Programátor ELNEC 51&AVRprog problém

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

Programátor ELNEC 51&AVRprog problém

#1 Příspěvek od Philip_Fry »

Obrátil se na mě známý, že má problém se starším programátorem od ELNECu, viz foto. Programátor používá jen sporadicky stále na stejné typy ATMELů, IO jsou kupované od prověřeného dodavatele (ECOM), podpora ELNECu doporučila koupit nový programátor :( Nesetkal se někdo z vás s tímto problémem? Programátory jsou pro mě španělská vesnice... Díky za případné rady.

Obrázek

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Ať zkusí znovu přečíst a zapsat některý konkrétní kus IO, který v minulosti fungoval.

Asi to bude chtít fotky vnitřku.
Dokud se do toho nikdo nepodíval, může to být jakákoliv prkotina.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

Zítra budu mít programátor u sebe, tak snad zjistím víc...

Uživatelský avatar
divous
Příspěvky: 161
Registrován: 08 říj 2010, 02:00
Bydliště: ValMez

#4 Příspěvek od divous »

Tahle hláška mi vyskočila pokud jsem špatně osadil obvod do programovací patice,
nebo pokud patice měla špatný kontakt s procesorem
(zaoxidované svírací plošky, špatný přítlak k pinům ap.)

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#5 Příspěvek od voitano »

No firma Elnec mě docela zklamala svým přístupem.

Mám programátor Smartprog na LPT, měl jsem na ně dotaz, zda neuvažovali o výrobě adaptéru USB -LPT, který by s těmito programátory slušně pracoval Přece jen, je jich spousta , LPT na noťasech nejsou, na stolních obvykle taky ne .... nebudou dělat nic, stávajícím modelům stejně bude za chvíli (nebo už byla) ukončena podpora ( no krása)

Pořídil se Beeprog kvůli programování 68HC11F1.
(takový starý šváb, mohli to dát i levnějších modelů, né , má to jen ten nejdražší)
Isp jsem zmastil, chvilku jelo, ale bylo to nejisté, chtěl jsem schéma zapojení adaptéru do ZIF patice - nic nebude, výrobní tajemství
Kupte si ho.

Proti tomu nic nemám, kdo se s tím nechce piplat a zaplatí se mu to, ten si ho koupí
Žel jsem řešil záchranu starších přístrojů osazených tou motorolou s nejistým výsledkem a po zakoupení drahého programátoru za 30 tis už jsem neměl odvahu požadovat dodatečné zakoupení patice

Nakonec mě nouze donutila hledat a narazil jsem na projekt ISP programování po RS232, který funguje a vyhovuje mi i lépe

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od Philip_Fry »

Tak nyní po vyčištění textool patice a DIL patice, do níž se textool zasouvá, připojovacího konektoru, kontrole LPT kabelu, proměření zdroje a vizuální kontrole vnitřku programátoru jsem naprogramoval opakovaně 10ks 89C2051 různého data výroby bez jediného problému. Čili vodítko od divouse o dva příspěvky výše bylo pravděpodobně to pravé, každopádně děkuji všem :)

Uživatelský avatar
divous
Příspěvky: 161
Registrován: 08 říj 2010, 02:00
Bydliště: ValMez

#7 Příspěvek od divous »

Philip_Fry: Není zač. Rád jsem pomohl.

voitano:
také jsem (včera) zjistil, že Elnec ukončil podporu starých LPT programátorů.
My používáme SmartProg (jedničku) a T51Prog.
Naštěstí jsem našel na harddisku starší verzi jejich softwaru pg4uw (verze 3.10.2013) včetně podpory LPT,
takže daný problém zatím dále neřeším.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Habesan »

Narazil jsem na tenhle projekt: tu-chemnitz.de /USB2LPT/.
Sám autor tam upozorňuje, že to ani zdaleka nebude fungovat se vším, a že jsou případy, kdy existuje lepší rešení, atd...
A komu se nechce si to vyrábět, může si to usnadnit tím, že si v číně koupí hotovou destičku s CY7C68013A-56 a jen k ní udělá drátovou redukci na konektor D-SUB25.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“