Prietokovy spinac-snimac na cirkulacku

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

Prietokovy spinac-snimac na cirkulacku

#1 Příspěvek od jogi24 »

Ahoj chalani. Riesim technicky problem zo zapinanim cirkulacneho cerpadla TUV.
Jednym z rieseni je vypinac vedla drezu a zapinat cez casove rele.
Myslienka vypinaca sa mi ale moc nepozdava, radsej by som, ak by bola moznost nejaky snimac prietoku, ktory zopne casove rele cirkulacneho cerpadla.
Poradite nieco financne dostupne a vhodne na pitnu vodu?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

K čemu je dobré, že voda začne cirkulovat, až když ji pustíš?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#3 Příspěvek od MiraSt »

Stejná otázka viz výše. Já mám tlačítkový spínač s tlejivkou vedle umývadla a časové rele s opožděným odpadem ve sklepě u čerpadla. Zmáčknu a čekám. Dokud tlejivka svítí tak se voda honí teplým okruhem. Jak zhasne, mám teplou voudu ihned k použití. Čas mám nastavený tak aby teplá voda právě byla u ventilu.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#4 Příspěvek od kutilmil »

Je to dobré na to, že zapne vodu na sekundu a tym sa mu pustí čerpadlo ktore beži napriklad minutu. potom už vie, že má teplú vodu.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#5 Příspěvek od kutilmil »


Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#6 Příspěvek od jogi24 »

Presne ako pise kutilmil, minimalne o polovicu skrati cas na odpustanie teplej vody, a v druhom rade nechcem kadejake vypinace a tlacitka nad drezom a niekde v kupelni. Vzdialenosti od bojleru su do cca 10metrov priemer trubky je 20mm, cirkulacka bude 16mm. Myslim,ze teplu vodu na taketo vzdialenosti budem mat vcelku dost rychlo.
Tie vypinace sa mi nepacia.
Kutilmil-taky isty je tu niekde v e-shope za cca 140€.
Na Ali ma to veru nenapadlo hladat.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#7 Příspěvek od kutilmil »

Nezabudni že to treba dať do prívodu studenej vody do bojlera alebo výmenníka alebo neviem čo máš.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

To jako ze jdes z hajzlu, zapnes cirkulaci a budes 2 minuty cekat nez se ti prohoni okruh? :-) Zeptej se pred realizaci tohoto "zlepsovaku" co si o tom mysli manzelka a decka. Kdyz uz chces setrit, nechavej to cerpadlo bezet v intervalech, vypinej ho pres noc casovacem, kdyz nejsi doma alarmem apod.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#9 Příspěvek od kutilmil »

V každom prípade to je elegantnejšie ako vypínač nad alebo pri batéri.
PS: Vodu mäže na skenudu pustit skorej než sadne na hajzel.
PS: Používajú to viacerí výrobci kotlov s integrovaným ohrevom TUV

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#10 Příspěvek od MiraSt »

>>>>PS: Používajú to viacerí výrobci kotlov s integrovaným ohrevom TUV<<<<<Taky to na kotli mám, ale nikdy jsem to nevyužil. Prohoním vodu v okamžiku potřeby takže během nepotřeby nemám ztráty teplé vody v trubkách když ji nepoužiji.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#11 Příspěvek od kutilmil »

miro ved na to to je. Pustiš vodu na sekundu, tým ju "prohoníš" a je to to isté ako mačkať tlačidlo. Je to také inteligentné ovládanie.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Můžeš to dát i do teplé , jen do větve , kterou takto potřebuješ hřát .

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#13 Příspěvek od vicious »

Alebo môžeš snímať tlak. Dáš snímať tlaku alebo tlakový spínač do "teplej" vetvy a pri poklese sa ti zapne čerpadlo.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#14 Příspěvek od kutilmil »

Bobane ty troška kecáš. Do teplej to dať nemôžeš, lebo keď zapne čerpadlo tak v teplej bude cirkulačný prietok a už ti čerpadlo nevypne. Práve preto do studenej, lebo tam je prietok len a len vtedy, keď je pustený kohútik resp keď je odber. A nezabudni som "kotelník" takže viem o čom píšem.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#15 Příspěvek od MiraSt »

>>>Kutimil<<< Myšlenku má dobrou a tys to nepochopil. On už teplý okruh má kde teplá voda koluje pomocí čerpadla pouze v teplých trubkách. Takže áno..... Snímač průtoku a časové relé. Tím krátkým odpuštěním teplé vody to celé proběhne.
Snímač namontovat na teplou nebo teplou-vratnou podle toho na jakou teplotu je určený nebo co píše výrobce. Ještě nezapomeň na zpětný ventil do zpátečkové trubky.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“