Utěsnění trubky

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

Utěsnění trubky

#1 Příspěvek od Freedy »

Zdravím, nemáte prosím někdo zkušenost s nejakou těsnící páskou nebo tmelem na utěsnění praskliny hliníkové trubky? Na zpátečce od servořízení jsem zjistil mikroprasklinu kde mi odkapává hydraulický olej, bohužel trubka je složená s více kusů ( hadice - hliníková trubka - hadice- trubka) a její cena je nějak mimo. Tlak je tam minimální a když motor neběží, jen tak lehce rosí. dal jsem tam v létě butylovou pásku, která to utěsnila, ale včera jsem zjistil, že ji hydraulická kapalina rozpouští a rozežírá. Potřeboval bych něco odolné oleji. Děkuji.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Jestli k tomu není úplně příšerný přístup, tak bych to odmastil, lehce obrousil, omotal skelným vláknem a prosytil epoxidem. Problém je, že ti do toho v průběhu vytvrzování pryskyřice nesmí přijít olej, což nevím, jestli bude zvládnutelné. Nebo, pokud by to bylo reálné s ohledem na nepoškození gumových částí teplem, tak demontovat hadici, vypláchnout, pocínovat s pomocí pájecí kapaliny na hliník, ovinout drátkem (klidně cu z licny, bude to všechno v pájce, článek nehrozí) a pocínovat celé.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Pokud to jde vytáhnout, zkusil bych to zavařit něčím takovým. Už nějakou dobu uvažuju, že to na zkoušku koupím. Snad to půjde Pb hořákem.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Na vzduchovych rozvodech to jako rychlou opravu resim tak, ze podelne rozriznu kousek hydraulicke hadice, namaznu vevnitr tesnicim autotmelem, navlecu ji na poskozene misto a stahnu nejakou lepsi svorkou jako treba tahle.
Obrázek
Puvodne je to mysleno jako provizorni oprava, ale protoze to drzi, tak uz to tak vetsinou zustane. Pokud to neni nejaka kriticka zalezitost, zkusit to muzes. Urcite to bude lepsi nez lepici paska.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Při těch dalších komplikacích bych to omotal teflonovou páskou na vodu nebo plyn (těsnění v objímce) a stáhl objímkou.

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Freedy »

Přístup k trubce je, horší je, že je to zrovna v ohybu, takže kroužek tam nedám. Na zavaření ty tyčky z aliexpresu, jsou absolutně nanic, koupil jsem je asi před 2 lety a vyhozené peníze. Demontovat celou trubku se mi nechce a obávám se že je to blízko gumové části, při vaření by to asi nevydrželo. Zkusím to ještě něčím obalit.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Freedy píše:... ty tyčky z aliexpresu, jsou absolutně nanic, koupil jsem je asi před 2 lety a vyhozené peníze. ...
Tak alespoň vím, co nemám kupovat. :)

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#8 Příspěvek od kutilmil »

Pokial to nieje blízko hadice tak bez problémov to zváram AC tigom. Vymontuj to, k niekomu zabehni a si vysmiaty.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Na aukro a podobne vrakoviste ses koukal?

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jjilek »

termit256 píše:Na aukro a podobne vrakoviste ses koukal?
To nemusí být zrovna Aukro. Našel bych seznam autovrakovišť a na všechny bych poslal mail s dotazem a fotkou. Sháněl jsem tak téměř nesehnatelné a vždycky nějaká nabídka došla.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#11 Příspěvek od sr71 »

forbidden píše:
Freedy píše:... ty tyèky z aliexpresu, jsou absolutnì nanic, koupil jsem je asi pøed 2 lety a vyhozené peníze. ...
Tak alespoò vím, co nemám kupovat. :)
mám stejnou zkušenost - objednával jsem je z Aliexpressu na zkoušku minimálnì 2x (pokaždé nìjakou jinou verzi) a nikdy mi to nefungovalo

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

Apriori uveď značku vozu, tu a tam něco šrotujem ale nic neslibuji...
(svařovny hliníku ano cestou někdy potkávám)
Naposledy upravil(a) konosuke dne 31 říj 2022, 15:19, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od Freedy »

Je to pro Peugeot 407 2.0Hdi. Díky.

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#14 Příspěvek od jogi24 »

Skusit poriadne odmastnit, trosicku presmirglovat a pouzit "Eprosin".
Nechat to vytvrdnut poriadne. Svagrovi to vydrzalo na Liazke na prasknutej olejovej vani

Uživatelský avatar
pavel71
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2011, 01:00
Bydliště: Karlovarsko

#15 Příspěvek od pavel71 »

co jí vyndat zajít někam kde dělaj vydraulický hadice a nechat jí udělat prostě jen z hadíce a v motoru to vyvázat tak aby to nikde nepřekáželo
nebo jí vyndej ten kus kde to teče vyřízni dej kus pořádný hadice stáhni dobrou sponou
nebo dobře odmastit v prasklině vybrousit drážku a zalepit tekutym kovem

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“