STAN chce elektrárnu do každé domácnosti

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#61 Příspěvek od p32 »

Že tě nasrali, to docela chápu. Je to u všech ale poslední dobou stejné, takže si nevybereš. Až potom, co jsem psal ten odkaz, tak jsem si všiml, že jsi to psal před třemi dny. No, v každém případě bych to využil než budou mít zase stop stav. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#62 Příspěvek od p32 »

Že tě nasrali, to docela chápu. Je to u všech ale poslední dobou stejné, takže si nevybereš. Až potom, co jsem psal ten odkaz, tak jsem si všiml, že jsi to psal před třemi dny. No, v každém případě bych to využil než budou mít zase stop stav. :wink:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od workhard »

Nejhorší je, že elektrárny normálně fungují a tenhle bordel je uměle vytvořenej.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od Hubert_79 »

Takový kacířský názor. Pan velkopodnikatel ti vysvětlí, že tohle hlásají socky a proruští švábi :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#65 Příspěvek od Celeron »

p32 píše: No, v každém případě bych to využil než budou mít zase stop stav. :wink:
Nemůžu, jsem jinde. Předpokládám, že stále platí možnost změny jen 1 x za rok. Nebo to už zrušili?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#66 Příspěvek od p32 »

Asi ne, já si vystačím u toho svého. :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ale stejně je to hezký, že dodavatel má v infu, že nový zákazníky nebere, na žádosti o fixaci nebude reagovat a jaký bude tarif v lednu se dozvíte v prosinci s tím, že ho může kdykoliv změnit.

Jeden politik ze strany, kterou moc nemusím řekl natvrdo, že evropští politici dělají všechno proto, aby energie nebyla vůbec. A místo toho, aby třeba Němci šlápli na brzdu s grýndýlem, tak se jen hádají a na venek se tváří, že se nic neděje. Francie to samý.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#68 Příspěvek od Celeron »

Frantíci mívali skoro 75% elektriky z jádra a bývali největší evropskej vývozce elektriky. Jenže jim ty atomky stářím asi nějak hnijou a vyrábí v nich čím dál míň. V srpnu bylo ve Francii odstaveno skoro polovina z 56 reaktorů. Místo aby je pořádně udržovali staví plynovky. Asi se inspirovali u severovýchodních sousedů. To je teda prozřetelnost. :roll: Jsou na tom tak špatně, že už vloni z největšího vývozce se stali dovozcem.
Ale má být líp, prý jich na zimu 30 znova našlápnou a cena elektriky by měla jít na burze dolů. No hlavně aby to byla pravda a ne jen zbožný přání.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#69 Příspěvek od xsc »

Francouzi s plynovkama na tom zas nejsou tak špatně jako Němci, mají plyn z Alžírska. Ale na současný výpadek je to málo a cena plynu šla i jim nahoru. Ona ta jejich EdF je státní podnik a hospodaří naprosto stejně jako jiné státní molochy - mizerně. Plynovka tak bylo rychlé a levnější řešení než investovat do rekonstrukce reaktorů i když jinak k nim nějaký odpor jako v Německu není.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#70 Příspěvek od Celeron »

Blbý je že jsme neměli kolonii, třeba v oblasti Jamburg. Proč ti Volyňáci nepopošli kousek dál? :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#71 Příspěvek od petula »

taková praktická otázka k požadavku "solární elektrárny na každou střechu":
Kde vezmeme ty solární panely? Spočtěte si kolik panelů bude potřeba a zjistíte, že to je fakt malér. :D

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od petula »

:arrow: Celeron Francie má sice přes 50 atomových reaktorů a ačkoliv je zákaz obchodu s Ruskem, tak tento zákaz se nevztahuje na tyče do atomových reaktorů(!) a Francie je tiše kupuje od Ruska dále.

Ani Německo není stranou. Když restartovali právě ty jejich tři atomky, tak museli znovu sehnat lidi, které už dříve propustili a také koupit náplň do reaktorů.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od petula »

p32 píše:Já si taky myslím, že bysme neměli být závislí na Číně a měli bysme se odstřihnout od dodávek z Číny. Taky bysme mohli dopadnout potom jako s Rusama.
Psal jsem to tu někde už dávno... Kdybych byl premiérem, šupajdil bych do Bruselu a žádal si velkou půjčku za rozumný úrok, spojenou s dotací. Za tu půjčku řekněme 100 mliliard USD bych se spojil s Tajwanem, čímž bych na truc nasral Peking a postavil bych v Čechách fabriku na čipy. Ta fabrika by se vyplatila.
Němcíi si staví velkou čipárnu u Drážďan, Američani se stahují s Číny. Nikdo nechce být závislý s čipama na Číně a bojí se, kdyby Čína napadla Tajwan, byla by to totální zkáza trhu s čipy. Bez nich dnes není nic.
Takže k čemu jsou nám české sklárny a hutě (pokud ještě nezanikly), když se svět změnil a je dobré mít vlastní čipárnu?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#74 Příspěvek od EKKAR »

Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
h_honza
Příspěvky: 109
Registrován: 01 úno 2020, 01:00
Bydliště: Praha 1

#75 Příspěvek od h_honza »

petula píše:
p32 píše:Já si taky myslím, že bysme neměli být závislí na Číně a měli bysme se odstřihnout od dodávek z Číny. Taky bysme mohli dopadnout potom jako s Rusama.
... Kdybych byl premiérem, šupajdil bych do Bruselu a žádal si velkou půjčku za rozumný úrok, spojenou s dotací. Za tu půjčku řekněme 100 mliliard USD bych se spojil s Tajwanem, čímž bych na truc nasral Peking a postavil bych v Čechách fabriku na čipy. Ta fabrika by se vyplatila.
100 mliliard USD (2 roční rozpočty - kdo vám to přiklepne?) stačí na rozjezd středně velké "pekárny" (jak se občas říká). Technologický uzel (hodně od boku) tak 28nm? Užitečná věc, ale všechny evropské podniky se perou s rentabilitou, tak nevím, jak s tím vyplácením se. Dost dlouho bychom to ladili a nabírali zkušenosti - zeptejte se v Rožnově. Ale na řídící jednotku do auta by to mělo stačit. Na infotainment spíš ne.

Troufnout si (my Evropani) na soudobé procesorové technologie (7 nm a níž) nemůžeme. Buď máte relevantní, konkurenceschopné a užitečné patenty, a pak je vyměníte za jiné a postupně budujete technologii. Nebo ne a pak se na vás každý vykašle. Pokud to rozjedete, musíte neustále cpát další miliardy do rozvoje, jinak máte po kšeftu.

Jasně že by nám to tu slušelo, ale jak se k tomu dostat...

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“