Trafo VTP0133 - do coho to je?

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Trafo VTP0133 - do coho to je?

#1 Příspěvek od rnbw »

Objavil som v sufliku poklad - trafo VTP0133 ako nahradny diel. Nove, nikdy nepouzite (ziadne stopy po spajkovani ani po montazi). "VTR" = Video Tape Recorder, na webe som nasiel, ze to je Panasonic.

Asi to bude to stareho videa National (Panasonic), ktore sa v danej domacnosti kedysi nachadzalo. Vraj ho davno vyhodili :(
Přílohy
vtp0133_3.jpg
vtp0133_2.jpg
vtp0133_1.jpg

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#2 Příspěvek od JirkaZ »

Mám tady tuny servisních manuálů, ale fakt se mi nechce to kvůli tomu procházet (navíc vůbec není jisté, že bych uspěl - mně známé Panasonicy měly už v naprosté většíně SMPS). Elektronicky v nich hledat nelze, protože to jsou většinou scanované bitmapy - zejména ty starší.

Takže jedině změřit (identifikovat vinutí), zapojit pokud možno primárem ;-) do sítě a změřit vlastnosti. Pak to lze na něco použít.

Nebo archivovat kvůli 0,001% šanci, že by to někdy někdo potřeboval do originálního stroje.

Na webu jsem taky hledal, ale našel jsem pouze to, co už Ty (tedy nejspíš), jinými slovy nějakého snad německého dodavatele s jedinou informací, že to je pro jakýsi Panasonic a že už není k mání.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Ked sa dostanem k tym suflikom, este ich prehrabem. Mozno tam najdem nejake indicie (napr. manual).

Este mi napadlo, ze to trafo mohlo byt sucastou balenia a je na 110V. Video bolo dovezene z Kuvajtu a v susednej Saudskej Arabii sa vyskytuje aj napatie 110V. Takze kto mal doma 110V, dal si trafo v servise vymenit.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#4 Příspěvek od dred »

Pomocou autotrafa sa dajú vinutia jednoducho - teda aspoň približne identifikovať....
Na niektoré vinutie privedieš regulované AC-napätie a keď začne odoberaný prúd strmo stúpať (začne dochádzať k presýteniu jadra) tak máš približné napätie daného vinutia. Zmeraním napätí na ďaľších vinutiach potom "nájdeš" to hlavné - primárne... ostatné je potom brkačka...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od workhard »

Sice Kuvajt i Saúdská Arábie jsou bohaté země, ale že by si nechali dodávat přístroje i s náhradním trafem, to se mi moc nezdá.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Spíš není problém pro výrobce do takhle zazobanýho státu dodat individuálně ND pro verzi primárně exportovanou do jiný části světa, takže pokud si někdo ze Saudský Arábie něco objednal u Uja Macušity, tak prostě už geografický souřadnice místa pro doručení objednávky pro výrobce znamenaly "to se nedá neposlat" a díl odešel, basta.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Rozlozenie vinuti je jasne - priimar na jednej strane (su tam len dva piny zapojene), sekundary na druhej.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Nasiel sa manual od videa National NV-480EM. Myslel som, ze najdem na webe servisny manual a tam budu cisla trafa pre rozne napatia. Tento typ ale na webe prakticky neexistuje.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od stefan31 »

NV-480EM sa vyskytuje skôr pod názvom NATIONAL NV-480EM, ako vyzeralo sa dá doh¾ada￾ na YT, napr. tu:
https://www.youtube.com/watch?v=u_d5JCgCXs8
a že je to pravdepodobne model predávaný v arabských štátoch je možné a vidie￾/poèu￾ to aj na záberoch YT. VCR môže ma￾ zmeny okrem napájania aj v rozsahoch kanálového volièa, zvuku a iné....
V modeloch NATIONAL NV-250A,AG a NV-450A je použité trafo VTP0130, tento manuál sa už dá na nete doh¾ada￾ .... takže VTP0133 bude len na jedno sie￾ové napätie Ak by tomu tak bolo, tak sekundár bude ma￾ 5,8V, 10,5V a 38V vinutie s vyvedenou odboèkou na 14,5V. A tak privedením AC práve na tú odboèku 14,5V sa dá zisti￾, na aké AC sie￾ové je to trafo vyrobené ....

Stefan31

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Dakujem, servisny manual k NV-450EN pomohol. Na prvy pohlad to nebolo vidiet , ale primar ma skutocne dve vinutia a tepelnu poistku - ako VTP0125.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

Teď zbývá jenom najít nějakého sběratele, který to video má a přesvědčit ho, že náhradní díl se jednoho dne bude hodit jemu, nebo některému jeho následovníkovi.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “