SENCOR DVD SHC-XD115

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

SENCOR DVD SHC-XD115

#1 Příspěvek od LOYZA »

Nenačte a vše se zdá OK i propojovací šála. Nejspíš bude vadný lejzr, ale pro jistotu se tu ptám, co kdyby někdo měl nápadík, tedy zkušenost jinou. Přečetl jsem všechny rady tady na fóru, nic z toho není k tomuto modelu, krom krátkého info že to bylo zdařilé DVD. Krásný vejkendík přátelé.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

A motor co točí plackou je taky dobrej?

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#3 Příspěvek od LOYZA »

Motor taky dobrej. Už jsem to opravil! Hurá! Byla to nakonec ta propojovací šála!!! Vypadala dobře, nic co by naznačovalo že je poškozená!! Ale při změření nevedlo pár propojek!!! Tak s tím jsem se ještě nesetkal! Tak alespoň nápadík, který na fóru taky zazněl. Jo asi platí - důvěřuj a prověřuj! Krásný vejkendík všem a díky za snahu všem.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#4 Příspěvek od SIDTIM »

Jj, Loyzo, teď jsem řešil jednoho Thomsona a úplně stejný problém.
Už ani ty pásky nestojí za nic...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#5 Příspěvek od Onkyo »

To isté som mal už aj ja na SENCORE.Čauko. :wink:

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PTAZZ »

Čau všichni.
Zrovna sem se chtěl v novém tématu zeptat co tam tak může odcházet,paač mam doma asi 3 sencory a thomsona
(ještě sem neměl čas se na to mrknout) a nečtou nic nebo některý jenom něco.
Můžu se zeptat co jinýho tam odchází kromě těch pásků? Laser? Vyplatí se to vůbec opravovat a kde se na to dají sehnat díly? Vim že něco je třeba na AME ,ale pochybuju že bude dát sehnat všechno zrovna tam.
Sory že se tak ptam,ale nemam s mechanikama žádnou zkušenost.
Díky za každou odpověď. ;-)
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#7 Příspěvek od SIDTIM »

Je to dost individuální, v každém konkrétním případě je nutné zkonfrontovat celkové náklady, stav přístroje a předběžnou cenu, akceptovanou zákazníkem.
Když nahlédneš nepříliš hluboko do dřívějších příspěvků, zjistíš, že problémy DVD se stýkají v průsečíku:
-zdroje - hlavně elyty a pak ost. součástky
-mechanika - spindle motory, motory posuvu optiky, vlastní optika
-zbytek - prakticky cokoliv.
Prostě, vždy je nutno vzít "zdravý rozum do hrsti" a pak se rozhodnout.
:)
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PTAZZ »

SIDTIM píše:Je to dost individuální, v každém konkrétním případě je nutné zkonfrontovat celkové náklady, stav přístroje a předběžnou cenu, akceptovanou zákazníkem.
Když nahlédneš nepříliš hluboko do dřívějších příspěvků, zjistíš, že problémy DVD se stýkají v průsečíku:
-zdroje - hlavně elyty a pak ost. součástky
-mechanika - spindle motory, motory posuvu optiky, vlastní optika
-zbytek - prakticky cokoliv.
Prostě, vždy je nutno vzít "zdravý rozum do hrsti" a pak se rozhodnout.
:)
No tak to s tou cenou je jasný.
Zdroje jakž takž zvládám,ale jak řikam s timhle jsem na štíru. :-( Ani nevim co to je spindle motor :? no ale myslím si že je to ten syčák co roztáčí disk ne? :)
Nebyl by někde k sehnání nějakej popis závady a k tomu na co se podívat? No to bych asi chtěl moc co?
Je mi to líto vyhodit,třeba sou to nějaký prkotiny a ještě ějakou dobu by to sloužilo. :(
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#9 Příspěvek od LOYZA »

Přidal bych k tomu asi taky dost podstatnou věc, vyčistit lejzr a to odborně. Už jsem to tu popisoval na fóru několikrát. Nikdy žádná chemie!! Jediné co se dá použít je čistý éter lékařský! Nebo dýchnout na tu čočku a opatrně vatičkou lepší je mikrovlákno. Ostatní jsi už četl. Při dnešních cenách se toho moc dělat nedá, nevyplatí se to a nebo jsi fanda jako mnozí tady z nás, baví nás to a máme z toho radost, že se ještě něco naučíme, no a druhým to udělá jistě radost. Tak ať se daří!

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PTAZZ »

LOYZA píše:a nebo jsi fanda jako mnozí tady z nás, baví nás to a máme z toho radost, že se ještě něco naučíme, no a druhým to udělá jistě radost. Tak ať se daří!
Přesně tak ,jsem jeden z těch co je rád plácanej po rameni, když se něco zadaří :-). Trochu mimo:
"Třeba nedávno sem tu měl DVB-T přijímač že prej nejde a že to známej měřil (ten napájecí zdroj) a že je dobrej.Jenže mě to moc dobrý nepřišlo,když byl ve WC Kondik,trand a pojistka,prostě mi to nedalo a čekal asi měsíc na to až dorazí pojistka do DPS,celková investice asi 14 kaček a řek sem si kilčo a koukala na mě jak na vola. :-D sem si tak řikal že příště to bude jinak."
Dalo by se na tom aspoň na pivko vydělat,ale jak řikám,je mi to líto vyhodit,beru to jako svoje bohatství. :D
Takový krásný kusy elektroniky a když to neni na popel ohořelý tak to je doma. :-D
Jinak díky za rady,já bych si ty informace třeba tady někde našel,ale zase ležet u toho pořád nejde. ;-)
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “