedení, a že hledám tu nasouvací na fastony, tak proč mě sem každej furt sere tady ty šmejdy, co tam nendou namlátit ani kladivem, jak dybych byl negramotná 🤐 a nepodíval se vole do velkovobchoda jako první věc? :wand: panenko skákavá, co todle zase je :roll:

že sou v populaci negramoti, co neumijou číst a chápat psanej text sem věděl, ale že to je nadpoloviční většina je fakt hodně smutný zjištění

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Vzteklej danhard už dal klid a ty asi budeš nástupce . Oni tu tvou doutnavku ani neviděli . Kdybys sem dal foto , oni by nereagovali a poznali , že je i něco jiného , než jim nabídne net na první .

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Behemot »

když vo tom ví hovno a nemají tušení, co je co, případně neumí číst (napíšu-li nasouvací na plech ve tvaru fastonu, tak to musí chápat i blbej), stačí jedna jednoduchá věc…mlčet 8-)

poměr vaťáckejch tlučhubů ku člověku, kterej příde a okamžitě ví, se tady začíná naprosto obskurně vymykat snad i fyzikálním zákonům

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Nemotejme se v prdu , však ti poslal odkaz přímo na doutnaku sporákové přípojky .

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Behemot »

končim vzdávám to, aneb jako obvykle, udělej si sám a pomoc na konci vlastní paže :roll:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Ale houby , jelikož jsem už dva ruplé kousky měl , tak když se někam dostanu a jsem tam vlezlý , tak tu doutnavku zahodím .

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#15 Příspěvek od Killroy »

Před časem jsem to v nouzi vyřešil takto a bez problémů.. Původně střeva z vyřazený Schneider kontrolky ZBV. Tu SMD ledku prostě vyměníš za nějakou jinou - aby to ve tmě tolik nezářilo. Tady je použita nějaká rudá 5mm ještě z DDR. Její předřadník ani nic dalšího jsem neupravoval.
Přílohy
3311.jpg

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“