Aktuálně Česká pošta 2022

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#121 Příspěvek od Hubert_79 »

Já se nerozčiluju, jsem úplně klidnej :P Jen mě ti blbci naštvali. Pravdou je, že spamy chodí nejen od nich.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#122 Příspěvek od EKKAR »

hlasitě gágající švéďácká trefená husa píše:Problém je ten, že já jsem jim žádný souhlas nedal. Mail jsem předal odesilateli a tento ho uvedl při podání zásilky.
Tudíž slavná zásilkovna neměla jakékoli právo mi zaslat obchodní sdělení. Já na ně z vysoka tento, ale tohle by tedy dělat neměli.
Jen si to užij a vychutnej si to, jaký to je. Moje telefonní číslo už pýčta prodala tolikrát, že by mi na spočítání nestačily prsty - a přesto mi ještě ani jednou nezavolali, když jsem údajně nebyl doma a oni mi naházeli do schránky avízo o nezastižení - a že jsem je přitom několikrát doslova rukolapně načapal. Aspoň víš, co je tvůj zaměstnavatel zač - a poznáš, jak je to hnusný, když to tobě udělá jinej podnik.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#123 Příspěvek od Hubert_79 »

No ty vole :rofl: Určitě o tom kdo a komu prodal tvoje číslo máš nezvratný důkaz; jestli ne, tak zas jen pindáš, to jediné dovedeš.
Jestli máš dojem, že tvoje číslo počta prodala a tím došlo k protiprávnímu jednání, tak se obrať na orgány :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#124 Příspěvek od DedVseved »

Kdyby ty čísla prodávali, tak by na to muselo být výběrové řízení se smlouvou uloženou v registru. Tím pádem ji stačí najít. Hledej Šmudlo!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#125 Příspěvek od Hubert_79 »

Prosimtě, smlouva. VON TO VÍ, protože VON VÍ VŠECHNO. Prostě to tak je a hotovo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#126 Příspěvek od Habesan »

Poslyš, Huberte, mně ta nabídka na Zásilkovnu za 1 Kč taky přišla e-mailem, přestože jsem byl vždy jen adresátem.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#127 Příspěvek od Hubert_79 »

No vidíš. Dle mého názoru tu nabídku nemají co rozesílat těm, co byli jen adresáti. Těm, kdo jsou u nich registrováni coby odesílatelé ano, dali-li tito souhlas se zasíláním obchodních sdělení. Ale ne adresátům, kteří jim ten souhlas nedali a ani neměli jak dát. Nebo mají někde ve všeobecných podmínkách napsáno, že adresát automaticky souhlasí se zasíláním sdělení? To mi přijde poněkud zvláštní...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#128 Příspěvek od EKKAR »

potrefená husa píše:Gá gá gágágá gá gá ... !!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#129 Příspěvek od Hubert_79 »

EKKAR se opět projevil jako inteligent a píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Snad raději bez komentáře :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#130 Příspěvek od Victronix »

Tak tady je taky jedna zkušenost. Otázka na poštu a odpověď.

Otázka:

Dle:
https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody ... ahranici#1
doporučujete sledovat zásilku na:
https://www.4tracking.net/cs/
Zásilka CZ000014986255 končí 30.8. - předána přepravci. Česká pošta
zásilku neeviduje.
Pokud mi Česká pošta zásilku nedoručí, kde se tedy zásilka ztratila?
Není to poprvé, co se mi toto stalo.
Paní operátorka na telefonu mi není schopná na tuto otázku odpovědět.

Začínám mít dojem, že jsou tyto zásilky buď záměrně zadržovány,
nebo kradeny, protože nejsou dohledatelné.

Odpověď jako kolovrátek:

uvedený podací kód neodpovídá velikostí ani formou podacím číslům, které používá Česká pošta i její partneři. Pravděpodobně se jedná o zásilku posílanou prostřednictvím jiného přepravce, nebo byla České poště předána jako obyčejná zásilka, která není sledována systémem T&T, není proto bohužel možno nijak zjistit, kde se zásilka v danou dobu nalézá. Podací čísla zásilek přepravované Českou poštou jsou zpravidla 13-ti místné alfanumerické kódy ve tvaru 2 písmena-10 číslic-1 písmeno nebo 2 písmena-9 číslic-2 písmena.

K dohledání zásilek v evidenci, potřebujeme znát její podací číslo.
_____

Normálně legální krádeže?
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#131 Příspěvek od jjilek »

Hubert_79 píše:Pokud někdo používáte Balíkovnu, tak vězte, že se tam lze zaregistrovat a v profilu sledovat odeslané zásilky, mělo by to předvyplnit odesílatele a podobně.
Co je ale zajímavější je to, že do 31.10. mají tito registrovaní odeslání balíku (ať na dobírku nebo bez) za 10,- Kč. Za deset, aby nedošlo k mýlce.
Od listopadu bude cena pro neregistrované 75,- kč a pro registrované 65,- Kč.
Vyzkoušel jsem a funguje to. :)
Používám Balíkovnu od letošního roku, a většinou je to rychlá služba. Pokud balík podám na poště a do hodiny, uveřejněné na kontaktech, většinou dojde již následující den. U smluvních výdejen jsem to nezkoušel. Je s podivem, že tohle u České pošty skutečně funguje. Zatím.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#132 Příspěvek od Hubert_79 »

Victronix píše: Zásilka CZ000014986255 končí 30.8. - předána přepravci. Česká pošta
zásilku neeviduje.
Pokud mi Česká pošta zásilku nedoručí, kde se tedy zásilka ztratila?

Normálně legální krádeže?
Může to mít jiný přepravce. Nedávno mi zásilku z Itálie doručovala na adresu Zásilkovna. A logicky, pokud to má jiný přepravce, tak o tom pošta nemá ánung.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#133 Příspěvek od Celeron »

Huberte, co se to děje s Balíkovnou? Kámoš ze Sloupna mi hlásil, že mu už dva různí odesílatelé poslali email, že do Nika v Novým Bydžově nejde poslat balík a zda ho mohou přesměrovat na Počtu v Jabloňského. Dnes jsem šel kolem Niky a paní říkala, že tento týden nic nepřišlo a že je ji to taky divný. Cílený zaříznutí "konkurenčního" výdejního místa nebo chyba v systému?
Dík.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#134 Příspěvek od starecd »

Česká pošta nejenom zdražuje už skončila i s posíláním přibližného času doručení a sms taky neposílá, jen mail. To je mi k prdu, nebudu pouštět počítač, abych si přečetl, že mi to budou doručovat dnes, když nevím kdy. Už jsou na úrovni DPD, tam je to taky jen na mail a bez času, to aby se člověk nešel ani vys...

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#135 Příspěvek od jjilek »

Já už od ČP používám jen doručení na poštu a posílám jen Balíkovnou, což je skoro totéž.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“