S: kondenzátory Tesla TE926 3300uF

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ickx
Příspěvky: 80
Registrován: 11 bře 2017, 01:00

S: kondenzátory Tesla TE926 3300uF

#1 Příspěvek od ickx »

Scháním 12ks elektrolytických kondenzátorů Tesla TE926 3300uF.

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#2 Příspěvek od VASEK_W »

Už jsi dostal na audiowebu dobře myšlenou radu, aby jsi je tam do toho "Dudka" nedával :-(
Mají svoje nejlepší léta každopádně za sebou, důvody uvedeny temtéž, a já ještě dodám, že jsem se u dost kusů setkal po "rozborce ze studijních důvodů" s tím, že uvnitř elektrolyt přežral ten páskový vodič k vývodu :-(
Ale pokud si myslíš, že je to šťastné řešení, tak prosím ...

Snad není takový problém případně prodloužit snap-in vývody moderních elytů tak, aby případně dostaly skrz nějaký profil. Ale já mám dojem, pokud to máš do DPA880 (protože sháníš 12ks), že tam to leží přímo na plošném spoji, viz.
http://www.zewel.tuliscz.com/pictures/d ... a880_1.jpg

Jedině snad v DPA330 to je možná na profilu, pokud v něm nejsou vyvrtány díry na rozměr toho elytu, aby sedl na desku (ale tam je jich potřeba 8ks na stereo a mají větší kapacitu a menší napětí), viz.
http://www.zewel.tuliscz.com/pictures/d ... a330_1.jpg

Vašek

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Behemot »

tak snad se dá stav změřit ESR metrem, ne? kvalitní kondenzátory i 70 let starý, po 30-40 letech používání, jsou furt dobrý, rukama mi jich prošlo dost, otázka teda je, byly ty tesly dost kvalitní?

formování je taky takovej velkej mýtus, já se přiznám bez mučení, že běžný kondenzátory sem niky neformoval a nikdy neměly problém, nicméně zase je používám vyndaný z nějaké aplikace a zase je dávám jinam do podobné, takže se obvykle nestává, že by byly provozovaný na 4× vyšším napětí, než původně

jaký to má mít napětí? je to tam sériově, paralelně, sérioparalelně…?

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“