odrušení DVBT2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na X-color si naštěstí větší pták moc nesedne, nemá kam, vítr je horší a postupně ji rozebírá. Pak vznikne přistávací plocha a bidlo. :)

Ale třeba ta moje 5/8 na CB, tak to je pro kosáky vyložená rozhledna a taky to využívají. Sedí tam každou chvíli. Naštěstí ty radiály mají asi centimetr v průměru a i když mají metr, tak to vydrží.

Nejlepší řešení je vertikální polarizace. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

ZdenekHQ píše:...Nejlepší řešení je vertikální polarizace. :D
To je, ale od posledního přeladění DVB-T2 ji tu máme jen na FM a DAB. Televize tu jede ze všech reálně použitelných vysílačů jen horizontálně.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#18 Příspěvek od scorpions-cz »

Colorky jsem používal v začátcích. Dobrý vlastnosti, ale na h...o manipulace. Lehko se dalo o motýlky pořezat a v zimě praskal ten plast. Proto jsem přešel na antény VATEN dříve TAP 12 nebo 20 dnes s označením VT12, VT20. Nejsou na nich žádné plastové prvky a třeba VT 12 docela dost ořezává za kanálem 47. Do STA jiné nepoužívám. Na RD v našich podmínkách dobře chodí logára.
Pod střechu dávám antény, když jsem si jistej, že problémy nebudou. U nás cca 20Km Javořice s se 100kW a MUX 24 cca 6km s výkonem 0,2kW.
Jinak největší škodiči na stožárech jsou interneťáci. Naserou svoje antény kolem celýho stožáru, tam kam dosáhnou z vikýře, nebo ze střechy a dostat se potom k TV anténám je lahůdka.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#19 Příspěvek od zvaty »

V čem má tedy výhodu ta triplex antena?

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#20 Příspěvek od scorpions-cz »

Dá se prodávat za více peněz :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

Teoreticky ve zvýšení zisku až o 2 dB proti stejně dlouhé anténě Yagi. Prakticky mimo laboratorní podmínky těžko prokazatelné, protože ne všude je dostatečně homogenní pole pro použití i jen takto dlouhé antény, takže výměna jednoduché yaginy za triplex žádný zázrak nepřinese, ale obvykle ho ani nezahodí.

Dodám návrh, jak se dostat k anténám po zateplení domu, kdy pod omítkou zmizely konzole, po kterých se dalo vyšplhat nahoru, pod krytinou na střeše je 12 cm polystyrenu, na to nejde postavit žebřík ani na prkno, ani nejde zavěsit za plechování střechy strojovny. Jistě, nějakou kačku to stálo, ale zato je po problému.
Přílohy
Asi takto. Natírat se budou po druhém třetím dotažení, až si sednou.
Asi takto. Natírat se budou po druhém třetím dotažení, až si sednou.
Ty třmeny nakonec stačily tři.
Ty třmeny nakonec stačily tři.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“