Mitsubishi E700 indikace směru otáčení

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gaminn
Příspěvky: 104
Registrován: 25 zář 2019, 02:00

Mitsubishi E700 indikace směru otáčení

#1 Příspěvek od gaminn »

Ahoj,
nenašel by se tu nějaký odborník na měniče Mitsubishi? Potřebuji měnič nakonfigurovat tak, aby na svých digitálních výstupech signalizoval směr otáčení (na jednom výstupu směr dopředu, na druhém výstupu směr opačný).

Manuál k mému měniči zde: https://drive.google.com/file/d/1PqjYF9 ... sp=sharing

Měnič má digitální výstupy RUN a PU, u kterých se dá určit jejich funkce (tj. co je bude spínat). Např. je může spínat "Inverter running", "Fault output" a mnoho dalších (strana 136 manuálu). Ale nějak se mi zdá, že výrobce zapomněl na možnost indikace směru otáčení jen čistě pomocí digitálních výstupů.

Asi bych věděl, jak toho, co potřebuji, docílit s pomocí interního relátka + jednoho z digitálních výstupů, ale relátko potřebuji využít na něco jiného a dávat k měniči ještě jedno externí navíc je až poslední řešení, kdyby to, co potřebuji, měnič opravdu neuměl.

Díky za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
gaminn
Příspěvky: 104
Registrován: 25 zář 2019, 02:00

#2 Příspěvek od gaminn »

Zatím jsem to pošmelil s pomocí interního relátka a jednoho digitálního výstupu.

Mám signál FU, který je aktivní, když je frekvence forward směr větší než 0 Hz nebo když je frekvence reverse směru větší než 400 Hz (reálně tato druhá půlka podmínky nikdy nenastane). FU jde na cívku relátka.

A pak mám signál RUN, který je aktivní, když je frekvence větší než 0.01 Hz. RUN jde na digitální výstup.

Digitální výstup je potom připojený na společný kontakt relátka. Na NC a NO kontaktu relátka to potom signalizuje směr dopředu, resp. dozadu.

Z popisu už je samo o sobě patrné, že to je poněkud krkolomné. A taky to má nevýhodu, že při jednom směru to na začátku chvilkově signalizuje druhý směr, než by mělo, protože relátku trvá pár milisekund, než přepne. To ale asi půjde napravit zvětšením frekvence, na kterou reaguje RUN signál.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“