Mokrý roh

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#31 Příspěvek od matahari »

Konečně ti to docvaklo, že je v létě topení a větrání k ničemu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#32 Příspěvek od BOBOBO »

Ty vogo , komu není rady , tomu není RVHP .
Znáješ ty co je to relativní vlhkost o které píšu ? Těžko .

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#33 Příspěvek od kutilmil »

Bobane chod do prdele. Kazde jedno vlakno mi zaseres. To mu nemozete dat niekto ban? Toto neni normalne. To je magor. Na zaciatku som ta ziadal aby si do mojho vlakna nepisal. Chapes to?

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#34 Příspěvek od samec »

Voda nemusí byť len zvonku. Aj dutými tehlami môže stekať kondenzát zo strechy, alebo kondenzovať para v týchto tehlách, do ktorých sa dostáva rôznymi špárami, napríklad aj zasekanými vypínačmi, zásuvkam...i, tam to je občas celkom prievan, ak múr z dutých tehál nie je niekde omietnutý napríklad pod strechou. Kupelňa a kuchyňa produkuje veľa vodnej pary. Vlhkosť sa do kúta môže dostávať aj tými lištami a tam v rohu vyfukovať...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

Ked to nejde vysusit, tak to asi nebude mokre.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#36 Příspěvek od kutilmil »

To samec: pochybujem, ze v lete moze dochadzat ku kondenzacii. A ak by aj tak by voda stiekla az na dno. Nie? Tehla nekonci tam kde konci mokre.

To rnwb: ja si tiez myslim ze to neni mokre. Ja sa domnievam, ze tam sadli msice a svojimi vhluckami to zaspinili.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#37 Příspěvek od Cowley »

Seškrabej kousek do Petriho misky a ulož.
No a pokud se obsah největší, nejde o plíseň.

Psals, že roh je volný. Nejde tam nějaký odraz od slunce od zrcadla?
Může jít o pigment z barvy?
Mě překvapuje ta pravidelnost a ten vodorovný "čistý pás" nad lištou.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#38 Příspěvek od kutilmil »

Nejde tam nic. Tam, jak je vodorovny pas tak tam konci lista. Pri foteni som ju dal dolu.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#39 Příspěvek od PavelFF »

Ten světlý pás evidentně hodně lidí mate. Ale lišta byla až k němu (na něm).To, co většina lidí považuje za lištu je jen nacvakávací držák lišty.

Že je pod lištou čisto může být tím, že se tam vlhký vzduch nedostane v takovém množství, aby to stačilo na rozvoj plísně. Tedy pokud jde o projev plísně. Z fotky nejde poznat, jak se to jeví na omak , jestli je barva měkčí, jestli to je cítit plísní apod.

V létě je relativní vlhkost vzduchu tak vysoká,že rosný bod nastává při teplotě povrchu třeba jen o 4 stupně C nižší. To se může ve vnějším rohu baráku klidně přihodit.

Možná bych to stříknul Savem, jestli to zmizí. Ale Savo taky může vybělit barvu,...Možná je to uschlá plíseň a proto to místo "nejde vysušit". Ale v létě stačila plíseň změnit barvu nátěru a udělat skvrny.

kutimil: Dobrý portál, kde ti poradí je třeba emimino.cz. Vypadà to jako legrace, ale maminy kolikrát řešily spoustu problémů v domácnosti a umějí je popsat, že je to zdroj cenných zkušeností. Nebo zkus tzb-info. Tam se kvůli tvému dotazu strhne flame.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#40 Příspěvek od kutilmil »

Ok pavle dik.

Uživatelský avatar
Jarek443
Příspěvky: 57
Registrován: 11 úno 2016, 01:00
Bydliště: Uherský Brod

#41 Příspěvek od Jarek443 »

Mel jsem zřejmě podobny problém.Savo nepomáhalo, stěna sucha.Privolany malíř mel hned jasno. Barva použita na malbu byla bud delší dobu projita nebo z výroby spatna.Objevilo se to první taky v rohu, potom i na ploše.Pomohlo premalovani a byl klid.Pry se v barvě něco 🤐 nebo tak něco a dela to fleky.Je možné ze je to taky tento pripad

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#42 Příspěvek od PavelFF »

Taky jsem kdysi koupil velkou pikslu Primalexu Plus a musel jsem ji vrátit. Barva divně smrděla. A byly v ní ďubky černé plísně.
Dali mi tedy v krámě jinou pikslu - a doma jsem zjistil to samé. Byla vadná série. Což byla docela otrava, protože už jsem měl všechno nachystané k malování a místo toho jsem běhal do krámu.

Prý tento druh barev má k tomu sklony, říkal prodavač. Myslel zřejmě ve srovnání s vápnem:-). Tak jsem šel koupit barvu jinam.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Habesan »

Doneslo se mi, že jako pojivo v těch "moderních" malbách slouží klih.

Poněkud se mi příčí nanášet organickou hmotu na stěnu, která může plesnivět.
Zlatý vápno...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#44 Příspěvek od kejki »

V těch levných možná, ty omyvatelné neškrábací jsou lepší, zase jsou hůř paropropustné. Myslím, že u Primalexu to bylo od Polaru nahoru.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“