skapatý mobil

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

skapatý mobil

#1 Příspěvek od samec »

Sú to ai tri týždne, možno vic, čo mi mobilný telefón začal blbnúť v odľahlej oblasti od mesta. Prvý krát pri pokuse o prítup na internet začal blikať na červeno, akože má slabú batériu a vypol sa. Pri tom sa značne hrial. Pri pokuse o zapnutie sa opakovane vypínal. Podarilo sa mi ho zapnúť až doma na nabíjačke. To sa pri druhej návšteve tej odľahlej oblasti po týždni, či dvoch znova opakovalo. Teraz na tretí pokus mobil skapal tak, že sa nedá zapnúť. Pritom v meste som za tie týždne použivl mobil bez problémov. Jaký mu je fras?

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#2 Příspěvek od misocko »

aky mobil?

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#3 Příspěvek od samec »

unihertz jelly 1

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od PavelFF »

Možná má zesláblou baterii. Daleko od vysílače musí telefon používat maximální vysílací výkon. Což pochopitelně zatěžuje baterku velkými špičkovými odběry.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Když vyloučíš problémy s baterií, tak bych zkusil návrat do stavu 0 - reset do továrního nastavení. Třeba je nabořený systém a nějaká komplikace jej zhroutí.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#6 Příspěvek od samec »

Nejde zapnúť. Ani na nabíjačke. Teda ani obnoviť výrobné nastavenia. Batéria je dobrá, multimeter ukazuje 3,88V. Mám podozrenie, že to spôsobili aktualizácie. A potom mám ešte takú konšpiračnú teóriu, že mi mobil pošahal operátor, aby som mu na tom odľahlom mieste nevyťažoval internetmi sieť. Viem, že kedysi dokázal operátor na diaľku napríklad zapnúť alebo vypnúť mobil. Ťažko povedať, aké zadné dvierka má operátor dnes.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#7 Příspěvek od DedVseved »

Taky ti do něj mohl poslat škodlivý kód domácí WiFi router. Nemáš náhodou Huawei od zlých čínských soudruhů?

Držel jsi dlouho zapínací tlačítko nebo kombinace ZAP a VOL+ nebo ZAP a VOL-. Může být seknutý systém a tím vyvoláš reset.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

No a taky to mohlo prostě a jednoduše (nikoli konspiračně) chcípnout. Takové věci se stávají.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#9 Příspěvek od samec »

Wifi nepoužívam, nepotrebujem, aby ma Gúgeľ špehoval na každom kroku.
Áno, mohol jednoducho skapať, lebo ten stav nebol zdravý. Ale prečo sa do toho stavu dostal práve na tom mieste a nikde inde a prečo pri pokuse o pripojenie na internet, ale nie pri volaní alebo SMSkovaní? Operátor? Alebo hnusné reklamy? Alebo oboje?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Paranoia to je svinstvo. Ze ta gugel spehuje ti vadi ale to ze su kamery po celom meste ti nevadi? Chodis len po byte a na hlave s hlinikovou capicou? Co ukladanie cookies jakmile niekam vlezies? Trochiu si odporujes :D
Podla znacky to bol nejaky cinsky zgarb, to je tiez vyhra, boh vie co to kam posielalo :D
Zdochol. Oprava pravdepodobne mission impossible. Kup si novy :D

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Když se mi stalo tohle:
https://www.ebastlirna.cz/modules.php?n ... pic&t=7560
tak věřím ledasčemu.
kdysi mi příjem hovoru od jedné osoby restartovalo mobil, a údajně jsem nebyl sám, komu telefonát od toho samýho telefonu vypnul telefon.
Když se tohle mohlo stávat s hovorama, je možný, že pokus o datové připojení s buňkou v mizerném stavu Ti taky nějak shodí telefon. Dneska jsou mobily na datech furt, teda pokud si zatržítkem nezapínáš a nevypínáš data při používání.
Pomalu chcípající baterii bys už poznal podle rychlýho mizení procent. Jinak mezi náma - parametry toho mobilu zrovna moc nevynikají ani za nova - kapacita necelá ampérhodina. Jediný plus je, že je to prcek akorát do kapsy

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“