Tepelně vodivá izolační páska

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gaminn
Příspěvky: 104
Registrován: 25 zář 2019, 02:00

Tepelně vodivá izolační páska

#1 Příspěvek od gaminn »

Ahoj,
sháním jednostranně lepicí tepelně vodivou pásku cca 35 mm širokou, dlouhou 200mm, tlustou do 0,1 mm pod tranzistory, dielektrická pevnost aspoň 1 kV. Páska musí být v jednom kuse. Nemáte někdo tip co použít? Koukal jsem na Mouser apod a dají se koupit celé role, ale stojí to cca 1000,- Kč co jsem viděl a to je pro moje jednorázové použití docela velká částka.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mikras »

V práci mám jednostranně lepící teflonovou pásku, ale nevím, jak je tlustá. Změřím a dám vědět. Ale okolo 0,1mm jsou ty teflonové instalatérské pásky a to je opravdu jak papírek, tohle bude mít asi víc. Jinak těch 20cm je akorát tak do obálky. TTD k ní ale nemám, tak neručím za tu dielektrickou pevnost. Někde jsem ale vygúglil, že teflon má cca 20kV na 1mm.

pozn.: TTD = Technicko Taktická Data. :-D

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od serviceman »

Asi bych našel teflonovou fólii, ale není lepící. Mám hledat?
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Teflon je tepelny izolant. Ty podlozky se delaji z matrose s o rad lepsi tepelnou vodivosti nez teflon.

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#6 Příspěvek od VASEK_W »

Může zkusit kouknout na Kerafol, ten mají v ECOMu, ale není samolepicí a je tlustý 0,2mm. Pdfko je tam k dispozici.

Vašek

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Mikras »

Tak ta páska, co mám, má tloušťku asi 0,125mm včetně lepidla. Když jí zmáčknu šuplerou, tak jí stlačím na 0,1mm. Ale zřejmě je to ten teploodolný teflon a ne vodič tepla...
Přílohy
Teflon.jpg

Odpovědět

Zpět na „Poradna“