konzumní líh

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

Děkuji za nápady, linky. Pečlivě sleduji. Jen mi zkuste vysvětlit rozdíl mezi konzumním a potravinářským lihem. Dosud jsem to bral jen jako synonymum.
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 13 lis 2022, 15:11, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#17 Příspěvek od josef_novak »

To potom nepochopíš spojení 'konzumní líh k potravinářským účelům' :)

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od radioelectrum »

Když jsme u těch lihů tak by mne zajímalo jak poznám který technický líh má přísady že to leptá plexisklo a který takové že je to neleptá. Kupovat v drogerii litr technického jen na odzkoušení je hromada peněz.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

U nas jsou povoleny snad jen 2 cinidla pro denaturaci lihu, v jedne je benzin, petrolej apod, ve druhe nejake chemky s krkolomnym nazvem. Ta bez benzinu ma oznaceni denaturacniho cinidla 1a, takze prozkoumej flasku, mozna je to tam napsane. Jestli ale lepta plexisklo netusim. Ja po tom kdysi patral a tak to mam poznacene, ale pouzivam IPA a tam neni problem protoze to se chlastat neda.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#20 Příspěvek od samec »

Lieh v drogerii je s tou hnusnou prísadou, že je dobrý akurát na horenie v nejakej letlampe alebo ohrievači. Na nič iné sa nehodí. Ten hnus tam začali dávať niekedy v 2006. Predtým sa používali iné prísady. Lieh s benzínom či petrolejom majú v lekárni.

Lieh nie je čistý ako čistý. 100% lieh sa nedá vydestilovať z vodného roztoku, preto sa doň pridáva benzén a s benzénom sa oddestiluje všetká voda, ale zostanú tam zvyšky benzénu. Lieh sa vyrába aj z dreva alebo uhlia. Medzi technickým a konzumným liehom je rozdiel asi ako medzi jedlou a posypovou soľou.

Ja som prišiel na to, že je niečo inak, keď som si pri jedle oblizol prst a až ma skrutilo. Umyl som si ruky mydlom, potom ešte asi tri krát a stále som to mal na rukách. Poom som si spomenul, že deň predtým som čistil plošák od kresliacej kvapaliny. Od vtedy som technický lieh z drogérie nekúpil. Radšej si priplatím za izopropyl, alebo konzumný aj so spotrebnou daňou.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#21 Příspěvek od mi-ro »

Ale já se neptám na rozdíl mezi technickým a konzumním lihem. Dotaz byl na rozdíl mezi konzumním a potravinářským. :D
..to bude jen ňákej odpůrek

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Konzumni lih je legislativni termin jehoz vyznam asi nema cenu vysvetlovat. Potravinarsky neni nic, je to jen marketingova zalezitost.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#23 Příspěvek od BOBOBO »

No syntetického lihu jsem stočil v Semtíně tisíce kubíků . Toho by ses nenapil . Myslím , že to byl Litvínov 96% . No a před použitím ve výrobě acetoctanu etylnatého , který byl použit k výrobě fenylmetylpyrazolonu a ten k výrobě amidopyrinu . Takže veškerý špiritus šel přes kolonu , kde hlavním "odpadním" produktem byl aceton . Tak ten ti rozleptá to plexisklo . I jsem si něco acetonu odnesl domů v kanystrech . Už je to promlčený . Dnes je tam rozpadlý barák a vedle i rozpadlá veliká jídelna , kde se točila k obědu sedmička pivo .
Jo když se párkrát v roce objevila cisterna s namalovaným kláskem , to bylo ve stáčírně rodeo . :lol:
Ani rozpadlý barák ..... ani parkoviště ... místo jídelny nový barák
Přílohy
Rybitví AMP.jpg

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

Konzumni lih se muze vyrabet jen z kvasneho lihu.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“